Antydepresyjny umysł – o co w nim chodzi?

Skok na łące

Umysł antydepresyjny. Depresja to poważna choroba, która dotyka wielu ludzi. Najczęściej tych, po których najmniej byś się tego spodziewała, a ludzie dotknięci depresją żyją tuż obok ciebie. Odpowiedzią na rosnącą liczbę przypadków tego stanu jest wprowadzenie swojego umysłu w stan antydepresyjny. O czym mowa?

Depresję często trudno jest zdiagnozować, ponieważ nie przejawia się ona bezpośrednio. Może nawet dojść do sytuacji, w której zaczniemy krytykować osobę dotkniętą depresją, ponieważ jej zachowanie, tak bardzo różne od stanu emocjonalnego, zacznie po prostu nas irytować.

“Depresja karmi się życiem nieodżałowanych i niewybaczonych krzywd.”

-Penelope Sweet-

Niekiedy depresja rozwija się ze względu na predyspozycje genetyczne, które sprawiają, że nie możemy jej uniknąć. Jeśli twoi rodzicie cierpią na tę chorobę, istnieje duże ryzyko, że ten stan pojawi się u ciebie, lub u twoich dzieci.

Niektóre osoby posiadają jednak antydepresyjny mechanizm. Są to ludzie, którzy nie znają uczucia smutku bez przyczyny, czy problemu z podniesieniem się z łóżka i wykonywaniem prostych codziennych czynności.

Antydepresyjny stan umysłu

Kiedy nie wiesz jak to jest mieć depresję, twoje życie jest znacznie weselsze i bardziej pozytywne. Nie dotykają cię zmiany nastroju i nie wiesz jak to jest być przybitym, czy niezdolnym do wyjścia z domu.

Osoby posiadające antydepresyjny umysł doskonale wiedzą, jak utrzymać pozytywne nastawienie. Kiedy przechodzą przez własne negatywne doświadczenia, traktują je jak wyboje na swojej drodze. W odróżnieniu od nas, te wyboje nie zatrzymują ich, ani nie wybijają z drogi do ustalonego celu.

Bez względu na to co się dzieje, oni stale prą do przodu. Tak właśnie działa antydepresyjny umysł.

Wesołe śniadanie

Cechuje ich również stabilność nastrojów. Nie doświadczają skoków od radości do smutku w zaledwie kilka minut. Jedynie duże rozczarowania, lub niespodziewane okoliczności mogą wpłynąć na ich stan umysłu. Drobne rzeczy nie mają znaczenia dla ich nastroju – zupełnie inaczej niż u ludzi z depresją.

Tym samym, są to osoby bardzo pewne siebie. Ludzie z depresją walczą z górą niepokoi, nagromadzonego bólu i smutku, który trzymają wewnątrz. Prędzej, czy później te stłamszone w sobie uczucia i tak wychodzą na jaw. Antydepresyjny umysł nie wie jak to jest.

Antydepresyjny umysł nie jest w stanie zrozumieć tego, jak to jest żyć w świecie przepełnionym ciemnością. Ludzie ci dobrze znają swoje wady i zalety. Krytyka nie dotyka ich tak bardzo, jak ludzi z depresją.

Antydepresyjni ludzie nigdy też nie planują odebrania sobie życia, czy wyrządzenia sobie jakiejkolwiek krzywdy. Nie rozumieją też, jak inni ludzie mogą chcieć coś takiego zrobić. Dla nich nie jest to absolutnie żadne rozwiązanie.

Antydepresyjny umysł – błędy są częścią rozwoju

Antydepresyjny umysł sprawia, że dana osoba rozumie, iż błędy pomagają się jej rozwijać oraz są fundamentalną częścią procesu nauki i podejmowania kolejnych kroków w życiu.

Popełnianie błędów jest niezbędne i ważne. Jeśli nigdy ci się nie zdarzają, to dlatego że niczego nie próbujesz, a tym samym twoje życie nie idzie naprzód, ale stoi w miejscu.

Czy osoba z depresją może zastosować wszystkie te rady w swoim życiu? Oczywiście, że tak. Nie będzie to jednak proste, kiedy depresja ciągle czai się za rogiem, a oni nie wykazują ochoty do wyjścia z domu.

Antydepresyjny stan

Dla ludzi z depresją, życie nie jest takie samo. Chociaż możliwe jest zapanowanie nad nią, samo pozytywne nastawienie nie będzie już takie proste. Możliwe jest jednak ograniczenie epizodów depresji i stabilizacja swoich nastrojów.

Chcąc rozwinąć w sobie antydepresyjny umysł, musisz pamiętać o pewnych kwestiach:

  • Mów pozytywnie. Unikaj narzekania.
  • Otwórz swój umysł. Ludzie z depresją często zamykają się, stają się sztywni i chwytają się błędnych przekonań. Zmień swoje nastawienie i staw czoła depresji. Bądź elastyczny.
  • Stwórz pozytywne relacje społeczne i otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Dogadywanie się z każdym jest niemożliwe, ale z pewnością z wieloma ludźmi znajdziesz wspólny język!
  • Idź przez życie z pasją i energią.

Tych kilka rad pomoże ci radzić sobie z depresją i przejść w antydepresyjne nastawienie do świata. Choć przez twoje predyspozycje całkowite zwalczenie depresji może być niemożliwe, warto podjąć walkę, by móc unikać symptomów, które najdotkliwiej wpływają na twoje życie.

Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i życie z pasją to dwa najważniejsze klucze do zwalczania depresji!

Scroll to Top