Prawdziwa miłość przetrwa. Oddychaj i nie bój się...

Prawdziwa miłość przetrwa. Oddychaj i nie bój się...

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia, 2017

Prawdziwa miłość rodzi się, gdy spotykają się pokrewne dusze. Jest to zapewnione, gdy dwa dojrzałe i świadome umysły jednoczą się we wzajemnym szacunku, gdy kochają się swobodnie i decydują się na wspólną podróż. Dlatego zaufaj i nie bój się. Nie siej w swoim sercu nasion wątpliwości i niepewności.

Prawdziwa miłość przetrwa, a to, co piękne, zadba o siebie i nie przyniesie bólu.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi nie wierzy w miłość, ponieważ kiedy jej zaufali, doznali wielkiego rozczarowania. Ludzie ufają jeszcze mniej słowu „trwałość”. Bo przecież jak można ją osiągnąć? Żyjemy w epoce zaprogramowanego starzenia. Wszystko ma datę ważności.

Jednocześnie nurty filozoficzne, które przedstawił Zygmunt Bauman, ojciec idei płynnej nowoczesności, czy też nieustępliwy Slavoj Žižek z jego ostrymi ideami społecznego rozczarowania, malują obraz rzeczywistości, w której nic nie trwa, a to, co przewyższa, nie jest zbyt pozytywne.

„Miłość nie patrzy na siebie nawzajem. Spogląda razem w tym samym kierunku”.
-Antoine de Saint-Exupéry-

Tak więc znajdujemy się w teraźniejszości, w której większość z nas czuje się społecznie niezadowolona, ​​a zmiana jest na porządku dziennym. Jak w takim środowisku możemy ufać, że trwałe wymiary wciąż istnieją? Jak możemy wierzyć w stabilne emocje, w wieczną miłość, w relacje, które nigdy nie zanikają?

Sir Francis Bacon powiedział, że ludzie są gotowi uwierzyć w to, czego pragną, aby była prawdziwe. Aby zbudować coś prawdziwego, szczęśliwego, satysfakcjonującego i długotrwałego, nie wystarczy po prostu ufać w miłość – trzeba w nią wierzyć. Musimy inwestować nasz czas, wysiłek i uczucia dla tej wyjątkowej i kochanej osoby. W końcu największą szansę przetrwania ma to, co kochamy, o co dbamy i na czym nam zależy.

Prawdziwa miłość - para w uścisku

Prawdziwa miłość trwa w czasach kryzysu i neurobiologii

Prawdziwa miłość w czasach kryzysu nie jest łatwa. Nie jest to łatwe także podczas sporów ekonomicznych. Na przykład tzw. pokolenie Y nie ma środków ani zasobów, aby być niezależnymi. Nie mogą zbudować stabilnego fundamentu, na którym mogliby stworzyć związek z uzasadnionymi oczekiwaniami wobec przyszłości.

Nie jest to łatwe dla bezrobotnych, którzy wchodzą w okres kryzysu. Bezrobocie może przynosić wiele niepewności i niepokoju, co wpływa na poczucie własnej wartości. Ich plany życiowe są bezpośrednio atakowane i negatywnie wpływają na ich rozwój osobisty. Wszystkie te rzeczy wpływają na cieniowane płótno, którego formę przybiera związek i wymarzona prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość umie zwinnie przechodzić po linie. Wiemy, że życie nie jest łatwe, ale 24-karatowa, twarda jak skała, prawdziwa miłość wie, jak zachować równowagę w obliczu trudności. Potrafi przetrwać zewnętrzny kryzys, a tym bardziej wewnętrzny. Prawdziwa miłość nie poddaje się nawet w chwilach, kiedy wątpisz w siebie, tracisz nadzieję, poczucie własnej wartości i zadajesz cios własnym przekonaniom.

Dobry partner, wierny kochanek i wyjątkowa osoba wiedzą, jak stać w naszym centrum, być naszą północną gwiazdą, najjaśniejszą na nocnym niebie, gwiazdą, która zawsze prowadzi nas do domu.

Większość z nas może przyznać, że nie zależy nam na wyjaśnieniu, czym jest miłość z punktu widzenia neuronauki. Okazuje się, że jest to wynik trzech składników: dopaminy, oksytocyny i norepinefryny. Nie obchodzi nas to, ponieważ neurobiologiczna rzeczywistość tak naprawdę nie niszczy magii miłości ani umiejętności kochania, nawet odrobinę.

Para całuje się w kolorowych chmurach

Prawdziwa miłość: Nieoczekiwane szczęście, które należy pielęgnować

Stephen Hawking powiedział kiedyś, że miłość jest o wiele bardziej skomplikowana niż fizyka. Powiedział, że czasami spędzamy tak dużo czasu patrząc w niebo, że zapominamy, że najważniejsze rzeczy są tutaj na ziemi. Z jakiegoś powodu zaniedbujemy miłość, nawet gdy wiemy, że uczucia są prawdziwe i że jesteśmy z właściwą osobą. Powody, dla których postępujemy w ten sposób, są złożone, różnorodne, a czasem niezrozumiałe.

„Miłość to nie tylko pożądanie, to przede wszystkim zrozumienie”
-Francoise Sagan-

Miłość jest dziwna, nie ma co do tego wątpliwości. Ale jak mówi Haruki Murakami w swojej powieści „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta” pojawia się tylko raz na jakiś czas. Znalezienie kogoś, kto dokładnie rozumie nasz nastrój, kogoś, z kim możemy się idealnie komunikować… To nieoczekiwane szczęście, którego nie każdy może doświadczyć.

Tak więc, jeśli stajemy w obliczu tej cudownej szansy, jaką jest prawdziwa miłość, dlaczego nie zrobimy tego najlepiej jak możemy? Dlaczego nie stawiamy naszych stóp mocno na ziemi, nie koncentrujemy naszych serc i nie przenosimy naszych umysłów na poziom, gdzie króluje dojrzałość i odpowiedzialność?

Prawdziwa miłość zdecydowanie jest tego warta. Ten, kto widział nas, gdy dla wszystkich innych byliśmy niewidzialni zasługuje na wszystko.

Osoba, która chce być z Tobą, nie licząc na korzyści dla siebie będzie troszczyć się o Ciebie tak, jak na to zasługujesz. Prawdziwa miłość będzie palić się powoli, cierpliwie, ale żywo, pozwalając, aby czas i szczęście mogły uformować się w długotrwałe uczucie.

Para w uścisku
To może Cię zainteresować ...
Miłości nie wyznacza ani zegar ani kalendarz
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Miłości nie wyznacza ani zegar ani kalendarz

Miłości nie wyznacza ani zegar ani kalendarz. W przeszłości powszechne było zawieranie małżeństw przy znaczącej różnicy wieku.


Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie zastępują one diagnozy, porady ani leczenia u specjalisty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.