Nigdy nie zawodzą nas kochani ludzie

Nigdy nie zawodzą nas kochani ludzie

Ostatnia aktualizacja: 16 lipca, 2017

Uwielbiam ludzi, którzy nigdy nie zawodzą. Lubię ludzi, którzy trwają u mego boku, których nie interesują zdania wyrwane z kontekstu, którzy nie dramatyzują, którzy nigdy nie zawodzą. Lubię ich, ponieważ uczą mnie tego jak kochać samą siebie, kiedy mój strach czai się za rogiem, a me słabości przejmują kontrolę.

Uwielbiam ich, bo są ze mną podczas słonecznych i deszczowych dni. Udowodnili, że zawsze gotowi są odwzajemnić szczery uścisk, że warci są mojego czasu i że na świecie nadal są rzeczy, które trwają.

Niektórzy ludzie są piękni o każdej porze roku. Ich piękna melodia unosi nas i przypomina nam o domu, ponieważ ten jest zawsze tam, gdzie oni.

Kobieta motyl

Druga strona medalu

Istnieją oczywiście inni ludzie, którzy nas otaczają. Są to ludzie, którzy nas zawodzą, którzy sprawiają, że tracimy wiarę w dobro ludzi i przez których zaczynamy wierzyć, że szczerość, wrażliwość i szacunek są boleśnie nieobecne w tym szalonym świecie.

Są to ludzie, którzy nie pozwolą nam mówić a później proszą o przebaczenie za swoje złe czyny. Są to również ci, którzy dystansują się od nas ponieważ po prostu nie zależy im dłużej na naszej relacji. Pozwalają, aby nieporozumienia zamieniały się w emocjonalne wstrząsy.

Kiedy są w pobliżu, nasze serca nie potrafią bić normalnie. Przez nich nie możemy kochać bez uczucia winy, czy strachu. Fasada dachu zawsze jednak załamuje się pod własnym ciężarem. Ich maski upadają, a prawda wychodzi na jaw szerokim echem.

Przez rozczarowanie czujemy się odosobnieni, zszokowani, nadzy i bezbronni. Dzięki temu wszystkiemu możemy jednak świadomie ocenić co naprawdę warte jest poświęcania naszego szczęścia.

Zrozumienie przez duszę – ludzie, którzy nigdy nie zawodzą

Chłopiec i dziewczynka patrzący na wodę

Niektórzy ludzie potrafią zrozumieć nas za pomocą jednego spojrzenia, gdyż nasza zgodność przeszywa duszę. Życie dzielimy z ludźmi, które nadaje mu sensu.

Z nimi trudniej jest powstrzymać się od uśmiechu, niż wyjaśnić dlaczego jesteśmy smutni. Z nimi możemy iść pod prąd. Pragną nas ochronić i dbać o nasze dobro. Chcą, aby nam się powiodło, byśmy byli zmotywowani i wydostali się ze swojej skorupki.

To uczucie jest wzajemne. To czyni naszą relację sensowną i wyjątkową, ponieważ zawierają część nas samych i naszej dumy.

Kochasz ludzi, którzy nigdy nie zawodzą, ponieważ potrafią stanąć przed tobą i spojrzeć ci w oczy. To oni leczą twoje rany, ponieważ każde ważne osiągnięcie i nawet mniejsze szczegóły z życia wypełniają miłością.

Bezwarunkowa miłość

Bliźniaczki

Łatwo jest stać się podatnym kiedy przechodzimy przez trudny okres w życiu. Taki czas otwiera stare rany i sprawia, że drżymy ze strachu.

Dzięki niemu jednak potrafimy rozpoznać bezwarunkową miłość, niemierzalną dobroć, pokorę, życzliwość, szacunek i szczere uczucie. To właśnie w ten sposób wiemy, że musimy oddalić się od samolubności, zgorzknienia, hipokryzji i arogancji.

Postępując w ten sposób możemy zbliżyć się do ludzi, którzy nigdy nas nie zawodzą. Otaczamy się ludźmi, którzy dekorują nasze przeszkody swoim uśmiechem, które wnoszą nową energię do naszego życia.

Wybór osób, z którymi spędzamy swoje życie to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Zawsze istnieć będą ludzie, którzy wnoszą coś do naszego życia oraz inni, którzy coś z niego wynoszą.

Zawsze obecni będą ludzie, którzy mają wkład w nasze istnienie oraz inni, którzy będą nas spowalniać. Zawsze istnieć będą ci, od których ciężko się oddzielić, choćby byli tysiące kilometrów od nas. Są to ci ludzie, którzy nigdy nie zawodzą.

Kobiety leżące w kółku

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.