Kochaj mnie dobrze, jeśli naprawdę chcesz mnie kochać

Kochaj mnie dobrze, jeśli naprawdę chcesz mnie kochać
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Nie chcę „zobaczyć, co się stanie…”, nie chcę, aby strach mi przeszkadzał, nie chcę połowicznej miłości, w połowie podjętych decyzji ani lepszych połówek. Nie chcę słów ani irracjonalnych wątpliwości. Jeśli chcesz mnie kochać, kochaj mnie dobrze. Jeśli chcesz, daj mi powietrze. Podarowanie czegoś zwyczajnego jest piękne. Nie sprzedawaj mi dymu. Każda cena, którą spróbujesz ustalić, będzie zbyt wysoka.

Kochaj mnie całkowicie. Kochaj mnie nie dlatego, że czegoś potrzebujesz, ale dlatego, że bycie ze mną jest jak wisienka na torcie, którym jest Twoje już i tak pełne życie. Kochaj mnie dobrze, głęboko i szczerze. Kochaj mnie nie z konieczności, ale z własnego wolnego wyboru, ponieważ obiecuję nigdy Cię nie ograniczać. Kochaj mnie dobrze.

Kochaj mnie dobrze

To jest miłość. Nie chodzi o to, żeby czekać, aż coś się stanie. Chodzi o rzucenie się na głęboką wodę, o podejmowanie odważnych decyzji. Chodzi o wytrwanie po dokonaniu wyboru i podejmowanie ryzyka. Czasami wygrywasz, a czasem przegrywasz. W miłości jedno jest pewne: jeśli nie zaryzykujesz, przegrasz.

Jeśli chcesz mnie kochać, powiem Ci teraz, że nie wszystkie dni będą słoneczne i że nie zawsze będziesz czuć motyle w brzuchu. Być może już o tym wiesz, ale będzie coś więcej niż tylko uśmiechy i trzymanie się za ręce. Będą momenty, kiedy będziemy musieli się mocno chwycić i trzymać. Będą momenty, kiedy będziemy musieli dać sobie nawzajem przestrzeń i czas do namysłu. Momenty, kiedy będziemy potrzebowali wzajemnego wsparcia.

Czasami będziemy musieli trzymać się nawzajem i choć wiem, że nie zawsze na to zasłużę, docenię każdą chwilę, w której będziesz się o mnie troszczyć. W rzeczywistości, kiedy najmniej na to zasługuję, wtedy najbardziej to doceniam. Będę potrzebować Cię, żeby czerpać od Ciebie siłę do dalszej pracy. Jeśli się zgodzisz, podpiszę teraz umowę, aby stała się obustronnie wiążąca. Ilekroć będziesz mnie potrzebować, będę przy Tobie. Kochaj mnie dobrze, a nie będziesz tego żałować.

Para obejmuje się na polu

Podjęcie tej decyzji to zgoda na jej wszystkie konsekwencje

Jeśli zdecydowaliśmy się pokochać, rzućmy się w wir miłości z wszystkimi oczekiwaniami i marzeniami. Poradźmy sobie z rozczarowaniami, kiedy przed nimi staniemy. Przeżyjmy nowe przygody i kupmy mnóstwo atramentu, żebyśmy mogli zapisać naszą historię, która nigdy nie będzie nudna. Napiszemy także o naszych lękach i o tym, co przezwyciężyliśmy.

Jeśli chcesz mnie kochać, proszę Cię, kochaj mnie dobrze. Nie mów po prostu, że mnie kochasz, ale pokaż mi swoją miłość. Nie chcę bezsensownych słów bez działań, które by je poparły. Te słowa nie przetrwają.

Chcę czuć, że kochasz mnie każdego dnia, chcę czuć, że mam u mego boku kogoś, komu mogę zaufać. Chcę poczuć, że mamy ten sam cel. Chcę czuć, że nawet kiedy nie jesteś tu fizycznie, wciąż jesteś ze mną.

Jeśli chcesz wziąć mnie za rękę i zacząć życie ze mną, trzymaj mnie mocno na wyboistych drogach i zbliż się do mnie na zakrętach…

Jeśli masz zamiar mnie kochać, ja będę kochać Ciebie

Przed i po proszeniem o coś, muszę coś dać. Jeśli chcesz mnie kochać, obiecuję ofiarować w zamian moją miłość. Obiecuję być z Tobą i dla Ciebie. Kochaj mnie dobrze, a obiecuję, że nie zaatakuję Twojej przestrzeni, ale będę blisko. Obiecuję, że sprawię, że życie stanie się ekscytujące, więc nie będziesz się nudzić i dam Ci spokój, kiedy będziesz tego potrzebować.

Obiecuję dać Ci przestrzeń, kiedy będziesz potrzebować oddechu.

Zobowiązuję się wypełniać Cię, gdy będzie Ci czegoś brakować i odejść, gdy będziesz czuć się pełny. Będę pracować każdego dnia, aby podtrzymać magię. Ustanowię pokój zamiast próbować dowodzić, że mam rację. Będę komunikować się logicznie, a nie impulsywnie. Będę Twoim bezpiecznym uściskiem i spokojnym uśmiechem.

Trzymanie się za ręce

Ta umowa wymaga podpisu od nas obojga. Mój jest na samym końcu. Jeśli się zgodzisz, możemy napisać razem klauzulę. Pierwsza strona jest pełna obietnic, druga pełna jest próśb. Proponuję, abyśmy wspólnie napisali trzecią stronę.

Jeśli chcesz mnie kochać, to dlatego, że wiesz, że ja mogę to zrobić i dlatego, że Ty też chcesz to zrobić. Jeśli masz zamiar mnie kochać, nasze silne i bliskie relacje sprawią, że będzie to niesamowita przygoda. Jeśli masz zamiar mnie kochać, zrobię to, co muszę, żeby Twoja chęć nie zgasła. Jeśli mamy zamiar się kochać, zacznijmy pisać. Razem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.