Partner - kiedy zaczyna ci przeszkadzać

Partner - kiedy zaczyna ci przeszkadzać

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia, 2018

Partner – kiedy jego zachowanie zaczyna ci przeszkadzać. W stosunkowo krótkim czasie rzeczywistość wkracza w nasze życie i odbiera nam idealną wizję partnera. Osoba, która według ciebie mogła przedstawiać sobą określoną postawę lub zachowanie, okazuje się być kolejnym niedoskonałym człowiekiem, ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Te wady zdają się z czasem nasilać, prowadząc do sytuacji, gdzie rzeczy, które w niej lubiłeś, zaczynają ci przeszkadzać.

Idealizowanie innej osoby może przemienić się w frustrację z powodu zbyt wysokich oczekiwań, które miałeś na początku związku. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy zdajesz sobie sprawę, że stworzyłeś postać opartą na tej osobie. W miarę rozwoju związku partner przestaje być idealny, a ty zaczynasz patrzeć na relację z innej perspektywy.

Według Ericha Fromma , jeśli chcesz nauczyć się kochać, musisz podchodzić do tego tak, jakbyś uczył się innej sztuki, takiej jak muzyka, malarstwo, stolarstwo, a nawet medycyna czy inżynieria.

Partner - kiedy zaczyna ci przeszkadzać.

Romantyczne relacje są jak sztuka. Wymagają, abyś był dojrzały, by zrozumieć, że różnice są nieuniknione i że nie zawsze wszystko będzie idealne. Muszą być pielęgnowane, rozumiane i sprawiedliwe. Musisz zobaczyć, że oboje powinniście przejść przez proces osobistego uczenia się.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi uczuciami, musisz się połączyć, zrozumieć i troszczyć o drugą osobę. W ten sposób nie utkniesz w poszukiwaniu czegoś, co zaspokoi potrzeby, których nie będziesz w stanie wypełnić.

Romantyczna miłość

W romantycznym związku każda osoba może rozumieć miłość w inny sposób. Na przykład jeden z partnerów może bardziej dążyć do dziecinnej miłości, kierując się zasadą: “kocham go, ponieważ on mnie kocha”. Drugi może bardziej skłaniać się ku dojrzałej miłości, kierując się zasadą: “kocha mnie, ponieważ ja go kocham”.

Relacje oparte na niedojrzałej miłości są charakterystyczne dla ludzi, którzy kochają, ponieważ potrzebują drugiej osoby. W relacjach, w których dojrzała miłość ma pierwszeństwo, ludzie potrzebują siebie nawzajem, ponieważ kochają się nawzajem.

Załamana para.

 W miarę rozwoju związku pojawiają się takie cechy drugiej osoby, które z początku nie przeszkadzały ci to, a nawet przypadły do gustu. Ale teraz nie tylko ich nie lubisz, ale naprawdę zaczynają cię denerwować. Na początku związku próbowałeś zadowolić drugą osobę przez cały czas, stawiając własne pragnienia na drugim miejscu.

W romantycznych związkach obydwie osoby są częścią problemu i częścią rozwiązania.

Partner – dlaczego różne rzeczy i zachowania zaczynają cię denerwować?

Ludzie mylą się sądząc, że irytujące wady partnera są tylko jego problemem. W rzeczywistości zawsze prezentowali zachowania, które przeszkadzały drugiej stronie, ale na początku ich nie wyrażali. Idealizacja partnera i chęć uniknięcia konfliktów powoduje, że ludzie ignorują irytujące lub nieprzyjemne szczegóły.

Jeśli wszystko zaczyna ci przeszkadzać, może to mieć więcej wspólnego ze zmianą w tobie niż zmiana u partnera. Wszystkie relacje przechodzą przez różne etapy, a negatywne zdarzenia czasem mogą sprawić, że pomyślisz, iż związek nie jest tym, czego oczekiwałeś.

Połączenie braku komunikacji, częstych kłótni i problemów seksualnych lub emocjonalnych w związku jest doskonałą pożywką do tego, aby rzeczy, które lubiłeś wcześniej zaczęły ci przeszkadzać. Aby odwrócić sytuację, musisz starać się bardziej akceptować swego partnera i być blisko, gdy cię potrzebuje .

Gdy w związku istnieje większa akceptacja, oboje będziecie bardziej przygotowani do dokonania niezbędnych zmian, dostosowania się do siebie, jasnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

Wybieraj partnera starannie. Dziewięćdziesiąt procent twojego szczęścia będzie zależało od tej decyzji. A kiedy już podejmiesz tę ostrożną decyzję, oznacza ona dopiero początek pracy nad związkiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.