Szczerość jest konieczna w moich kręgach

Leżące kobiety obraz

Pragnienie, aby wśród twoich znajomych, czy w twoich zaufanych kręgach dominowała szczerość i prawdomówność, wcale nie czyni z ciebie snoba, ani manipulatora.

Znaczy to, że wiesz czego chcesz, zdajesz sobie sprawę z tego, że cenisz szczerość i nie masz zamiaru marnować swojego lub czyjegoś cennego czasu.

Być może pewne relacje utrzymywałaś za długo, z czystej wygody. Ten kto nigdy nie wyraża swojej woli pewnego dnia wyczerpie cierpliwość nawet najbardziej cierpliwego przyjaciela. Ten kto mało daje od siebie, lub kto daje byle co stwarzał będzie jedynie napięcie.

Oczekuj od innych przynajmniej połowy tego, co sam dla nich robisz. Nie z powodu wygody, lecz z powodu twojej samooceny. To prawda, że relacje nie są czysto matematyczne, ale nie stanowią też spraw paranormalnych. Wiedz jak powiedzieć nie, komuś kto nigdy nie zrobił niczego – wówczas będziesz potrafiła mówić tak, tym którzy naprawdę na to zasługują.

Wybieranie swoich kręgów to mądry ruch

Czasem wyznaczenie granic naszej cierpliwości otwiera naszą tolerancję na rzeczy, które naprawdę na nią zasługują. Chyba nie najlepszym pomysłem jest marnowanie czasu i znoszenie kłamców, arogantów i tych którzy nie zdają się pragnąć dla nas tego co najlepsze.

Zawsze będziemy napotykać na ludzi, którzy nas dołują. Mogą to być nasi szefowie, albo nawet ktoś z naszej rodziny. Czasem jest to ten rodzaj więzi, którą nie tak łatwo jest zerwać. Nie chcemy jednak o tym teraz mówić.

Pomyślmy o ludziach, których naprawdę możesz pozbyć się z twojego życia – tych którzy wyprowadzają je z równowagi i nie odwdzięczają się za nic, co dla nich robisz. Utrzymujesz tę relację wyłącznie dla pozorów, być może kierowana strachem, a może z powodu niskiej samooceny.

Użeranie się z ludźmi, którzy niczego nie wnoszą do naszego życia powoduje więdnięcie innych relacji. Można to porównać do podlewania kwiatów wybielaczem. Niby dostarczasz im wody, ale tak naprawdę powoli je zatruwasz.

Szczerość w grupie ludzi

Zaplanowany obraz naszych relacji

Kiedy rośniemy, rozwijamy się i zmieniamy. Większość z nas modyfikuje swoje relacje społeczne, szczególnie te najbliższe. Lubiąc liczne relacje w wieku dojrzewania i wczesnej dorosłości często później preferujemy jakość, a nie ilość.

Wówczas istotniejsza dla nas staje się szczerość, którą postrzegamy jako niezbędny składnik każdej relacji. Nie mamy już tak wiele czasu, a czas który mamy chcemy spędzać z ludźmi, którzy nas w jakiś sposób wzbogacają.

Kiedy rozejrzymy się wokół nas dostrzeżemy że społeczeństwo nakazuje nam wytworzyć swego rodzaju osobistą markę. Ma być ona jak najbardziej pociągająca dla innych.

Powinniśmy stworzyć nieskazitelny profil, który zawiera nie tylko nasze życie zawodowe, ale również osobiste. Każą nam być niczym konkurencyjny produkt, choć tak niewiele z tych rzeczy naprawdę jest autentycznych. Takim zachowaniom obca jest prawdziwa szczerość.

Kontaktowanie się przez internet i sieci społecznościowe stawia nas w bardzo skomplikowanej sytuacji. Wydaje się, że musimy znosić ludzi, z którymi nic nas już dłużej nie łączy.

W ten sposób w naszym życiu rozwija się hipokryzja i poświęcamy swój cenny czas ludziom, którym w przeciwnym razie nie dalibyśmy nawet sekundy.

Po raz kolejny musimy wskazać, że nie chcemy wpaść w sztuczny idealizm: chodzi o to by jak najbardziej motywować siebie do unikania wszystkiego, co nie wnosi niczego do naszego życia.

Chłopiec i sowy

Szczerość jest tym czego szukasz? Szukaj jej bez poczucia winy

Coraz więcej jest ludzi z tendencjami narcystycznymi, którzy otaczają się relacjami przynoszącymi im sławę, popularność i kontakty. W ten sposób ich relacje stają się coraz mniej naturalne i w efekcie zamieniają się w środek do celu, sztuczną metodę do osiągania własnych celów.

Z drugiej strony większość z nas poszukuje relacji, jako interakcji samej w sobie. To dzięki nim nasza krótka wędrówka przez świat staje się przyjemniejsza i nic poza tym. Jeśli szukasz prawdziwych relacji, jeśli właśnie tego pragniesz dla siebie to nie gódź się na półśrodki.

Jeśli mamy prawo w swoim życiu do jednej rzeczy, to jest nią nie krzywdzenie samych siebie. Osiągniemy to oddalając się od rzeczy, przez które źle się czujemy.

Być może ty też pewnego dnia przestałeś być dobrym przyjacielem. Wykorzystałeś czyjąś cierpliwość, znudziłeś ich swoimi rozmowami, a twoje obecność nie sprawiała im już przyjemności.

Mimo wszystko ty pozostałeś, zniosłeś te wszystkie afronty. Choć czasy wydają się takie trudne nigdy nie wątp w swoją zdolność do tworzenia szczerych i prostych relacji.

Scroll to Top