Władza umysłu nad naszym zdrowiem

Władza umysłu nad naszym zdrowiem

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia, 2019

Wszystkie nasze wewnętrzne mechanizmy odbywają się pod kontrolą umysłu. Chodzi w szczególności o funkcjonowanie naszych organów, ale również o najbardziej automatyczne i intuicyjne procesy. Władza umysłu ma więc bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Tak więc władza naszego umysłu jest znacznie większa, niż mogłoby się nam wydawać. Ma on zdolność kierowania, zarządzania i koordynowania funkcjami naszego ciała, dlatego tak duży jest jego wpływ na naszą kondycję fizyczną.

Siła umysłu

Dwa rodzaje umysłu

Można powiedzieć, że każdy z nas posiada dwa rodzaje umysłu. Jeden z nich – świadomy – odpowiada za racjonowanie i analizowanie. Jest jeszcze ten drugi – umysł podświadomy.

Dlatego właśnie choć czasami chcemy czuć się dobrze, to wydaje się że nasze życzenia nie pozostają w zgodzie z naszym stanem wewnętrznym. Wówczas dzieje się coś zupełnie przeciwnego i zaczynamy czuć się źle.

Wydaje się jakbyśmy nie mieli żadnej kontroli nad ścieżkami naszego umysłu, doznaniami, czy nawet nad naszym ciałem.

Podczas gdy umysł świadomy pragnie, aby wszystko dobrze się układało, jego podświadomy odpowiednik aktywuje sygnały alarmowe, przez które czujemy, jakbyśmy tracili kontrolę. To trochę tak, jakby nie udawało nam się osiągnąć pierwotnego celu, jakim było powodzenie.

W podświadomym umyśle chronione są silne emocjonalne doznania. Aktywują one wspomnienia, emocje, i blokady mentalne, które wchodzą nam w drogę w sytuacjach, które przywołują te nieprzyjemne odczucia. Dzieje się tak nawet wówczas, kiedy nie jesteśmy tego do końca świadomi.

Kiedy przechodzimy przez trudną emocjonalnie sytuację, nasza podświadomość uzna inne powiązane wydarzenia za niebezpieczne. To aktywuje nasze sygnały obronne i w efekcie będziemy czuć się przytłoczeni i źli. Nawet jeśli sama sytuacja nie jest tak naprawdę groźna.

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, nasz umysł ma zdolność wprowadzania nas w dobry, jak i zły nastrój. Zdrowie jest stanem pozytywnego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Dobre samopoczucie zależy od tego jak efektywnie nasz umysł zarządza okolicznościami, jakie stawia przed nami życie.

Programowanie mentalne

Umysł programuje się wiadomościami, które otrzymuje od wczesnego dzieciństwa, jak i tym co stale wmawiamy sobie na przestrzeni życia. Nasze dobre samopoczucie zależy od tego jak nasz umysł został zaprogramowany.

Wszystko dlatego, że posiadamy wyuczone reakcje i nastroje, które zmieniają się w zależności o sytuacji i relacji. Programowanie mentalne odbywa się w podświadomości. Właśnie to stwarza problemy, które skutkują w naszym ciele fizycznymi objawami.

Człowiek myślący

Przeprogramowanie mentalne

Aby dokonać zmian, konieczne jest przeprogramowanie umysłu. Musimy odkryć ukryte powody, dla których wprowadza nas w konkretne nastroje, wywołuje dane symptomy, wrażenia, myśli i odczucia.

Można to osiągnąć między innymi za pomocą psychoterapii, techniki rekonstrukcji poznawczej lub hipnozy. Dzięki tym metodom możemy poznać niewłaściwe zaprogramowanie naszego podświadomego umysłu, które wprowadza nas w stan niepokoju i choroby.

Jeśli nasz umysł ma możliwość kontrolowania funkcji ciała, to z pewnością można nakierować go na lepsze, właściwe tory. W ten sposób, możemy zapewnić sobie zdrowie. Trzeba nad nim zapanować.

Ważne jest, aby odkryć blokady wytwarzane przez naszą podświadomość, a następnie je usunąć. W ten sposób usuniesz z umysłu wadliwe schematy, a uwolnisz zdrowe emocje, pozytywne nastawienie i uczucia.

Władza umysłu nad zdrowiem

Przejmowanie kontroli nad własnym zdrowiem oznacza głębokie spojrzenie we własny umysł. Skoro nie mamy łatwego dostępu do naszej podświadomości, musimy wykorzystać dostęp do naszego świadomego, logicznego umysłu.

Wykorzystując tę drogę powinniśmy obserwować emocje, jakie pojawiają się w nas podczas tego procesu.

Na początek musimy nauczyć się przekazywać pozytywne i realistyczne informacje do naszej świadomości. Można to zrobić używając już posiadanych przez nas zdolności:

  • “Dam radę.”
  • “Wiem jak to zrobić.”
  • “Będę zdrowa.”
  • “Moje ciało powróci do stanu równowagi.”
Jaśniejący umysł

W sposób świadomy, logiczny, racjonalny i celowy, te wiadomości skierują nasz umysł na ścieżki do dobrego zdrowia. Odzyskamy władzę nad kierowaniem własnymi myślami i odkryjemy na nowo swoje wewnętrzne zdolności, dzięki którym powrócimy do zdrowotnej równowagi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.