Laurent Simons: cudowne dziecko, które chce odkryć nieśmiertelność

Laurent Simons właśnie uzyskał tytuł licencjata z fizyki w wieku 11 lat. Jego marzeniem jest stworzenie sztucznych narządów, aby pomóc swoim dziadkom, którzy mają problemy z sercem.

Laurenta Simonsa.

Laurent Simons ma 11 lat i właśnie ukończył fizykę na Uniwersytecie w Antwerpii (Belgia). Zrobił to w ciągu jednego roku, podczas gdy większość ludzi robi to w trzy lata. Chociaż ten wyczyn może wydawać się niezwykły, w latach 90 Michael Kearney w wieku dziesięciu lat ukończył studia antropologiczne na Uniwersytecie Południowej Alabamy (Stany Zjednoczone).

Cudowne dzieci są fascynujące. Laurent ukończył szkołę średnią w wieku dziewięciu lat. Rozpocznie doktorat, gdy będzie miał 11 lat. Jego ostatecznym celem jest zagłębienie się w tajemnice nieśmiertelności. Chce w przyszłości móc zastępować organy urządzeniami mechanicznymi i technologicznymi.

Niektórzy nazywają go młodym Sheldonem. Łączy ich nie tylko wysokie IQ i pasja do nauki. Laurent również uwielbia superbohaterów z komiksów i oglądanie filmów z przyjaciółmi. Dla tego bystrego nastolatka świat nie ma granic. Co więcej, jeśli jest coś, czego pragnie, to zdobycie większej wiedzy, aby czynić dobro.

Laurent Simons ma pamięć fotograficzną i IQ na poziomie 145 punktów.

Laurent Simons z rodzicami

Wyjątkowy chłopak

Laurent Simons spędził swoje wczesne lata w Belgii z dziadkami, gdy jego rodzice pracowali w Holandii. Nie minęło dużo czasu, zanim jego potencjał został zauważony. Zaczął wykazywać tę wrodzoną ciekawość, która definiuje cudowne dzieci, a także wyjątkowe jak na swój wiek zdolności. Gdy miał zaledwie cztery lata, rozpoczął studia podstawowe.

Jego iloraz inteligencji wynosi 145. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że iloraz inteligencji powyżej 130 jest wyjątkowy. Jednak musimy pamiętać o czymś więcej niż tylko o testach psychometrycznych. Należy również wziąć pod uwagę sposób, w jaki dziecko się uczy. Wydaje się, że generalnie te wyjątkowe maluchy posiadają umiejętność stosowania różnych i innowacyjnych technik, jeśli chodzi o utrwalanie wiedzy.

Laurent Simons zawsze był definiowany przez tego rodzaju cechy. Co więcej, to właśnie one doprowadziły go do miejsca, w którym jest dzisiaj, z dyplomem ukończenia studiów i chęcią zagłębienia się w dziedzinie fizyki kwantowej.

Wyjątkowy umysł, duże cele i normalne hobby

Ten młody cudowny chłopak często mówi, że szkoła była raczej nudna. Jednak mimo wszystko jego nauczycielom udało się powstrzymać go przed poczuciem obcości lub odmienności. Jest to z pewnością kluczowe dla cudownych dzieci. Chociaż konieczne jest dostosowanie programu nauczania do ich potrzeb edukacyjnych, ich integracja społeczna i emocjonalna zawsze powinna być priorytetem.

Laurent Simons ma przyjaciół w swoim wieku, z którymi nie rozmawia o nauce. Uwielbia także filmy i seriale o superbohaterach, takie jak Loki, jeździ konno i gokartami. Jest normalnym dzieckiem z niezwykłym potencjałem do podbijania swoich marzeń. Marzeń, które nie mogły być piękniejsze ani bardziej szlachetne.

Laurent dąży do tworzenia sztucznych organów i przedłużania życia dzięki nowym technologiom. Chce pomóc swoim dziadkom, którzy mają problemy z sercem. Co więcej, chce położyć podwaliny pod upragnione naukowe marzenie: odkryć tajemnice nieśmiertelności.

Laurent Simons początkowo studiował elektrotechnikę na Politechnice w Eindhoven w Holandii. Miał ukończyć studia, gdy miał zaledwie dziewięć lat. Szkoła nie chciała jednak dostosowywać dla niego przedmiotów, ponieważ według nich tak szybka nauka nie sprzyjała jego rozwojowi. Oznaczało to, że jego rodzice zostali zmuszeni do przeniesienia go na Uniwersytet w Antwerpii, gdzie mógł ukończyć fizykę.

Mózg dziecka

Cudowne dzieci: gdy genetyka i edukacja łączą się ze sobą

Profesor Larry Vandervert jest jedną z najwybitniejszych postaci w badaniach nad wysokimi zdolnościami. W 2009 roku przeprowadził badanie, w którym przeanalizował pewne cudowne dzieci na przestrzeni dziejów oraz ewolucję ich rozumienia.

Literatura psychologiczna skłania się do twierdzenia, że cudowne dziecko to osoba poniżej dziesięciu lat, która wykazuje cechy podobne do cech Laurenta Simonsa. Vandervert zwraca uwagę, że jedyną rzeczą, która odróżnia je od innych dzieci, jest pamięć robocza i sprawność umysłowa.

Według jego badań móżdżek może być kluczem do szybkości, z jaką tego rodzaju dzieci przetwarzają informacje. Twierdzi również, że środowisko jest niezwykle ważne, aby dzieci o wysokich zdolnościach intelektualnych odniosły sukces w nauce. Jeśli środowisko jest wspierające i stymulujące, a także zapewniające im bezpieczeństwo i uczucie, będą w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał. Wydaje się, że najważniejsza jest synergia między edukacją emocjonalną a stymulacją intelektualną.

Laurent Simons stoi przed wieloma wyzwaniami osobistymi i życiowymi. Jednak ze wszystkich jego wywiadów wyłania się jego charyzma i dojrzałość. Co więcej, jest dzieckiem, które pomimo tak jasnych marzeń i celów nadal cieszy się bliskością rodziców i przyjaciół w swoim wieku. Nie ma wątpliwości, że przyszłość szykuje dla niego wielkie rzeczy.

Bibliografia

Wszystkie cytowane źródła zostały dokładnie sprawdzone przez nasz zespół, aby zapewnić ich jakość, wiarygodność, trafność i ważność. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i posiadającą dokładność naukową lub akademicką.

  • Butterworth, Brian (January 2001). “What makes a prodigy?”. Nature Neuroscience. 4(1): 11–12. doi:10.1038/8284
  • Feldman, David. (2015). Why Child Prodigies Are Important. Revista de Educacion. 211-224. 10.4438/1988-592X-RE-2015-368-295.
  • Feldman, David Henry (Fall 1993). “Child prodigies: A distinctive form of giftedness”.Gifted Child Quarterly27 (4): 188–193. doi:10.1177/001698629303700408
  • Vandervert, Larry. (2009). The appearance of the child prodigy 10,000 years ago: An evolutionary and developmental explanation. Journal of Mind and Behavior. 30. 15-32.
Scroll to Top