Marzenia - nie wierz gdy mówią, że się nie spełniają

Marzenia - nie wierz gdy mówią, że się nie spełniają

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia, 2017

Noszę w sobie wszystkie marzenia świata. Może w to nie wierzysz, ale marzenia, o które walczymy często się spełniają. Chociaż, mogą się spełnić w inny, niespodziewany sposób. To dlatego, że nasz świat jest pełen nieskończonych możliwości.

I chociaż te możliwości mogą Cię czasem zaskakiwać to jeśli się nie poddasz, doprowadzą Cię do celu, o który walczysz z całych sił.

Być może wydaje Ci się to zbyt utopijne. Być może jesteś jedną z osób, które uważają, że nie wszystkie marzenia można zrealizować, ponieważ nie wszystko jest możliwe.

Cóż, nie tracąc kontaktu z rzeczywistością, mam nadzieję, że w miarę czytania tego artykułu zmienisz zdanie. Pomyśl tylko, że czasem możliwości są po prostu ukryte na różne sposoby. Dlatego niektóre z nich nieświadomie mijamy.

Zachęcam Cię do zastanowienia się nad Twoimi marzeniami podczas, gdy będziesz czytać ten artykuł. Być może odkryjesz inną drogę do ich osiągnięcia. Tak czy inaczej, życie ma dla Ciebie różne niespodzianki, o czym w tej chwili wcale nie musisz wiedzieć.

Teraz otwórz swoje oczy i umysł, aby zrozumieć to, co za chwilę przeczytasz.

„Może powiesz, że jestem marzycielem
Lecz nie jestem jedynym
Mam nadzieję, że pewnego dnia do nas dołączysz
I świat stanie się jednością”

-„Imagine”, John Lennon-

Kobieta z domem na głowie

Okrągłe idee nie pasują do kwadratowych umysłów

Okrągłe pomysły nie pasują do „kwadratowych umysłów”, ponieważ w życiu osób z „kwadratowymi umysłami” jest tylko jeden sposób myślenia. T

o ludzie, którzy mówią Ci, żeby przestać marzyć. To osoby, które ciągle powtarzają, że trzeba twardo stąpać po ziemi. To dlatego, że to, czego pragniesz i to, co jest namacalne dzieli długa droga.

Czy myślisz, że marzenie o lataniu to utopijny pomysł? To prawda, jeśli całkowicie wierzysz, że tak jest. To prawda, jeśli po prostu czekasz, aż na plecach wyrosną Ci skrzydła, które pozwolą Ci wzbić się w niebo.

Ale jeśli nie słuchasz tych „kwadratowych umysłów” i decydujesz się walczyć o swoje marzenia, możesz udowodnić, jak bardzo się mylą.

Ludzie od dawna marzyli o lataniu, ponieważ widzieli, jak latają ptaki. Wielu z nich zrezygnowało z tego marzenia, gdy zdali sobie sprawę, że ludziom nie mogą wyrosnąć skrzydła. Ale był ktoś, kto nie porzucił tego marzenia.

I faktycznie udało mu się wzbić w powietrze. Tym kimś był Leonardo Da Vinci, który postanowił sprawdzić, na ile jego aspiracje są możliwe i zbudował parę skrzydeł, które pozwoliły mu wystartować.

Teraz ten przykład może wydawać się prosty, ale w jego czasach uważano go za szalonego. To samo dotyczy tych, którzy chcieli chodzić po wodzie, dopóki ktoś sprawił, że stało się to możliwe, budując pierwszą łódź.

Historia wiele razy udowodniła, że projekty uznane przez „kwadratowe umysły” za szalone nie tylko stały się rzeczywistością, ale zmieniły świat, tak jak przytoczone przed chwilą przykłady.

We wszystkich przypadkach autorzy musieli poradzić sobie z konformizmem, którym inni ich atakowali, a czasem nawet torturowali.

