Thumb Author Gema Sánchez Cuevas

Gema Sánchez Cuevas

Psycholog


Dyrektor internetowy cyfrowego magazynu La Mente es Maravillosa, w którym wykonuje zadania redakcyjne, pisarskie i dotyczące zarządzania treścią. Posiada bogate szkolenie i doświadczenie z zakresu psychologii, prowadzi prelekcje i warsztaty związane ze swoimi specjalnościami. Jest współautorką książki Pon corazón a tu cerebro (2020) i autorką książki Ahora es tu momento. Claves para sanar y ser feliz (2022). 

O autorze

Uzyskała dyplom z psychologii na Uniwersytecie w Salamance (2012) oraz dyplom z Psychologii Ogólnej, numer członkowski: EX01253. Posiada tytuł magistra psychologii klinicznej ISPCS i AEPC (2014), jest e kspertem interwencji systemowej (2016), specjalistką ds. mediacji zdrowotnych, cywilno-handlowych (2013), Specjalistka psychologii psychosomatycznej (2013) oraz promotor edukacji seksualnej (2013). 2013). Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie w Salamance.

Realizuje zadania pedagogiczne dla praktyk psychologicznych we współpracy z różnymi uczelniami (USAL, UPSA, UH). D yrektor TFM na studiach magisterskich z Terapii Trzeciej Generacji na Międzynarodowym Uniwersytecie w Walencji. Pełniła funkcję dyrektora medycznego w ośrodku badań lekarskich (2013).

Od 2012 roku praktykuje zawodowo w zakresie narkomanii we Wspólnocie Terapeutycznej APOYA, w psychoonkologii w Szpitalu Don Benito – Vva de la Serena oraz AOEX, z osobami z zaburzeniami osobowości typu borderline w AEXFATP oraz w sferze prywatnej. Jest współautorką III Kompleksowego Planu Zdrowia Psychicznego Estremadury 2016-2020.

Uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach oraz zjazdach psychologicznych, prowadzi prelekcje i warsztaty w stowarzyszeniach, szkołach i organizacjach. Obecnie piastuje funkcję dyrektora internetowego La Mente es Maravillosa, współpracuje z Laboratorium Neuronauk i Nauk Społecznych (LINCS) Argentine Systemic School oraz University of Flores. Współpracuje też z różnymi mediami, takimi jak Canal Sur Radio, Cadena Ser i Canal Extremadura, magazynami takimi jak Mujerhoy, Objective Welfare i Mente Sana oraz innymi mediami cyfrowymi, takimi jak The Huffington Post, ABC Bienestar, Psicoactiva i El Periódico Extremadura.


Ostatnie artykuły