Każdego dnia jesteś narażony na więcej zanieczyszczeń, niż możesz sobie wyobrazić. W rzeczywistości nie tylko chodzi o gęsty smog przesycenia spowijający Twoje miasto. Problem braku jasności mentalnej pojawia się także w domu. Doskonałym rozwiązaniem problemu może się okazać biała strefa. O czym mowa?
Biała strefa to pomysł oparty na koncepcji „białego pokoju”. Niektóre firmy muszą minimalizować zanieczyszczenie, aby wytwarzać swoje produkty. Do tej kategorii należą m.in. producenci materiałów chirurgicznych i półprzewodników. W rzeczywistości branże te wymagają aseptycznych środowisk do wytwarzania swoich produktów. Stąd zrodził się pomysł, by biała strefa stała się elementem domu.
Te przestrzenie nie spełniają dokładnie standardów białego pokoju, który byłby niezwykle kosztowny. Funkcjonują jednak jako przestrzenie względnie chronione.
„Tylko my, ludzie, wytwarzamy odpady, których natura nie może strawić”.
-Karol Moore-
Zanieczyszczenia
W większości miast powietrze jest zanieczyszczone ogromną ilością szkodliwych cząstek. Codziennie wdychasz to powietrze. Właściwie obecnie żadne miejsce nie jest całkowicie wolne od zanieczyszczeń. Istnieje jednak inna forma zanieczyszczenia, która wszędzie staje się coraz bardziej powszechna. Chodzi o zanieczyszczenie elektromagnetyczne lub elektryczne. Eksperci nie znają jeszcze w pełni ich wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zauważyła, że pola elektromagnetyczne nie są szkodliwe, istnieje wiele zgłoszonych przypadków nadwrażliwości elektromagnetycznej. Do tej pory niektórzy eksperci twierdzą, że te przypadki są po prostu spowodowane psychologicznym efektem nocebo. Innymi słowy, negatywne oczekiwania prowadzą do negatywnych skutków ubocznych.
Nie ma na to jednak jednoznacznych dowodów. Najbardziej niepokojące jest to, że jest za wcześnie, aby dokładnie powiedzieć, jakie są skutki potężnej eksplozji nowych technologii i źródeł elektromagnetyzmu. Żadne badania nie określiły jego potencjalnych szkodliwych działań.
Zanieczyszczone domy
Chociaż możesz pomyśleć, że jesteś chroniony przed zanieczyszczeniem we własnym domu, mylisz się. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że zanieczyszczenie wewnątrz domu może być od dwóch do pięciu razy większe niż zanieczyszczenie zewnętrzne.
Na przykład w domu obecnych jest wiele chemikaliów pochodzących z materiałów budowlanych. Może występować dym. Istnieje mnóstwo urządzeń gospodarstwa domowego, urządzeń elektronicznych i gniazdek elektrycznych, które powodują zanieczyszczenie.
Jesteś również narażony na inne rodzaje zanieczyszczeń w domu. Na przykład zanieczyszczenie hałasem. Istnieje nawet skażenie emocjonalne w postaci toksycznych związków.
Biała strefa w Twoim domu
Stworzenie białej strefy w Twoim domu to sposób na ochronę przed zanieczyszczeniami, które Cię otaczają. To przestrzeń wolna od połączeń elektrycznych, urządzeń elektronicznych, dymu, hałasu i dyskomfortu. Aby go stworzyć, trzeba znaleźć przestrzeń, nawet małą, która może stworzyć rodzaj kapsuły izolacyjnej.
Trzeba zamknąć gniazdka elektryczne i pomalować przestrzeń na biało ekologiczną farbą. Ponadto musisz odizolować je od hałasu. Nie należy wieszać żadnych obrazów ani ozdób. Najlepiej jednak umieścić jakieś rośliny lub kwiaty. To będzie dla ciebie bezpieczna przystań.
Powinieneś starać się spędzać co najmniej kilka minut w swojej białej strefie każdego dnia. Warto to zrobić, gdy czujesz się zmęczony, zestresowany, zdenerwowany lub w jakiś sposób przeładowany emocjonalnie. To miejsce, w którym można wziąć głęboki oddech i nie robić absolutnie nic.
Strefy te pozwalają oddychać czystszym powietrzem i pozwalają ciału zrównoważyć ewentualne zanieczyszczenie elektromagnetyczne, którym jest naładowane. To doskonałe miejsce na relaks i odzyskanie równowagi emocjonalnej. Warto stworzyć taką przestrzeń, aby podnieść jakość życia.
Bibliografia
Wszystkie cytowane źródła zostały dokładnie sprawdzone przez nasz zespół, aby zapewnić ich jakość, wiarygodność, trafność i ważność. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i posiadającą dokładność naukową lub akademicką.
- Batista Romagosa, M., Soriano Gónzalez, B. I., & Bergés Cabrales, L. E. (2011). Posibilidades, mecanismos de acción y retos de la terapéutica con campo electromagnético de extremada baja frecuencia contra la psoriasis. Medisan, 15(12), 1775-1790.