Jak osiągnąć spokój i szczęście? Unikaj tych toksycznych sytuacji

Jak osiągnąć spokój i szczęście? Unikaj tych toksycznych sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego, 2022

Chociaż wszyscy znamy powiedzenie „nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”, nieuchronnie nadejdą chwile, w których sposób, w jaki inni nas traktują, może sprawić, że będziemy cierpieć. Chociaż nie zawsze taki jest ich cel, nie oznacza to, że musimy się na to godzić. Ważne jest, aby odnaleźć spokój i szczęście.

Relacje osobiste nigdy nie są łatwe. Niezależnie od tego, czy chodzi o romantyczny związek, rodziców, współpracowników, przyjaciół, rodzeństwo, a nawet nieznajomych. W dzisiejszych czasach tak łatwo jest dać się wessać „toksycznym” ludziom, którzy pochłaniają całą naszą pozytywną energię. Dlatego oferujemy poniższe porady, które pomogą Ci uniknąć tych osób i sytuacji, które mogą powodować Twoje cierpienie.

Produktem ubocznym poprawy relacji z innymi jest lepsze samopoczucie w związku z samym sobą. Stań w obronie siebie, nie angażując się w następujące toksyczne sytuacje.

Czego unikać, by odnaleźć spokój i szczęście

Bezsensowne kłótnie

Niektórzy ludzie uwielbiają debatować i kłócić się, to oczywiste. Ale to nie znaczy, że musisz to akceptować lub brać udział w tych bezsensownych walkach. Pamiętaj, że nie musisz cały czas się tłumaczyć – „Twoi przyjaciele nie potrzebują Twoich wyjaśnień, podobnie jak Twoi wrogowie”.

Nie marnuj swojego cennego czasu (ani czasu innych) na kłótnie o drobiazgi, które albo nie mają znaczenia, albo mogą spowodować jeszcze większy problem. Kiedy zdasz sobie sprawę, że wylądowałeś w spornej rozmowie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wycofać się.

Negatywizm

Jak powiedzieliśmy wcześniej, świat jest pełen nieszczęśliwych ludzi, którzy zawsze we wszystkim szukają zła. Ale sam decydujesz, w każdej sytuacji, czy szklanka jest do połowy pełna, czy pusta. Pamiętaj, pesymistyczni ludzie nie są tymi, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Będą raczej chcieli Cię zatrzymać. Pesymizm jest zaraźliwy i okrada Cię z Twojej energii.

Porównywanie się

Czy na świecie może być coś gorszego niż porównywanie się? Nie ma sensu porównywać samego siebie lub tego, co masz, z innymi, ponieważ każdy jest indywidualnością. Jedyną osobą, z którą możesz się porównywać, jesteś „Ty” z przeszłości. Jest to jedyny ostateczny pomiar, jakim dysponujesz, aby zdać sobie sprawę z tego, ile osiągnąłeś przez całe swoje życie. Nie pozwól sobie na używanie nikogo innego jako porównania względem tego, gdzie Twoim zdaniem powinieneś być w życiu.

toksyczne sytuacje

Zastraszanie

Ludzie, którzy zastraszają Cię swoimi słowami, gestami lub czynami, nigdy nie są dobrym towarzystwem. Chcą wykorzystać Twoją mentalną, emocjonalną lub fizyczną moc, aby odebrać Ci to, co najlepsze i pozbawić Cię siły. Nikt nie ma prawa sprawić, że poczujesz się źle lub Cię poniżać. Stań w swojej obronie i nie pozwól innym Cię deptać na ich drodze do celu, bez względu na to, jakich metod używają.

Gniew

Nigdy nie warto trzymać tej emocji w naszych sercach. Energia życiowa, na którą liczysz każdego dnia, powinna być wykorzystywana do produktywnych i pozytywnych przedsięwzięć. Pamiętaj, że zawsze lepiej prosić o wybaczenie, wybaczyć i zrobić krok do przodu, aby powstrzymać się od trzymania się tych bolesnych uczuć, życia w przeszłości lub skupiania się na dumie.

Problem z przeszłością polega na tym, że zamiast iść do przodu, trzymamy się tego, co minęło. W ten sposób ludzie mogą wykorzystać Twoje błędy z przeszłości, aby zatruć Twoją teraźniejszość i sprawić, że poczujesz się nieszczęśliwy. Życie jest krótkie, nie trzymaj się tego, co już było. Zamiast tego idź przed siebie i krocz dalej po swojej życiowej ścieżce. Nie lekceważ wszystkich rzeczy, które zrobiłeś, ani nie współczuj sobie. Ucz się na swoich błędach i korzystaj z tych lekcji na przyszłość, aby ich nie powtarzać.

Przeszkody, które nie pozwalają Ci być szczęśliwym

Każdy zasługuje na szczęście, nawet Ty. Pamiętaj o tym i powtarzaj sobie to codziennie, jeśli to konieczne. To, co inni myślą lub mówią o Tobie, nie ma znaczenia. Nikt nie ma prawa rzucać Ci czegokolwiek w twarz ani osądzać Cię za wszystko, co zrobiłeś. Szczęście może być krótkotrwałe lub wieczne, w zależności od naszego nastawienia.

Bądź wdzięczny za wszystko, co masz i nie pozwól, aby zazdrość lub trudne chwile zepsuły Ci Twoje dni. Nic i nikt nie może odebrać Ci szczęścia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.