24 romantyczne sposoby na podtrzymanie miłości

24 romantyczne sposoby na podtrzymanie miłości

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia, 2017

Kiedy myślimy o tym, co jest romantyczne, zwykle przychodzą nam to głowy takie obrazy: czekoladki, kwiaty, obiad przy świecach… Nie żeby było to coś złego, ale koncept tego, co romantyczne zawiera w sobie o wiele więcej, niż to, co wydawałoby się nam na pierwszy rzut oka.

Często możemy mówić “Ale ja wcale nie jestem romantyczną osobą!”. Jednak romantyczne gesty to nic innego jak wyrażanie silnych uczuć, które sprawiają, że tak bardzo kochamy daną osobę… Uczuć, które my wszyscy nosimy w sobie. Zatem w pewnym sensie wszyscy jesteśmy romantyczni!

“Miłość to zdolność do wspólnego śmiechu.”

-Francoise Sagan-

róża na stole

Na początku relacji nadzieja, nowość oraz zauroczenie sprawiają, że chętnie zdobywamy się na romantyczne gesty. Jednakże na tym etapie wszystko jest dość powierzchowne. Wraz z upływem czasu zapominamy o tych drobnych gestach, być może ze względu na rutynę lub z powodu zaufania, które zostało zakorzenione na dobre.

Aby związek był naprawdę trwały i przynosił szczęście, romantyczne gesty nie powinny być zapominane. Miłość jest jak dom, który nigdy nie jest ostatecznie wybudowany czy udekorowany: praca trwa nieprzerwanie. Zawsze istnieją jakieś szczegóły, które mogą dodać uroku.

Miłość kryje się w codziennych drobiazgach. “Romantyczne” nie zawsze oznacza “ckliwe”.

Uczenie się jak być hojnym, jak dbać o uczucie, niczym o małe dziecko lub o płomyk, który musi trwać mimo deszczu i wiatru… to jest romantyczne.

24 romantyczne sposoby, aby wasza miłość kwitła

Kiedy kochamy, wszyscy jesteśmy romantyczni. Lecz jak z większością rzeczy w życiu, nie zawsze wiemy jak wyrazić to bliskim.

Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, może być trudno wyrazić Ci swoje emocje . Jeżeli w Twoim związku zaczęła rządzić rutyna, mimo, iż nadal żywicie do siebie silne uczucia, może być to pewnego rodzaju wyzwanie. Chcielibyśmy podzielić się 24 wskazówkami jak być romantycznym w autentyczny sposób oraz jak nie zatracić w tym siebie.

“Kochać nie oznacza wyłącznie być zakochanym, lecz przede wszystkim, być rozumianym.”

-Francoise Sagan-

bańki serce
1. Nigdy nie przestawaj być sobą. Każda osoba jest romantyczna na swój własny sposób, a najlepszy z nich to być autentycznym i okazywać miłość szczerze i naturalnie.

2. Uwodź swojego partnera. Spraw, żeby poczuł się wyjątkowy, podziwiany, pożądany oraz otaczany szacunkiem.

3. Nigdy nie przestawaj zaskakiwać partnera… Unikaj monotonii.

4. Pomyśl o tym, co Twój partner uważa za romantyczne.

5. Zauroczony, “tak”, “obsesyjnie zakochany, “nie“. Antytezą romantyzmu jest obsesja. Nie możemy spędzać całych dni starając się na romantyczne gesty. Skończy się to wyłącznie stłamszeniem ukochanej osoby. Jak do wszystkiego innego w życiu, do tego też powinniśmy podchodzić z umiarem.

6. Bycie szczerym też może być romantyczne. Słodkie słówka oraz pompatyczny język, nienaturalne i pretensjonalne akty… to wszystko może wywołać tylko efekt odwrotny. Jeżeli coś nie jest czynione prosto z serca, staje się to oczywiste i niczemu się nie przyda.

7. Podziwiaj swojego partnera.

8. Mów “kocham cię”… po. Zostało udowodnione, że pary, które wyznają sobie miłość po akcie miłosnym są o wiele szczęśliwsze, a ich więź jest trwalsza.

9. Staraj się, abyście zawsze czuli się komfortowo w miejscu, w którym się znajdujecie oraz otaczani byli przez przyjaznych ludzi.

10. Rozmawiaj codziennie. Według ekspertów, rozmawianie przez 30 minut każdego dnia znacznie wzmacnia relację.

Liczą się drobiazgi

11. Słuchaj swego partnera tak bardzo, jak to możliwe.

12. Pisz do niego listy.

13. Okazuj partnerowi uczucia. Czy jest coś bardziej romantycznego od wpadnięcia sobie w objęcia, kiedy oboje czujecie się sfrustrowani? Nieoczekiwany pocałunek? Przelotny uśmiech? Oczko puszczone z oddali? Przytulaj ukochaną osobę przynajmniej raz dziennie. Uścisk jest ważnym przyjacielem miłości.

14. Powróćcie do miejsca, gdzie się poznaliście i zróbcie dokładnie to samo, co tamtego pamiętnego dnia.

15. Przygotuj wyjątkowy obiad tylko dla waszej dwójki.

16. Zrób kilka rzeczy w domu, których zwykle nie robisz. Być może nigdy nie prasujesz ubrań lub nie zmywasz podłogi… zaskocz swoją ukochaną osobę.

17. Nigdy nie zapominaj o drobnych gestach, które okazuje Ci bliska osoba oraz kiedy mówi, że o Tobie myśli. Zerwij kilka kwiatów po drodze do domu, pozostaw jej krótki liścik miłosny lub wyślij jej wiadomość w ciągu dnia wyznając jej miłość i troskę.

18. Róbcie rzeczy razem. Gotujcie, tańczcie lub zróbcie poobiednią drzemkę.

19. Stwórzcie album z waszymi wspólnymi zdjęciami, listami itp.

20. Staraj się wyglądać dobrze dla swego ukochanego bądź ukochanej.

21. Dzwoń do ukochanej osoby z pracy tylko po to, by usłyszeć jej głos i porozmawiać przez kilka minut.

22. Jeżeli nie mieszkacie razem, wysyłał jej wiadomości takie jak “dzień dobry” i “dobranoc”.

23. Nigdy nie zapominaj o swoim poczuciu humoru!

24. Wspieraj ją w najgorszych momentach. Przytulaj ją, całuj, trzymaj za dłoń kiedy rozpoczyna nową pracę lub wybiera się do lekarza.

Niewątpliwie moglibyśmy przedłużyć tą listę. Każdy z nas ma własne romantyczne sposoby na miłość. Najważniejsze jest, by nigdy nie przestawać być sobą. Autentyczność to coś, co wyróżnia nas spośród innych oraz co pozwala nam być tym, kim jesteśmy naprawdę.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.