W książce o moim życiu nie zgadzam się być dopiskiem

W książce o moim życiu nie zgadzam się być dopiskiem

Ostatnia aktualizacja: 09 grudnia, 2017

Będę grać główną rolę w książce o moim życiu. Nie pozwolę sobie dać się ponieść temu, co myślą inni ani przemknąć najłatwiejszą drogą. Zamiast tego zamierzam walczyć o to, kim jestem i bronić mojej tożsamości, mojego życia i szczęścia.

W książce o moim życiu będą rozdziały, w których będę cierpieć i zalewać się łzami. Ale będą też inne, które wywołają najpiękniejszy uśmiech na mojej twarzy. Każdy z tych rozdziałów, absolutnie każdy, będzie opowiadany moim własnym głosem.

Będą ludzie, którzy z najlepszymi intencjami będą próbowali kierować moim życiem. Ponieważ myślą, że są w stanie napisać lepszy rozdział i w ten sposób uchronić mnie przed smutkiem. Chcę im coś powiedzieć: czasami musimy cierpieć, aby rozwijać się i budować własną historię.

Będą też inni ludzie, którzy zechcą zająć miejsce głównego bohatera mojej historii, mojego narratora, mój głos. I nie dla mojego własnego dobra, ale dlatego, że to toksyczni ludzie, którzy muszą przeżyć wiele historii, jednocześnie szkodząc innym. Okradają innych ze statusu głównego bohatera, aby stać się kimś ważniejszym.

Dla tych zazdrosnych, plotkujących i szkodliwych ludzi nie znajdzie się ani jedna wolna linia w książce o moim życiu. Bo choć starają się być bohaterami, nie potrafią być nawet złoczyńcami czy antagonistami. Nie chcę poświęcać im żadnej uwagi. Ci ludzie żywią się wartością, którą im nadajesz. W moim przypadku decyzja jest ostateczna – nie są warci ani jednego słowa, ani jednej kropli atramentu.

Będę grać główną rolę, chociaż może to boleć, ponieważ ludzie, którzy mnie kochają, akceptują moje błędy i stają się moimi stałymi, stają się oparciem, które pozwala mi zachować równowagę, Nie próbują mnie zmienić. Akceptują to, kim jestem, z moją przeszłością i wszystkim, co mam do zaoferowania. Ponieważ moja przeszłość jest moją historią, moim życiem.

Dobre towarzystwo tworzy najlepsze rozdziały w książce o moim życiu

W książce o moim życiu najlepsze rozdziały zawsze rozgrywają się w dobrym towarzystwie. Razem z tymi szalonymi, hałaśliwymi i jednocześnie rozsądnymi ludźmi. Tymi, którzy wywołują uśmiech, podrzucając najdziksze historie. Tymi, którzy naprawdę zostawiają ślad, tymi, których nazywam przyjaciółmi, najlepszym możliwym towarzystwem.

Niektórzy znajomi istnieją tylko w jednym akapicie, ale ich wspomnienie wywołuje uśmiech. Inni przybywają i zajmują cały rozdział, pozostawiając ślad, który zawsze będę pamiętać. Ale najważniejsi, prawdziwi przyjaciele, to ci, którzy zawsze będą tam, na dobre i na złe. Będą powracać przez całą historię, od pierwszego rozdziału, w którym się pojawili.

Ważni przyjaciele, ci najlepsi, to ci, którzy istnieją na kartach w książce o moim życiu i pozostaną tam, bez względu na to, co się stanie. Zasługują na docenienie. Nie warto marnować czasu na historie o ludziach, którzy chcą nas skrzywdzić. Zamiast tego lepiej poświęcić cenne chwile tym, którzy są zawsze, gdy ich potrzebujemy. Tym, którzy mówią o wiele więcej jednym spojrzeniem niż inni, posługujący się fałszywymi słowami.

Cztery dziewczyny z sercami z papieru

Piszę o tym i żyję tym

Tak jak w wielu moich książkach, niektóre rozdziały będą pełne podkreśleń i notatek na marginesach. W książce o moim życiu niektóre strony będą brudne i pogniecione, ponieważ były wielokrotnie przeczytane, ponieważ opowiadają o czymś ważnym. Zwłaszcza te, które mogę przeglądać w towarzystwie ludzi, którzy mnie najbardziej wspierają i kochają.

Ponadto w książce o moim życiu pojawią się nierówne podkreślenia, zaznaczone z wściekłością i łzami, do których ktoś mnie doprowadził. Ale jednocześnie nauczył mnie żyć moją własną historią. Ponieważ wszyscy spotykamy złoczyńców. Jednak najważniejszymi złoczyńcami są ci, którzy uczą, co naprawdę ma wartość. Umieszczają właściwych ludzi u Twojego boku i pokazują, kim są Twoi prawdziwi przyjaciele.

Dziewczyna z papierowym ptakiem na sznurkach

Dzięki temu wszystkiemu już wiem, że w książce o moim życiu to ja gram główną rolę. Piszę tę historię i to ja ją przeżywam. Bez względu na to, komu moja historia może się spodobać lub nie. Do mnie należy także decyzja, kogo będę mieć przy moim boku i co zrobię w każdej sytuacji. Mówiąc inaczej, nie zgadzam się być dopiskiem w książce o moim życiu, ponieważ gram w niej główną rolę.

Musisz walczyć o to, czego chcesz, o to, co jest dla Ciebie ważne, o Twoje własne życie. Ponieważ bycie szczęśliwym ma swoją cenę, a czasami nawet boli. Ale ucieczka przed walką, nie aby uchronić się przed cierpieniem, zadaje jeszcze dotkliwsze rany.

Nie opieraj się na innych, którzy starają się zostać bohaterami Twojej osobistej historii, tylko po to, aby uniknąć odpowiedzialności związanej z podejmowaniem decyzji. Próba zadowolenia wszystkich sprawi, że ​​nie napiszesz własnej historii. Zamiast tego zostaniesz epizodem w historiach innych ludzi.

I pamiętaj, że przeszłe błędy nie mają znaczenia. Ponieważ przeszłość została już zapisana. Doprowadziła Cię do teraźniejszości, postawiła przed przyszłością, która jeszcze nie została zaplanowana.

Żyjesz w chwili obecnej, w której możesz wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w poprzednich rozdziałach. Ponadto możesz wybrać postacie, które będą Ci towarzyszyć w rozdziałach, które wciąż masz do napisania.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.