Bardzo często zapominamy o tym, że nawet najmniejszy czyn potrafi być wielki. Za bardzo cenimy momenty, w których słowa przekazują nam informację o intencjach. A przecież myśleć i działać to nie to samo. Nieważne, jak niewielki byłby czyn – zawsze będzie ważniejszy, niż puste obietnice.
Nie jesteśmy świadomi wartości zwykłych czynów, naszych ani cudzych. To właśnie z tych maleńkich detali, z ziarenek piasku, które potrafią zbudować największy uśmiech i stworzyć najgłębsze emocje, złożone są nasze marzenia.
„Wielkie serca cieszą się z najmniejszych drobiazgów”
-Hernán Sabio-
Słowa, za którymi nie idą czyny, nie są warte nic
Słowa to bezcenne narzędzie dla tego, kto umie nimi sprawnie operować. To właśnie dzięki temu uwieńcza się negocjacje, tworzy się związki i tworzy wielkie obietnice. Ale jedno to informować o intencji i mówić o niej, a drugie to sprawić, by potwierdził to czyn. Zmienić obietnicę w rzeczywistość działaniem.
Ludzie mogą powiedzieć Ci wiele, ale gdy za słowami nie idzie czyn, słowa tracą swoją wartość.
Tworzenie u innych lub u siebie złudnych nadziei może stać się przyczyną frustracji, rozczarowania, a nawet furii. Oczywiście, jesteśmy wolnymi ludźmi i możemy mówić to, na co mamy ochotę. Nie zapominajmy jednak, że słowa mają w sobie siłę oddziaływania.
Dlatego też jeżeli nie mamy ochoty spełnić tego, co obiecujemy, lepiej wybrać ciszę, lepiej milczeć. Po co oszukiwać siebie lub innych?
Nie zapominajmy też, że w ustach manipulatorów, słowa są bronią masowej zagłady. Dlatego też pozwolić, by tego typu osoby manipulowały nami to tak jakby dać się złapać w pajęczą sieć.
Istnieją ludzie, którzy mówią, lecz nie działają i inni, którzy wolą milczeć, ale każdy ich czyn przekazuje wielkie emocjonalne komunikaty. Na tych drugich możesz polegać, to oni posiedli sekret okazywania swoich uczuć w ciszy.
Każdy Twój czyn pokazuje więcej, niż słowa
Większość z nas ma zwyczaj mówić więcej, niż jest to konieczne. Tworzymy obietnice, których w końcu nigdy nie spełniamy. Nie znaczy to wcale, że nie mieliśmy dobrych intencji. Nie znaczy to, że za naszymi słowami nie było przekonania. Z czasem jednak ludzie przestają interesować się tym, co mówimy nie przykładają do tego wagi.
Może dla Ciebie to, co mówisz, jest tylko społecznie akceptowalnym komentarzem, kurtuazją, przejawem uprzejmości. Może nawet w momencie wypowiadania go wcale nie masz zamiaru go spełnić. Ale co, jeśli dla drugiej osoby to, co właśnie powiedziałeś ma nieskończoną wartość?
Rzecz w tym, że w końcu ludzie ci przypomną nam, że nie spełniliśmy tego, co obiecaliśmy.
To, co robisz, w doskonały sposób pokazuje, kim jesteś. Bo właśnie małe szczegóły robią wielką różnicę. Dlatego właśnie nawet najmniejszy czyn ma w sobie więcej mocy, niż najpiękniejsze słowa i wielkie intencje.
Zastanów się, kogo bardziej cenimy? Kogoś, kto mówi Ci, że Cię kocha, czy kogoś, kto Ci to pokazuje?
„O pewnych sprawach nie trzeba mówić, bo robiąc je, mówią same przez siebie”
-Woody Allen-
Gdy ktoś odchodzi, pozostaje po nim ślad. Ślad, na który się składa każdy jego czyn. Miłość to niezmywalny ślad, jaki każdy z nas powinien po sobie pozostawić.
Czyny nie przestają istnieć tylko dlatego, że nikt ich nie widzi
Słowa lecą, ulatniają się i znikają na zawsze. Z czasem mogą się nawet zdeformować. Czyn z kolei zawsze zaznaczy moment, w którym się pojawił. Nawet jeśli wszyscy będą go ignorować. Czyn nigdy się nie zdeformuje, może jedynie zmienić się w coś, o czym opowiada się słowami…
Rzecz w tym, czy umiemy odpowiednio oceniać każdy czyn, który inni robią w naszą stronę, a nawet to, co sami robimy dla siebie. Może się okazać, że nie i że czasem łatwo jest oszukać nas słowami. Pamiętaj jednak, że to czyn pokazuje, czy słowa się spełnią, czy nie.
A może klucz tkwi w tym, by działać więcej, a mówić mniej? W tym, by czytać między wierszami przypisy, które idą za czynami?
Kofeina jest substancją występującą naturalnie w liściach i nasionach wielu roślin. Możemy również sztucznie wytwarzać kofeinę i dodawać ją do niektórych produktów spożywczych i napojów. Jest uważana za substancję stymulującą, ponieważ aktywuje centralny układ nerwowy, zwiększając poziom czujności. Kofeina znajduje…
Yves Morieux jest konsultantem w Boston Consulting Group i profesorem na kilku uniwersytetach na całym świecie. Studiował środowisko pracy i firmy. W ostatnich latach skupił się na badaniu przyczyn braku produktywności i braku zaangażowania w firmach. Jego refleksje doprowadziły go…
p>Informacja zwrotna to coś więcej niż informacje, które pochodzą od innych, dotyczące sposobu w jaki wykonujemy naszą pracę. Jej celem jest (lub powinno być) zapewnienie pozytywnych sposobów poprawy. Informacja zwrotna powinna dostarczyć nam konkretnych danych po to, aby zwiększyć naszą…
Niektóre produkty żywnościowe mogą poprawić Twoje życie seksualne. Stres, rutyna i współczesny styl życia utrudniają nam osiągnięcie pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Jeśli jednak zastosujemy się do rad, aby zmienić nasze przyzwyczajenia, odczujemy znaczną poprawę. Życie seksualne danej osoby jest determinowane…
Hermann Rorschach był lekarzem i psychiatrą należącym do pierwszego pokolenia freudowskich psychoanalityków. Stał się sławny na całym świecie dzięki testowi, który nosi jego nazwisko: test Rorschacha. Ten ten jest często nazywany testem plam atramentowych. Urodzony w Zurychu (Szwajcaria) w 1884…
p>Udar mózgu to rodzaj patologii naczyń mózgowych. Udary stanowią do 50% wszystkich chorób neurologicznych. Ponadto, udar mózgu jest trzecią przyczyną zgonów na całym świecie, zaraz po chorobach serca i nowotworach.