Oczekiwanie na to, że coś się wydarzy - przestań siedzieć i czekać

Oczekiwanie na to, że coś się wydarzy - przestań siedzieć i czekać

Ostatnia aktualizacja: 02 lutego, 2018

Jeśli jest jedna rzecz, o której ludzie zawsze się uczą prędzej czy później, to fakt, że siedzenie i oczekiwanie na to, że coś wydarzy się samo, jest bezcelowe. Aby być szczęśliwym, musisz podejmować decyzje. Stanie się to tylko wtedy jeśli jesteśmy w stanie promować tę magiczną zmianę w nas samych. Wówczas nasze otoczenie zostanie również zaimpregnowane tym samym harmonijnym ruchem.

Jednym z najwybitniejszych pisarzy w historii literatury był bez wątpienia Anton Czechow. Dzięki krytycznym i trafnym słowom odnoszącym się do emocjonalnego i psychologicznego świata, przypomniał nam, że prości ludzie zawsze czekają, aż dobre i złe rzeczy pojawią się na skutek oddziaływania zewnętrznych bodźców.

Natomiast celem mądrych ludzi nie jest oczekiwanie na to, że coś przyjdzie samo – oni oczekują tego wszystkiego od siebie samych.

Kiedy przestajesz czekać, życie się zmienia. To jest coś, czego nauczyłem się z czasem, ponieważ nie wystarczy po prostu pragnąć lub życzyć sobie czegoś. Ponieważ życzenie rzucone na świat w gwiaździstą noc nic nie zmieni. Natomiast podjęcie decyzji zmienia wszystko.

Z drugiej strony wiemy również, że ludzie często są zmuszeni czekać. Jak nastolatek, który pragnie stać się wreszcie dorosłym lub osoba dorosła, która marzy o znalezieniu idealnej pracy. Robimy to również codziennie, kiedy czekamy na przybycie metra, które zabierze nas do domu. Zawsze na coś czekamy.

Sztuka czekania bez rozpaczania oznacza, że ​​w tym czasie możemy również sadzić “nasiona”. Poświęcać ten czas na drobne działania, przemyślane podejścia i inicjatywy, które same również generują własny ruch. Warto spróbować, zachęcamy do zastanowienia się nad tym.

Oczekiwanie na to, że coś się stanie - dziewczynka siedzi na płocie.

Kiedy czekanie wydaje się być jedynym wyborem

Wielu z nas wychowało się w kulturze iluzji i nagród. Wierzymy, że tak jak w bajkach, życie zawsze ma szczęśliwe zakończenie. Uczono nas, że musimy tolerować frustrację, zanim otrzymamy pozytywne wzmocnienie. Powiedziano nam też, przyciszonym głosem, że dobre rzeczy zawsze przytrafiają się dobrym ludziom.

Niemniej jednak, kiedy zaczęliśmy doświadczać rzeczywistości i wpadliśmy na naszej drodze w “pułapkę na niedźwiedzie” wielu z nas doszło do wniosku, że ludzie nie mają żadnej kontroli nad tym, co nazywa się życiem. Myślimy, że może lepiej będzie poczekać, pozostać nieruchomym i zapuścić korzenie w naszych strefach komfortu, podczas gdy my patrzymy w okna życia. Siedzimy i czekamy, aż szczęście zapuka do naszych drzwi.

Jeśli dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom… Dlaczego doświadczamy tylko rozczarowujących rzeczy? Czy jesteśmy wyjątkiem od reguły? Nie, życie po prostu nie działa w ten sposób.

Czekanie nigdy nie powinno być jedyną opcją, którą łatamy problemy i pustkę naszego istnienia. Czas zapomnieć o tym, co czujesz, aby myśleć o tym, czego naprawdę potrzebujesz. Życie nie jest piknikiem. Wiemy to. Ale, prawdę mówiąc, nie jest ono również takie złe czy wrogo do nas nastawione. Rzeczywistość jest prosta lub trudna – zależnie od tego jaką pragniesz ją widzieć.

Kobieta rozpinająca zamek swetra.

Oczekiwanie na to, by coś się zmieniło? Nie – właśnie kiedy przestajesz czekać, życie się zmienia

Mamy tendencję do obwiniania naszego otoczenia i ludzi w nim za nasze nieszczęścia. Winimy ich za podcinanie nam skrzydeł i uniemożliwianie rozwoju oraz możliwości. Zgodnie z tym schematem myślenia, to, co naprawdę robimy, to zaśmiecanie naszego umysłu brudem dyskomfortu, aby zasadzić w nim nasiona cierpienia.

Wiemy, że już to słyszałeś i czytałeś: to, co myślisz, wpływa na twoje zachowania i emocje. Niemniej jednak nie zawsze udaje nam się przejąć wodze tego uciekającego konia, którym jest strach.

“Jeśli przestanę obwiniać mojego partnera o moje nieszczęścia i porzucę go, będę samotna i to mnie przeraża.” “Wolałabym poczekać na pojawienie się nowych ofert pracy w moim mieście, zamiast przenieść się do innego. Ponieważ ten krok generuje we mnie wiele niepewności. “

Prawie nie wiedząc kiedy, nasze umysły zamieniają się w autentyczne pralki, gdzie przerażające przemowy i udręki krążą w kółko jak w bębnie. Ograniczamy się do widzenia tego, co nie działa tak jak powinno, zamiast dbać o to, co idzie dobrze. To nie jest w porządku. Musimy zmienić nasze wzorce poznawcze.

Musimy również zrozumieć, że życie nie będzie na nas czekać. Nie zatrzymuje się i nie daje ostrzeżeń. Oczekiwanie na to, że będziemy szczęśliwi nie ma sensu. Tak naprawdę wykluczamy się z niego jeśli pozwalamy by nas omijało.

Kobieta i dzikie zwierzęta.

Strategie służące generowaniu zmian w naszym życiu

Jeśli chodzi o szczęście i realizację marzeń, nie ma magicznej formuły. Każdy z nas musi być w stanie znaleźć równanie, które najlepiej pasuje do naszych konkretnych potrzeb, charakteru i okoliczności.

Niemniej istnieją pewne podstawowe wytyczne, które mogą nam pomóc przekroczyć linię strachu, doprowadzić do zmian i przestać czekać. Są to następujące sposoby:

  • Nie powinniśmy bać się popełniania błędów lub niepowodzeń. Nie oczekiwanie na to, aby być szczęśliwszym oznacza podejmowanie decyzji. A jeśli jedna z nich nie okaże sie właściwa, nie nastąpi koniec świata. Dzięki próbowaniu odkryjemy, że nasze decyzje mogły być prawidłowe.
  • Ten, kto przestaje czekać i ma odwagę działać, nie robi tego, ponieważ jest przekonany, że wszystko pójdzie dobrze. Robi to, ponieważ jest to słuszne a pozostawanie w miejscu nie doprowadzi nas nigdzie. Ruch sam w sobie jest życiem.
  • Ureguluj swoją obsesję na punkcie kontroli nad wszystkim wokół ciebie, a także niepokoju. Jest to również odzwierciedleniem strachu.
  • Ogranicz negatywny dialog i myśli pełne fatalizmu. Nie przydadzą się do niczego. Poddaj je recyklingowi.
  • Nie oczekuj tego co może, ale nie musi się wydarzyć i ogranicz się tylko do otwarcia umysłu. Ponieważ życie nie jest problemem, który musisz rozwiązać. Jest tajemnicą, którą należy przeżyć i jej doświadczyć.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.