W jakim wieku ludzie są zwykle najszczęśliwsi?

W jakim wieku byłeś najszczęśliwszy? W którym momencie byś wrócił bez mrugnięcia okiem tylko po to, by to przeżyć? Dzisiejszy artykuł przyjrzy się niedawnemu badaniu, które najwyraźniej może wskazać wiek, do którego większość ludzi wróci.

W jakim wieku ludzie są zwykle najszczęśliwsi?

W jakim wieku ludzie są zwykle najszczęśliwsi? Szczęście to termin niejednoznaczny i subiektywny, mówiąc semantycznie. Dzieje się tak, ponieważ powody odczuwania szczęścia różnią się znacznie w zależności od osoby. Być może jednak musisz zrozumieć, czym jest szczęście, jeśli naprawdę chcesz doświadczyć, a także co to znaczy być szczęśliwym i spełnionym.

Szczęście to elektryzujący i cudowny stan, który odurza i napełnia głęboką wewnętrzną satysfakcją. Może się pojawić po poznaniu wspaniałej osoby lub zakupie wymarzonego wiejskiego domu. Niektórzy mówią, że w życiu nie ma szczęścia. Innymi słowy, że istnieją tylko efemeryczne stany błogości. Ugruntowujące chwile, w których spokój i cisza są już szczęśliwymi stanami.

„Najszczęśliwszymi ludźmi byli ci, którzy istnieli jako niewiele więcej niż słabo przytomne urządzenia do spożywania pokarmu, które cieszyły się sporadycznym orgazmem. Inteligencja i myślenie były tak naprawdę potrzebne tylko do zdobywania pożywienia”.

-Pasi Ilmari Jääskeläinen-

Kobieta ciesząca się bryzą.

Szczęście

Tak czy inaczej, szczęście jest stanem istot ludzkich. Naukowcy z dziedziny psychologii, teologii i filozofii nadal je intensywnie badają, a politolodzy i ekonomiści nieustannie ją analizują.

Jednak z pozytywnego punktu widzenia psychologii szczęście jest stanem dobrego samopoczucia, który obejmuje dobre życie i cieszenie się nim. Innymi słowy, chodzi o sensowne życie z poczuciem celu i głęboką satysfakcją.

W swojej książce The How of Happiness Sonja Lyubomirsky mówi o szczęściu jako o doświadczeniu radości, satysfakcji i pozytywnego samopoczucia. Takiego, które towarzyszy uczuciu, że życie jest dobre, sensowne i wartościowe.

Osiąganie szczęścia to w pewnym sensie stan poszukiwania tego, co sprawia ci przyjemność. To, co zapewnia ci upragnione dobre samopoczucie. Dlatego termin ten jest dość subiektywny i inny dla każdej osoby.

W jakim wieku ludzie są zwykle najszczęśliwsi? Pozytywne myślenie

Utrzymywanie lub promowanie pozytywnych myśli to jeden ze sposobów na poczucie szczęścia. Happiness, a Quick Immersion to najnowsza publikacja ekonomisty Benjamina Radcliffa i politologa Amitava Krishna Dutt. Traktuje o tym, czy pieniądze dają szczęście.

Ponadto istnieją trzy fundamentalne filary stanowiące podstawę ich teorii:

  • Równowaga między emocjami przejściowymi, zarówno pozytywnymi (radość), jak i negatywnymi (lęk).
  • Samosądy poznawcze dotyczące życia w sensie ogólnym, długoterminowym.
  • Możliwość znalezienia sensu życia.

Ponadto w niedawnym badaniu przeprowadzonym przez profesor psychologii Clare Mehta z Emmanuel College przeanalizowano ponadczteroletnie doświadczenia osób w wieku od 30 do 40 lat.

Wyniki wskazują, że najszczęśliwsi ludzie, to ci, którzy mają 36 lat. Rzeczywiście, wielu idealizowało swoją młodość, wymieniając brak odpowiedzialności i żmudne zadania. Jednak inni woleli ten wiek, w którym wydarzenia mogą zaznaczyć cię na całe życie. Na przykład ślub, kupno domu przez dzieci, rozwód, podjęcie pracy zawodowej i nie posiadanie dzieci.

Człowiek cieszący się słońcem.

Bycie szczęśliwym w drodze i w stanie walki

Z badania wywodzi się idea „cieszenia się podróżą, a nie samym celem”. Jak mówi autor badania: „Odkryłem, że najszczęśliwsi byli dorośli, którzy byli nieco osiedleni, ale nadal walczyli. Tak więc 30-40 to etap o wiele bardziej satysfakcjonujący, niż mogłoby się wydawać”.

Uczestnicy w tamtych latach czuli się bardziej przytłoczeni wyzwaniami, z którymi się zmierzyli, ale też bardziej usatysfakcjonowani. Oznacza to, że cokolwiek dawało im pozytywny stres, przyniosło im również więcej radości i szczęścia.

Synchronizowanie pracy, dorastanie w pracy, opieka nad innymi, czy to dziećmi, czy starszymi członkami rodziny to trudne obowiązki. Często jednak są to również cenne źródła pozytywnych emocji.

Wreszcie zmiany w karierze, wyzwania, wyznaczanie i osiąganie celów w relacjach średnio-, krótko- lub długoterminowych oraz ogólne umiejętności stawienia czoła życiu, o które ludzie walczą i pracują od 20 roku życia, same w sobie stanowią prawdziwe życie. Są to chwile, w których ludzie nabierają większej pewności siebie.

Previous

Czy cierpisz przez rodzicielski gaslighting?

Scroll to Top