Miłość nie musi być idealna, ale musi być prawdziwa

Miłość nie musi być idealna, ale musi być prawdziwa

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada, 2021

Miłości tak naprawdę nie da się zdefiniować. Definiowanie jest ograniczeniem, a miłość nie ma granic. Co więcej, doskonałość nie istnieje, nawet w miłości. Jednak ważne jest, aby dążyć do osiągnięcia najlepszej, najbardziej satysfakcjonującej wersji tego uczucia, prawdziwej miłości. Takiej, która sprawia, że czujesz się dobrze.

Jeśli chodzi o miłość, musisz być szczery wobec siebie i swoich uczuć. Aby cieszyć się prawdziwą miłością, musisz wcześniej wykonać pracę wewnątrz siebie. To może być skomplikowane. Aby tego dokonać, konieczne będzie pozbycie się wszystkich swoich błędnych przekonań.

Musisz pamiętać, że nie jesteś jedną z połówek pomarańczy. Nie potrzebujesz nikogo, kto by Cię dopełnił. Nie powinieneś też aspirować do bycia drugą połową dla kogoś innego. Może to być skomplikowane, ponieważ nie jest zgodne z hiperromantycznymi ideami, które można zobaczyć w hollywoodzkich filmach i historiach Disneya.

To nie przywiązanie, intensywne uczucie czy pociąg do drugiej osoby są niezdrowe. To hiperprzywiązanie. Innymi słowy, potrzeba i zależność od drugiego w celu zaspokojenia Twoich potrzeb.

Dlatego musisz zrozumieć, że nie możesz obarczać nikogo odpowiedzialnością za uzdrowienie siebie, zrekompensowanie swoich braków lub rozwiązanie konfliktów. Tylko wtedy zrozumiesz, czego naprawdę możesz oczekiwać od prawdziwej miłości.

Filar Twojego dobrego samopoczucia

Kobieta z sercem w dłoni symbolizującym miłość

Niezdrowa miłość to taka, w której jesteś zagubiony. Jest to uczucie, w którym tracisz własną tożsamość. To dlatego, że tak bardzo pogrążasz się w emocjach, które całkowicie Cię pochłaniają. Nie jest to jednak miłość doskonała. Niemniej jednak wmówiono Ci, że to piękne uczucie ma być tak intensywne, że będziesz musiał całkowicie zmienić cały swój świat.

Prawdziwa miłość nie oznacza, że nigdy nie będziesz mieć problemów ani kłótni z partnerem. Jest to rodzaj uczucia, które jest w stanie rozwiązać różnice lub pozwala żyć z pewnymi nierozwiązywalnymi aspektami. Zdrowe uczucie i miłość uczą Cię współpracy i po prostu akceptacji rzeczywistości bycia szczęśliwym.

Prawdziwa miłość potrzebuje dla siebie miejsca, schronienia. Potrzebuje Cię, aby istnieć. Potrzebuje również, abyś kochał siebie, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz w stanie pokochać nikogo innego. Z kolei Twój partner jest niezbędny, aby miłość mogła odpowiednio działać. Oboje jesteście tak samo ważni.

„W końcu zdajesz sobie sprawę, że małe rzeczy są zawsze ważniejsze. Rozmowy o trzeciej nad ranem, spontaniczne uśmiechy, zabawne zdjęcia, które wywołują głośny śmiech, wiersze składające się z dziesięciu słów, które wywołują łzy w oczach. Książki, których nikt inny nie zna i które stały się Twoimi ulubionymi, kwiat, który wkładasz we włosy, kawa, którą pijesz sam… To jest naprawdę tego warte; maleńkie rzeczy, które wywołują gigantyczne emocje”.

– Between letters and caffeine –

Prawdziwa miłość jest budowana codziennie

prawdziwa miłość

Prawdziwa miłość jest budowana każdego dnia, bez żadnych zasad i harmonogramów. Twoja prawdziwa miłość to nie taka, w której partner wie o Tobie wszystko. Nie musi wiedzieć i szanuje Twoją prywatność. Rozumie również Twoją przeszłość i teraźniejszość.

Twoja prawdziwa miłość Cię nie zdradza, nie rani ani nie opuszcza. Twój partner n ie żegna się, bo nigdzie się nie wybiera. Daje Ci bezpieczeństwo, a nie strach. Co więcej, daje Ci pewność siebie i sam w Ciebie nie wątpi.

Prawdziwa szczerość opiera się na szacunku. Każdego dnia na nowo odkrywasz zalety i wady swojego partnera. Można doceniać najmniejsze detale ukochanej osoby i zanurzyć się w miłości. Daje Ci to pewność, że jest miejsce, w którym nawet jeśli świat będzie się rozpadać, Ty będziesz bezpieczny.

Prawdziwa miłość nie oznacza tworzenia idealnego zespołu, ale silnego i zdeterminowanego.

Doskonała miłość jest niemożliwa, ale prawdziwa miłość istnieje. Prawdziwa miłość oferuje i nie wymaga. Wywołuje uśmiech na Twojej duszy – to rodzaj miłości, która nie rezygnuje z Ciebie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.