Prawdziwa miłość przetrwa. Oddychaj i nie bój się...

Prawdziwa miłość przetrwa. Oddychaj i nie bój się...

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia, 2017

Prawdziwa miłość rodzi się, gdy spotykają się pokrewne dusze. Jest to zapewnione, gdy dwa dojrzałe i świadome umysły jednoczą się we wzajemnym szacunku, gdy kochają się swobodnie i decydują się na wspólną podróż. Dlatego zaufaj i nie bój się. Nie siej w swoim sercu nasion wątpliwości i niepewności.

Prawdziwa miłość przetrwa, a to, co piękne, zadba o siebie i nie przyniesie bólu.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi nie wierzy w miłość, ponieważ kiedy jej zaufali, doznali wielkiego rozczarowania. Ludzie ufają jeszcze mniej słowu „trwałość”. Bo przecież jak można ją osiągnąć? Żyjemy w epoce zaprogramowanego starzenia. Wszystko ma datę ważności.

Jednocześnie nurty filozoficzne, które przedstawił Zygmunt Bauman, ojciec idei płynnej nowoczesności, czy też nieustępliwy Slavoj Žižek z jego ostrymi ideami społecznego rozczarowania, malują obraz rzeczywistości, w której nic nie trwa, a to, co przewyższa, nie jest zbyt pozytywne.

„Miłość nie patrzy na siebie nawzajem. Spogląda razem w tym samym kierunku”.
-Antoine de Saint-Exupéry-

Tak więc znajdujemy się w teraźniejszości, w której większość z nas czuje się społecznie niezadowolona, ​​a zmiana jest na porządku dziennym. Jak w takim środowisku możemy ufać, że trwałe wymiary wciąż istnieją? Jak możemy wierzyć w stabilne emocje, w wieczną miłość, w relacje, które nigdy nie zanikają?

Sir Francis Bacon powiedział, że ludzie są gotowi uwierzyć w to, czego pragną, aby była prawdziwe. Aby zbudować coś prawdziwego, szczęśliwego, satysfakcjonującego i długotrwałego, nie wystarczy po prostu ufać w miłość – trzeba w nią wierzyć. Musimy inwestować nasz czas, wysiłek i uczucia dla tej wyjątkowej i kochanej osoby. W końcu największą szansę przetrwania ma to, co kochamy, o co dbamy i na czym nam zależy.

Prawdziwa miłość - para w uścisku

Prawdziwa miłość trwa w czasach kryzysu i neurobiologii

Prawdziwa miłość w czasach kryzysu nie jest łatwa. Nie jest to łatwe także podczas sporów ekonomicznych. Na przykład tzw. pokolenie Y nie ma środków ani zasobów, aby być niezależnymi. Nie mogą zbudować stabilnego fundamentu, na którym mogliby stworzyć związek z uzasadnionymi oczekiwaniami wobec przyszłości.

Nie jest to łatwe dla bezrobotnych, którzy wchodzą w okres kryzysu. Bezrobocie może przynosić wiele niepewności i niepokoju, co wpływa na poczucie własnej wartości. Ich plany życiowe są bezpośrednio atakowane i negatywnie wpływają na ich rozwój osobisty. Wszystkie te rzeczy wpływają na cieniowane płótno, którego formę przybiera związek i wymarzona prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość umie zwinnie przechodzić po linie. Wiemy, że życie nie jest łatwe, ale 24-karatowa, twarda jak skała, prawdziwa miłość wie, jak zachować równowagę w obliczu trudności. Potrafi przetrwać zewnętrzny kryzys, a tym bardziej wewnętrzny. Prawdziwa miłość nie poddaje się nawet w chwilach, kiedy wątpisz w siebie, tracisz nadzieję, poczucie własnej wartości i zadajesz cios własnym przekonaniom.

Dobry partner, wierny kochanek i wyjątkowa osoba wiedzą, jak stać w naszym centrum, być naszą północną gwiazdą, najjaśniejszą na nocnym niebie, gwiazdą, która zawsze prowadzi nas do domu.

Większość z nas może przyznać, że nie zależy nam na wyjaśnieniu, czym jest miłość z punktu widzenia neuronauki. Okazuje się, że jest to wynik trzech składników: dopaminy, oksytocyny i norepinefryny. Nie obchodzi nas to, ponieważ neurobiologiczna rzeczywistość tak naprawdę nie niszczy magii miłości ani umiejętności kochania, nawet odrobinę.

Para całuje się w kolorowych chmurach

Prawdziwa miłość: Nieoczekiwane szczęście, które należy pielęgnować

Stephen Hawking powiedział kiedyś, że miłość jest o wiele bardziej skomplikowana niż fizyka. Powiedział, że czasami spędzamy tak dużo czasu patrząc w niebo, że zapominamy, że najważniejsze rzeczy są tutaj na ziemi. Z jakiegoś powodu zaniedbujemy miłość, nawet gdy wiemy, że uczucia są prawdziwe i że jesteśmy z właściwą osobą. Powody, dla których postępujemy w ten sposób, są złożone, różnorodne, a czasem niezrozumiałe.

„Miłość to nie tylko pożądanie, to przede wszystkim zrozumienie”
-Francoise Sagan-

Miłość jest dziwna, nie ma co do tego wątpliwości. Ale jak mówi Haruki Murakami w swojej powieści „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta” pojawia się tylko raz na jakiś czas. Znalezienie kogoś, kto dokładnie rozumie nasz nastrój, kogoś, z kim możemy się idealnie komunikować… To nieoczekiwane szczęście, którego nie każdy może doświadczyć.

Tak więc, jeśli stajemy w obliczu tej cudownej szansy, jaką jest prawdziwa miłość, dlaczego nie zrobimy tego najlepiej jak możemy? Dlaczego nie stawiamy naszych stóp mocno na ziemi, nie koncentrujemy naszych serc i nie przenosimy naszych umysłów na poziom, gdzie króluje dojrzałość i odpowiedzialność?

Prawdziwa miłość zdecydowanie jest tego warta. Ten, kto widział nas, gdy dla wszystkich innych byliśmy niewidzialni zasługuje na wszystko.

Osoba, która chce być z Tobą, nie licząc na korzyści dla siebie będzie troszczyć się o Ciebie tak, jak na to zasługujesz. Prawdziwa miłość będzie palić się powoli, cierpliwie, ale żywo, pozwalając, aby czas i szczęście mogły uformować się w długotrwałe uczucie.

Para w uścisku

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.