Rozwój dziecka - kamienie milowe od 7 do 8 miesiąca

Rozwój dziecka - kamienie milowe od 7 do 8 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia, 2018

Rozwój dziecka. Twoje dziecko rozwija się niesamowicie szybko każdego miesiąca. Co miesiąc pojawia się nowe osiągnięcie, nowe odkrycie. W swojej nowej rutynie dbania o dziecko i poświęcania mu życia, będą wyjątkowe chwile.

Czyż nie jest absolutnie cudowne widzieć, jak Twoje dziecko robi coś po raz pierwszy? Świadomość ich postępów i towarzyszenie im z poczuciem dumy ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Zwłaszcza w określonych fazach rozwoju dziecka ważne jest, aby postrzegało Cię jako rodzica, który wie, jak zaspokoić jego potrzeby, bez okazywania złości, a zamiast tego oferując mu całą miłość na świecie.

Dziecko nigdy nie prosi o nic więcej. Pragnie tylko miłości i zaspokojenia podstawowych potrzeb. Niektórzy ludzie mogą powiedzieć “to nie jest niewiele!” I nie są w błędzie. Wiedza, jak podtrzymywać tę miłość i uczucie, gdy jesteś zmęczony i wyczerpany, to niezły wyczyn. Ale Twoja miłość do dziecka, jak zobaczysz (lub już zobaczyłeś), da temu radę.

Poniżej przyjrzymy się jak wygląda rozwój dziecka między 7-8 miesiącem życia.

Rozwój dziecka w siódmym miesiącu życia: sylabizowanie i łapanie wszystkiego

W siódmym miesiącu rozwoju dziecko rozwija się w wielu dziedzinach. Od jakiegoś czasu rozwija mięśnie, co oznacza, że ​​może usiąść bez żadnej pomocy. Może podnieść głowę, kiedy leży. Kiedy dzieci znajdują się w tej pozycji, zwykle używają rączki do podtrzymywania się i oglądania wszystkich interesujących rzeczy wokół siebie.

Chłopiec i jego miś.

Twoje dziecko wykonuje teraz dużo czynności przy pomocy rąk. Może podnosić przedmioty i wykazać się przy tym niezłą siłą. Potrafi przekładać rzeczy z jednej ręki do drugiej. Dlatego też wszystko, co możesz mu dać do potrzymania, pomoże rozwinąć tę nową umiejętność.

Istnieje wiele książek, które możesz kupić dla dziecka – książek o różnej teksturze i z ciekawymi, jasnymi obrazami. Wszystko to sprawi, że stanie się ono bardziej zręczne w tej dziedzinie. Będzie manipulować książką tak, jak chce, skupiając uwagę na tym, co najbardziej je urzeka.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zapewne zaczęło już wydawać z siebie dźwięki, które są tak ujmujące… a teraz możesz zauważyć, że przeszło na sylaby. Poza tym zaczyna rozumieć więcej z tego, co mówisz. Może kojarzyć dźwięki, które tworzysz przy pomocy konkretnych obiektów lub Twoje reakcje na to, co robi.

Ósmy miesiąc życia: lęk separacyjny

W ósmym miesiącu dziecko potrafi przewracać się na bok, w dowolnym kierunku. Ten kamień milowy to ogromny krok naprzód. Oznacza to jednak, że istnieje teraz większe ryzyko znalezienia się w niebezpiecznych sytuacjach, więc musisz być bardzo uważny. Ponadto łatwiej chwyta przedmioty dzięki ” obcęgom”, którego nauczyło się przy pomocy kciuka i palca wskazującego.

W tym miesiącu zaczniesz także zauważać lęk separacyjny. Zwykle pojawia się podczas tej części rozwoju dziecka i jest czymś całkowicie normalnym. Do tej pory to rodzice byli tymi, którzy kołysali je, kiedy płakało, karmili i troszczyli się o nie

Jeśli moja mamusia lub tatuś zniknie, nie przetrwam

Kiedy dorośli, którzy byli dla niego “wszystkim”, znikają na sekundę, dzieci zaczynają płakać i odczuwają niepokój. Jest to normalne i należy się tego spodziewać. To z powodu więzi, którą stworzyły z rodzicami lub opiekunami; dzieci nie będą chciały się od nich oddzielić. Wytłumaczenie jest bardzo proste.

Płaczące dziecko.

W rzeczywistości jest to znak, że ich więź jest dobra. Czuję się taki szczęśliwy i bezpieczny z mamusią lub tatusiem, że nie chcę zostać bez nich. To prawie tak, jakby dziecko myślało, że jest w niebezpieczeństwie, po prostu będąc z dala od swoich rodziców. Więc nie przejmuj się tym zbytnio, ani nie myśl, że Twoje dziecko jest maminsynkiem.

Twoje dziecko ma dobrze rozwinięty, właściwie funkcjonujący instynkt przetrwania. Nauczyło się, że potrzebuje matki lub taty, aby przeżyć. Dlatego nie chce, aby coś mu się stało, gdy znikniecie z pokoju. Po prostu nie wie, czy wrócisz, czy opuścisz je na zawsze.

 

Ważne jest, aby zrozumieć wszystkie zmiany zachodzące u dziecka z punktu widzenia rozwoju. W ten sposób nie będziesz niepotrzebnie zdezorientowany ani zdenerwowany. Twój maluszek będzie Ci za to wdzięczny!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.