Marzenia to gwiazda na niebie, po którą człowiek sięga z drabiny

Jeśli możesz o tym marzyć, możesz to zrobić

Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz to zrobić. Chociaż walka o to może być dość ciężka. Mogą otaczać Cię kwadratowe umysły, wampiry nadziei i potwory, które zabijają marzenia innych ludzi. Ale to Ty jesteś tym, kto musi walczyć o swoje marzenia. Nikt Ci niczego nie da w świecie pełnym „kwadratowych umysłów”.

Ale jakie są Twoje marzenia? Czy naprawdę o nie walczysz? Ile razy marzysz o bogactwie, czekając, aby wygrasz na loterii, siedząc na kanapie? Cóż, nikt nigdy nie powiedział, że aby Twoje marzenia się spełniły, wystarczy po prostu usiąść i zaczekać.

Na przykład, jeśli marzysz o byciu bogatym, musisz określić, co to dla Ciebie oznacza. Czy to oznacza posiadanie mnóstwa pieniędzy, z którymi nie wiesz, co zrobić?

Może masz na myśli posiadanie wystarczająco dużo pieniędzy, aby Ty i Twoja rodzina żyli na przyzwoitym poziomie? A może po prostu chodzi Ci o posiadanie tylu pieniędzy, aby być szczęśliwym? Ale co to znaczy być szczęśliwym?

Być może nigdy nie przestajesz zastanawiać się na tymi pytaniami. Może bycie bogatym jest częścią Twoich marzeń tylko dlatego, że stanowi część marzeń niemal każdego? Choć w tym samym czasie niemal wszyscy uważają te marzenia za utopię.

Myślą tak, ponieważ tak naprawdę nigdy nie uważali tego za coś możliwego do osiągnięcia, a nawet za coś do czego osiągnięcia można się choć trochę przybliżyć. Ich marzenia nie są prawdziwe, dlatego też dla nich pozostają w sferze nieosiągalnych marzeń.

W tej chwili powtórzę Ci raz jeszcze – jeśli możesz o czymś marzyć, to możesz to osiągnąć. Ale możesz to zrobić tylko wtedy, gdy dokładnie znasz swoje marzenia. Muszą to być Twoje marzenia i musisz mieć odwagę o nie walczyć.

Nie myśl o porażce, jak robią to osoby narzekające, że marzenia się nie spełniają, mówiące o tym, siedząc z założonymi rękami i nigdy walcząc o swoje marzenia.

Kolorowa żarówka

Jeśli walczysz o swoje marzenia, sprawisz, że się spełnią

Zbierz siły i nie przestawaj marzyć. Jeśli walczysz o swoje marzenia, sprawisz, że prędzej czy później się spełnią. To może potrwać długo, a efekty mogą pozostawać niewidoczne. Ale życie nie jest łatwe, więc walcz.

Może marzenia nie spełnią się w dokładnie takiej formie, w jakiej się spodziewasz. Ale to, czego sobie nie wyobrażasz jest tym, co w przyszłości sprawi, że zostaniesz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Otwórz oczy i umysł, nie zaprzeczaj temu, czego nie możesz teraz zobaczyć. Rzeczywistość zawsze przewyższa fikcję dzięki tym, którzy potrafią walczyć i marzyć o czymś lepszym. Nie przestawaj marzyć. I nie gódź się w milczeniu, kiedy inni mówią, że rzeczywistości nie można zmienić.

To właśnie dlatego noszę w sobie wszystkie marzenia świata. W ten sposób mogę wybrać te, o które chcę walczyć, nie blokując sobie drogi do innych rzeczy, które mogłyby doprowadzić mnie do jednego celu, który pragnę osiągnąć najbardziej, do szczęścia.

Podporządkowanie się tym, którzy nie walczą i nie potrafią patrzeć w przyszłość, nie pomaga. Nie pomoże także czekanie aż wszystko przyjdzie samo, bez wysiłku. Tylko ten, kto ryzykuje, może wygrać. I tylko ten, kto walczy może otrzymać tę jedną rzecz, która na pewien czas pozostaje zapisana w jego marzeniach.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.