Talent - może się ujawnić u każdej osoby

Talent - może się ujawnić u każdej osoby

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia, 2017

Talent – każdy ma jakiś. Prawdopodobnie przechodziłeś w swoim życiu okres, kiedy czułeś się zagubiony, ponieważ nie wiedziałeś, co chcesz robić lub też nie sądziłeś, że jesteś wystarczająco dobry, aby to zrobić. Być może presja ze strony społeczeństwa, twojej rodziny, a nawet ciebie samego, utrudniała ci odnalezienie się.

Zapewne jest jednak coś, czym pasjonujesz się, jakaś dziedzina, w której przejawia się twój talent choć jeszcze o tym nie wiesz.

Każdy ma jakiś talent

Geniusze tacy jak Thomas Edison, Albert Einstein i Stephen Hawking nie mogli się odnaleźć w szkole. Ich brak zainteresowania sprawiał, że czuli się niezrozumiani i wykluczeni poza nawias. Później każdy z nich odkrył w sobie coś, co przyczyniło się do rozwoju ludzkości, od żarówki po teorię względności.

Może nie wszyscy myślimy w tak szerokiej perspektywie jak oni, ale każdy z nas z pewnością ma jakąś pasję, coś co czuje aż w głębi siebie. ​To tylko kwestia poszukiwania, włożenia wysiłku i znalezienia jej, nawet jeśli potrwa to nieco dłużej niż to, co jest powszechnie uważane za “normalne”.

“Każdy jest geniuszem. Ale jeśli osądzasz rybę poprzez jej umiejętność wspięcia się na drzewo, to przez całe życie będzie wierzyć, że jest głupia. “

-Albert Einstein-

Kobieta zdmuchująca niebieski proszek.

Jeśli czasami czujesz się nie na miejscu w swojej pracy, w swoim zawodzie, lub w klasie, nie ma powodu, aby myśleć, że nie jesteś wystarczająco wart. Możliwe, że to po prostu nie dla ciebie. Nie trać nadziei i szukaj tego, co naprawdę sprawia, że ​​czujesz się kompletny, co sprawia, że ​​czujesz się niczym geniusz.

Poszukaj czegoś, co sprawi, że poczujesz się kompletny

Bycie dobrym w czymś nie oznacza, że ​​masz przestać się starać. Tak naprawdę przyjmowanie za pewnik, że jesteś najlepszy, może zatrzymać twój postęp. Pamiętaj, że nie ma lepszego paliwa do motywacji niż poczucie, że jesteś dobry w czymś, ale mając jednocześnie świadomość, że jest jeszcze mnóstwo rzeczy, które można by poprawić.

W rzeczywistości nagroda za poświęcenie i wysiłek jest znacznie wyższa, a efekty o wiele trwalsze niż wynagrodzenie za coś, co było łatwe do zrobienia. Może właśnie o to chodzi : o cieszenie się bardziej samą podróżą niż celem.

“Inteligentny człowiek to nie ten, który ma wiele pomysłów, ale ten, kto wie, jak wykorzystać te kilka, które ma.”

-Anonim-

Na przykład gra na gitarze jest całkiem przyjemna, ponieważ odbierasz ją jako nagrodę za wszystkie lata wysiłku, odcisków na dłoniach i bólów głowy gdy uczyłeś się jak wydobyć właściwe dźwięki we właściwym czasie. Dlatego, gdy znajdziesz swoją pasję, wykorzystaj to jak najlepiej i daj z siebie wszystko. Wykorzystana w kreatywny sposób może stać się twoim sposobem na życie.

Najważniejsze, by sprawiało ci to przyjemność

Jak powiedział Konfucjusz: “wybierz pracę, którą kochasz, a nigdy w życiu nie będziesz musiał pracować “. Jeśli będziesz tego świadom zrozumiesz, że praca nie jest czymś negatywnym, szczególnie jeśli możesz obudzić kryjący się w tobie talent. Radość korzystania z możliwości, jakich poszukiwałeś, jest jednym z kluczy do sukcesu. Wystarczy być szczęśliwym z osiągniętych rezultatów.

Kobieta i drobinki kurzu w słońcu.

Negatywne postrzeganie swojej pracy oznacza zazwyczaj brak jednego z tych czynników. Nie ma powodu, by karać siebie, a tym bardziej nie doceniać swojej wartości. Zmień perspektywę i ciesz się tym, co cię interesuje, bo właśnie to cię uszczęśliwi.

“Nasza nagroda polega na wysiłku, a nie na wyniku. Pełen wysiłek to pełne zwycięstwo. “

-Mahatma Gandhi-

Jeśli czujesz, że jeszcze nie znalazłeś tego wygodnego miejsca w swoim życiu, nie lękaj się. Zmień to, co powoduje, że postrzegasz siebie negatywnie i podejmij konieczne kroki. Znajdziesz szczęście, jeśli tego właśnie szukasz, a odkryjesz swój wewnętrzny talent, tylko wtedy, gdy podejmiesz ryzyko.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.