Słowa „Kocham Cię” mają wiele znaczeń

Dwa małe słowa, które wiele znaczą dla tych, którzy je wypowiadają, i dla tych, którzy je słyszą. Jednak niekoniecznie oznaczają one za każdym razem to samo.
Słowa „Kocham Cię” mają wiele znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia, 2021

Słowa „Kocham Cię” były używane na początku, a także na końcu niektórych wspaniałych romansów. Słowa te mogą mieć zupełnie inne znaczenie, w zależności od tego, kiedy są wypowiadane. Na przykład powiedzenie tego po raz pierwszy nie jest tym samym, co wtedy, gdy jesteś ze swoim partnerem przez rok.

Dlaczego słowa „kocham Cię” mają tak wiele znaczeń?

Dwie osoby w związku rozwijają się równolegle. W ramach tego osobistego rozwoju każdy odnajduje nowe sytuacje, które mają wpływ na jego życie, także na poziomie relacji. W konsekwencji znaczenie słów „kocham Cię” ewoluuje w zależności od rozwoju związku i samej pary.

Jest jednak jedna rzecz, która pozostaje niezmienna, gdy wypowiadasz te słowa. To fakt, że osoba, do której je mówisz, jest dla Ciebie ważna. Nie ma znaczenia, jaka jest sytuacja i czy towarzyszą jej łzy, śmiech, uściski. Znaczenie i magia miłości muszą być zachowane w każdym związku.

Para pokazująca swoją miłość

Co oznaczają słowa „kocham Cię” na każdym etapie związku?

Przyjrzyjmy się, jak rozwija się każdy etap Twojego związku. Prawdopodobnie rozpoznasz te etapy, ponieważ mają tendencję do powtarzania się we wszystkich związkach.

Dwa miesiące: lubisz jak wszystko się układa

W długotrwałym i stabilnym związku dwa miesiące to krótki czas i mija bardzo szybko. Jest to początek związku, kiedy czujesz, że jesteś najbardziej zakochany i odkrywasz tę wyjątkową osobę. Kiedy mówisz „kocham Cię” na tym etapie, myślisz, że to, co masz, będzie trwać wiecznie. Jeśli jednak jesteś realistą, będziesz wiedział, że nic nie trwa wiecznie.

Na tym pierwszym etapie wiele osób myli lubienie z miłością. Jest to zwykle spowodowane niedojrzałością lub brakiem wcześniejszych związków. Właściwie na tym etapie lepiej byłoby powiedzieć „lubię Cię”.

Zawsze powinieneś zastanowić się i zajrzeć w głąb siebie, zanim wypowiesz te dwa najważniejsze słowa. W ten sposób unikniesz emocjonalnych nieporozumień i nie skrzywdzisz osoby, którą możesz zacząć kochać.

Pięć miesięcy: jesteś dla mnie ważny

Badania twierdzą, że po pięciu miesiącach następuje koniec początkowego etapu zauroczenia. Mówienie „kocham Cię” w tej chwili prawdopodobnie oznacza „jesteś ważny w moim życiu”.

Na tym etapie nadal odczuwasz pewną niepewność i wiele wątpliwości czy obaw. Na przykład możesz zadać sobie pytanie, czy druga osoba ostatecznie złamie Ci serce, czy też poczuje to samo, co Ty. Mówienie „Kocham Cię” na tym etapie może nadal powodować motyle w brzuchu. Jednak tak naprawdę nie pochodzi to jeszcze z Twojego serca.

Sześć miesięcy: jesteście razem idealni

Para tworząca serce rękami

W tej chwili oboje nie możecie przestać o sobie myśleć. Kochasz wszystko, co partner dla Ciebie robi. Na przykład wyrażanie miłości, zamieszczanie wspólnych zdjęć, wysyłanie e-maili i wiadomości miłosnych. „Kocham Cię” oznacza teraz znacznie więcej niż dwa miesiące temu. Teraz te słowa niosą przesłanie, że kochasz to, jak się czujesz i jak wspaniale się czujesz, będąc częścią życia drugiej osoby.

