Kochasz mnie? Okaż mi to zatem!

Kochasz mnie? Okaż mi to zatem!

Ostatnia aktualizacja: 10 maja, 2017

Kochasz mnie? Okaż mi to zatem, ale nie słowami, lecz czynami. Na nic mi się nie przydają piękne zwroty, które kwieciście wypowiadasz, aby pieścić moje uszy. Nie oszukuj mnie nimi, nie sprawiaj, że jestem zagubiona. Kochasz mnie naprawdę? Okaż mi to zatem w czynach.

W związku dwojga ludzi, w ich wyobrażeniach, bardzo często pojawiają się rozczarowanie i smutek. Jest to problem wynikający z tego, że za szybko zaczynamy związki, nie czekając, aż druga osoba pokaże, jaka naprawdę jest.

Jaki jest tego skutek? Tworzymy w naszej wyobraźni sztuczny obraz człowieka, który z czasem okazuje, jaki jest naprawdę, pokazując swoją prawdziwą twarz.

Prawda jest taka, że czekam na coś, co – nieważne, jak wiele czasu temu dam – nigdy się nie wydarzy.

Miłość nas oślepia

Coś, o czym zawsze musimy pamiętać to fakt, że zwłaszcza w pierwszej fazie związku, miłość nas oślepia. Snujemy wielkie wyobrażenia, gdyż ten drugi człowiek stanowi część naszego życia. Dlatego tak trudno nam spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy.

Wcale tego nie chcąc, patrzymy na rzeczywistość taką, jaką chcielibyśmy, by była zamiast spojrzeć na nią trzeźwo. Wydawać by się mogło, że na tym etapie związku, nie musimy nic udowadniać. Wszystko wydaje się piękne, odczuwamy potrzebę, by spotykać się z tym drugim człowiekiem i spędzać razem czas.

Chcecie poznawać się coraz bliżej i bliżej i snujecie piękne marzenia. Jeżeli jednak nie zadbasz o to, by twardo stąpać po ziemi, może się okazać, że oboje błądzicie jak we mgle i wcale się nie znacie.

Kobieta z kwiatem

Prawdą jest również, że tuż przed wstąpieniem w związek, osoby zwykle starają się pokazywać swoje najlepsze oblicze. Nie chcemy przez to powiedzieć, że kłamią, ale –  owszem – “przyozdabiają” nieco to, jakie są.

Ten uważny, troskliwy człowiek, któremu tak bardzo zależało na Twoim dobrym samopoczuciu, nagle przestał to robić. Już się o Ciebie tak nie troszczy. Co się stało? Nagle się zmienił? A może nie był taki, jak myślałaś?

Jeżeli ją kochasz, pokaż jej to w czynach. Tylko w ten sposób kobiecie przyznaje się wartość, na jaką zasługuje.

Dlaczego tak się dzieje?

Faktem jest, że żadne z Was nie popełniło błędu w swoich przypuszczeniach. Ty być może wyobraziłaś sobie nierealne rzeczy na temat osoby, z którą chciałabyś dzielić swoje życie. Twój partner z kolei być może zastosował pewne techniki, którymi chciał zwrócić na siebie Twoją uwagę. Później zwyczajnie ich już nie potrzebował.

Należy pamiętać o tym, że gdy poznajemy kogoś, naszym celem jest zwrócić na siebie jego/jej uwagę. Jeżeli już od samego początku sprawia to nam ból i jest przyczyną złego samopoczucia, niemożliwe będzie stworzenie trwałego związku.

To nie jest tak, że z czasem ludzie zmieniają się, chodzi tylko o to, że nie mają już więcej walorów, którymi mogliby się poszczycić. Nie mają już nic więcej, co mogliby zaprezentować, by od nowa rozkochać w sobie partnera.

Kochasz mnie? Okaż mi to w czynach

Cudowne uczucie rozluźnienia, jakie ogarnia nas, gdy w końcu uda nam się być z tym jednym, jedynym człowiekiem, sprawia, że z czasem – z biegiem lat – nie wysilamy się już, by na nowo go w nas rozkochać.

Coraz rzadziej okazujemy naszą czułość poprzez gesty, a nasze słowa stają się puste. Dotyk dłoni, szczery pocałunek bez żadnego powodu – to właśnie sprawia, że obie osoby w związku czują się kochane, chciane i bezpieczne w związku. Pamiętaj też, że oboje powinni okazywać czułość, nie tylko jedna strona.

Pocałunek na białym koniu

Jeżeli z biegiem lat zaważyłeś, że jesteś rozczarowana, ponieważ Twój partner się zmienił, zatrzymaj się na chwilę i przemyśl wszystko. Postaraj się spojrzeć na Twój związek z pewnej perspektywy. Być może Twoje wyobrażenie o związku odbiega od tego, jaki jest on naprawdę?

Z czasem zmienia się cała struktura związku. Codzienne zwyczaje, wspólne spędzanie chwil, wspólne rozwiązywanie problemów – wszystko to ma wpływ. Jest na to jedno proste rozwiązanie: komunikacja, głęboka wymiana myśli. Koniecznie trzeba rozmawiać o związku i zmianach w nim.

Komunikacja jest podstawą

Głęboka rozmowa pomoże Wam obojgu dostrzec, czy oddaliliście się od siebie oraz co tak naprawdę się stało i dlaczego nie okazujecie sobie nawzajem tyle czułości, co kiedyś.  Bywa, że wstydzimy się o tym rozmawiać, być może dlatego, że zbyt długo milczeliśmy. Nigdy jednak nie jest za późno na rozmowę.

Wyobraź sobie, że osoba, która jest przy Twoim boku codziennie rano całkowicie o Tobie zapomina. Czy byłbyś gotowy codziennie rozkochiwać ją codziennie od nowa?

Bardzo ważne jest również, by złapać pewną perspektywę, dystans jeśli chodzi o Twój związek. Dzięki temu będziesz w stanie racjonalnie ocenić, jak Twój związek się rozwinął i w którą stronę zmierza. 

Bywa, że nie jesteśmy świadomi tego, że zawiedliśmy się na tym drugim człowieku, gdyż przestał on nas szanować, znęca się nad nami psychicznie lub traktuje nas z obojętnością. Wszystko to dzieje się, ponieważ w naszym umyśle wciąż żyjemy wspomnieniami i naszym wyobrażeniem o partnerze.

Miłość - pocałunek

Jest jak najbardziej normalne, że z biegiem lat związek między dwojgiem ludzi się zmienia. Stąd też potrzeba ciągłych rozmów na temat związku oraz starań o przywrócenie miłości. Naprawdę można zakochiwać się wciąż na nowo.

Prawda jest taka, że nigdy nie powinniśmy się całkowicie rozluźnić, odpuścić sobie. Nic bowiem nie jest pewne. Skoro wysilamy się tak bardzo w pierwszych dniach związku, dlaczego nie robić tego przez całe życie?

Nigdy o tym nie zapomnij, jeśli kochasz mnie, pokaż mi to. Możesz mi o tym mówić, ale nich Twoje słowa będą wsparte czynami. Prawdziwymi, autentycznymi, pełnymi uczucia czynami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.