Rodzina to twój największy skarb

Rodzina to twój największy skarb

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2019

Rodzina to największy skarb. To właśnie rodzina stanowi o naszym miejscu na ziemi. Wszyscy jesteśmy równi i każdy popełnia błędy. Prosimy o przebaczenie, walczymy, pomagamy innym i robimy wokół siebie dużo szumu. Mamy też jednak cierpliwość i wzajemną miłość. Rodzina to też dom i spokojny zakątek, w którym możemy szukać wytchnienia.

Jest ona niczym ta ręka, która ociera łzy i pieści nasza zranioną duszę. To nieuchwytna wartość, która wciąga nas i pokazuje zapach dzieciństwa, dorastania oraz podsumowuje nasze życiowe lekcje.

Rodzina to miejsce, w którym odnajdziesz uściski i pocałunki, podobnie jak odpowiedzi na wszelkie pytania. Rodzina to ogień, w którym kute są nasze wartości i gdzie krystalizuje się nasze spojrzenie na świat.

Ogarnięta jest zapachami niesamowitych rzeczy, wszystkich spraw które znamy, ale których nie potrafimy opisać słowami. To właśnie nasza rodzina jest powiernikiem naszych największych sekretów, najgłębszych zmartwień i najszerszych uśmiechów.

Niektóre rzeczy pękają i niszczeją, ale rodzina zawsze będzie naszym początkiem i końcem. Stanowi ją grupa ludzi nierozerwalnie ze sobą związanych, niedoskonałych, lecz zdolnych do wspólnej walki z wszelkimi przeciwnościami życia.

Jedną z największych rodzinnych wartości jest bezwarunkowa miłość i przywiązanie. To łagodny świat pełen uścisków i serc, które chcemy chronić.

Podlewanie wartości

Miłość w rodzinie

Miłość rodziny jest bezwarunkowa i nieskończona. Nieważne, gdzie ją odnajdziesz, wiesz że zawsze możesz liczyć na ciepły uścisk, nieistotne jak daleko siebie się znajdujecie.

To właśnie przywiązanie stanowi najlepsze zwierciadło tego, kim jesteśmy. Opisuje najlepszą, najprawdziwszą i najpiękniejszą wersję nas. Zasługujemy na to by ją znać i by przypominano nam o niej każdego dnia. Z tego względu rodzina najbardziej na świecie zasługuje na otrzymanie złotego medalu za okazane wsparcie: ramienia, w które mogliśmy się wypłakać. To jest najlepsza możliwa terapia.

Rodzina jest naszym światłem, a więzi jej członków są najsilniejsze z możliwych – są wyjątkowe i niezastąpione. To dzięki naszej rodzinie jesteśmy panami naszych emocji. Dzięki niej intuicyjnie się rozumiemy i możemy z radością opowiadać sobie dowcipy, czy wymieniać te pełne wymowy spojrzenia. Przez rodzinę odczuwamy podziw i dumę, która buduje w nas miłość w najczystszej możliwej postaci.

Może i nie jest ona doskonała, a czasem zastanawiamy się nad naszym szczęściem, czy też raczej pechem bycia jej członkiem. Możliwość współdzielenia naszego istnienia w najbardziej intymny sposób jest największym błogosławieństwem jakie oferuje nam życie.

Musimy jednak uważać, aby nie wpadać w rywalizację wewnątrz swojej rodziny, gdyż to generuje bardzo poważny ucisk na zdrowiu emocjonalnym naszego domu. Musimy być szczególnie ostrożni, aby podtrzymać rodzinne więzy. Osiągniemy to mając na drogowskazie wspólny, prosty cel: szczęście i stabilizacja wszystkich członków rodziny.

Malowane serce

Dbaj o swoją rodzinę. Rodzina jest najcenniejszym, co posiadasz

Rodzina jest jak muzyka: występują w niej wysokie i niskie tony, ale wspólnie zawsze tworzą wspaniałą melodię.

Związana więzami krwi lub nie, rodzina zawsze składa się z ludzi, którzy akceptują to, kim są. To właśnie oni zrobią wszystko, byleby ujrzeć nasz uśmiech. To oni bezwarunkowo nas kochają.

Dom jest najważniejszą, podstawową strukturą naszego życia. Relacje z rodziną i ognisko domowe są tym na czym budujemy nasze pomysły i otaczający nas świat.

Najlepszym, co możemy ofiarować naszej rodzinie jest wspólnie spędzony czas. Z tego powodu musimy dbać o relacje wewnątrz rodziny i w domu. Naturalnie opiera się to na dobrym samopoczuciu i rozwoju wszystkich jej członków.

Chociaż to dom jest właśnie tym miejscem, w którym możemy w pełni być sobą, musimy pamiętać i uważać na to co jest “sprawiedliwe” a co nie. Różnice w postrzeganiu tego co jest fair a co nie może być czynnikiem, jaki oddali nas od siebie. Pewność, szacunek i solidarność zawsze powinny być fundamentem naszych rodzinnych relacji.

Każdego dnia poświęcaj czas swojej rodzinie. Myśl o niej, postaw się w sytuacji poszczególnych jej członków i kiedy tylko możesz, jak najczęściej, przytulaj ich i okazuj im, jak bardzo ich kochasz.

Pamiętaj, że posiadanie rodziny to jedno z największych błogosławieństw. Rodzina to najcenniejszy skarb.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.