Siedem miesięcy: wszystko, co Twoje, jest też ich

W miarę upływu czasu wzrastają Wasze wzajemne uczucia. Mówienie „kocham Cię” na tym etapie naprawdę oznacza, że to, co moje, jest Twoje, a to, co Twoje, jest moje.

Od teraz wypowiedzenie tych dwóch słów oznacza coś wspólnego, jak wszystko inne w Twoim związku.

Dziesięć miesięcy: jesteś moim najlepszym przyjacielem

Do tej pory bycie z partnerem wydaje się całkowicie normalne. Kiedy jesteście osobno, boli Was to i czujecie się dziwnie. W tym momencie powiedzenie „kocham Cię” ma poważniejsze konotacje. Nie ma znaczenia, czy jest to powiedziane żartobliwie, czy w SMS-ie: znaczy to tyle samo.

Gdybyś został zapytany w tym momencie, prawdopodobnie powiedziałbyś, że Twój partner jest niesamowitą osobą. Powiedziałbyś też, że jest Twoim najlepszym przyjacielem.

Ten rodzaj „Kocham Cię” znacznie wykracza poza to, co oferuje Ci partner lub co Ty chcesz mu zaoferować. Jest to moment, w którym słowa zaczynają wkraczać do Twojego wewnętrznego języka i serca.

Jeden rok: jesteś moim światem

Jeśli to, co masz w swoim związku, to czysta i bezwarunkowa miłość. Nie wyobrażasz sobie życia bez partnera. W tej chwili powiedzenie „kocham Cię” jest bardziej trwałe, ponieważ nie zastanawiasz się już, kto czuje więcej miłości z was dwojga. Ani już nie stresujesz się tym, czy Twój partner czuje się tak samo jak Ty, czy nie.

Czujesz się bezpiecznie i komfortowo. Czujesz się zrelaksowany, otwarty i kompletny, kiedy jesteś z nimi.

Szczęśliwa para

Dwa lata: Myślenie o przyszłości

Powiedzenie „Kocham Cię” na tym etapie oznacza „Kocham to, kim jesteś i kim się staniesz, i po prostu chcę być z Tobą”. Oczywiście oznacza to poczucie zaufania. Innymi słowy, czujesz, że dopóki jesteście razem, nic nigdy nie będzie zbyt przerażające ani niemożliwe .

Trzy lata: wspólne mieszkanie, może myślenie o małżeństwie

Mówienie „Kocham Cię” na tym etapie oznacza, że chcesz, aby Twój związek był trwały. Chcesz się z nimi wszystkim dzielić. Chcesz wspólnego życia pełnego miłości, zaufania, mądrości i, co najważniejsze, wzajemnego uczenia się.

Co ciekawe, w tej chwili te dwa małe słowa mogą już nie wystarczyć. Ponieważ to, co naprawdę chcesz powiedzieć, to „jesteś wszystkim, czego kiedykolwiek będę chciał”. Tego pragnie Twoje serce i dusza.

Cztery lata: małżeństwo lub formalne zaręczyny

Jednym z najwspanialszych doświadczeń, jakie może przydarzyć się człowiekowi, jest miłość i odwzajemnienie jej. Miłość jest wszystkim. Uczucie prawdziwej miłości drugiej osoby nie może się równać niczemu innemu.

W tym momencie nie musisz już szukać. Znalazłeś swoją emocjonalną „ nirwanę”. Wiele osób powie Ci, jakie masz szczęście, a wielu innych Ci tego zazdrości. Całkiem słusznie. Ponieważ wielu ludziom nigdy, przez całe życie, nie udaje się osiągnąć wspaniałych uczuć, których teraz doświadczasz.

Małżeństwo
Słowa „kocham Cię” i ich znaczenie, o którym tutaj wspomnieliśmy, zwykle reprezentują normę. Należy jednak pamiętać, że każda para jest inna i mogą ewoluować w różnym czasie. Na przykład niektórzy mogą utknąć na jednym z etapów i potrzebować więcej czasu lub narzędzi emocjonalnych, aby pracować nad swoim związkiem.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.