Magia - sztuka jej przyciągania do swojego życia 

Magia - sztuka jej przyciągania do swojego życia 
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Napisany przez Eva Maria Rodríguez

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Nasze dusze tęsknią za magią. Dzieci uwielbiają wszystkie opowieści o czarach i bajkach. Nawet w miarę dorastania magia i fantazja wciąż mają swoje miejsce w sercu, ale coraz łatwiej zapomina się o “zaklęciach”, które je wyzwalają. Właśnie wtedy przyciągnięcie magii do swojego życia staje się podstawową potrzebą.

Opowieści o niewidzialnym, magicznym świecie są atrakcyjne dla dzieci i dorosłych, ponieważ wszystkie zawierają starożytne archetypy, których doświadczyliśmy w podróży przez nasze życie. Historie te otwierają Twoje zmysły. Budzą je w sposób, który pozwala zobaczyć czym jest magia – prosta i cudowna – jest wszystkim tym, co znajduje się wokół Ciebie każdego dnia Twojego życia.

Na całym świecie i przez całą swoją historię ludzie tworzyli opowieści o fantastycznych stworzeniach i niesamowitych wydarzeniach, które zaskoczyły i zainspirowały innych. Dzieje się tak od tysięcy lat. Za tymi wszystkimi historiami można znaleźć naszą wyobraźnię, ale także wiele naszych nadziei i obaw.

Magia -wszyscy potrzebujemy jej w naszym życiu

Wszyscy potrzebujemy magii, a kiedy ją odrzucasz, oznacza to, że coś jest nie tak. Ale magia jest wszędzie wokół Ciebie. Odrzucenie jej jest jak odrzucenie ogromnej części siebie i swojego potencjału.

Wygląda na to, że trudne okoliczności są tym, co więzi Cię z dorosłego punktu widzenia i co tak bardzo odpycha magię. Jest to perspektywa, która ukrywa dziecko, które wciąż jest w Tobie: nie chodzi o to, że dobra zabawa nagle zniknęła, po prostu budzi też niepokój.

Jako dorośli ciągle musimy rozwiązywać skomplikowane problemy, walcząc (lub protestując) przeciwko wszystkim niesprawiedliwościom, których jesteśmy ofiarami. Są to rodzaje okoliczności, które starasz się jakoś przetrwać, ale gdy to robisz, zapominasz, że mogłoby być lepiej.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​można przyciągnąć lub ponownie przyciągnąć magię. Kształtowanie magicznej wizji dla drobnych spraw jest stanem umysłu a każdy ma moc tworzenia własnego “magicznego przycisku”, który umożliwi mu wprowadzenie się w ten stan, kiedy tylko zechce.

“Są tylko dwa sposoby na przeżycie życia: tak, jakby nic nie było cudem, lub jak gdyby wszystko nim było.”

Albert Einstein-

Światełka w dłoniach.

Jak przyciągnąć utraconą magię

Twój umysł jest niesamowicie potężny (znacznie bardziej niż myślisz), a przy odrobinie treningu możesz całkowicie zmienić swój sposób myślenia. Oznacza to, że możesz wyczarować wszystkie magiczne chwile, które przestałeś zauważać w momencie, gdy ścigasz się z czasem, który w przeciwieństwie do Ciebie, nigdy nie musi się zatrzymywać.

Uwierz w siebie

Nie możesz znaleźć piękna na zewnątrz, jeśli nie możesz go zobaczyć w sobie. Jeśli zawsze szukasz zewnętrznej akceptacji, stracisz cenny czas. Czas, który mogłeś poświęcić na marzenie o następnym dużym projekcie lub rozwijaniu nowych umiejętności, których chcesz się nauczyć.

Kiedy wierzysz w siebie i swoje umiejętności, możliwości stają się nieograniczone. Zmieniasz się w twórczą istotę ludzką, ośmielasz się marzyć, dojrzewać, dzielić swoimi wizjami z innymi ludźmi i powoli zanika w tobie strach związany z obawą przed ośmieszeniem.

Wszystko zaczyna się od marzenia, wizji lub idei. Różnica między ludźmi, którzy wierzą w siebie, a tymi, którzy tego nie robią, polega na tym, że ludzie, którzy wierzą będą w stanie zrobić o krok więcej niż to, na co pozwala im ich siła. Wtedy właśnie pojawiają się cuda, które prowadzą w miejsca o jakich nikt nigdy nie śnił.

“Magia jest wiarą w siebie, jeśli możesz to zrobić, sprawisz, że wszystko będzie możliwe.”

-Johann Wolfgang von Goethe-

Weź się do roboty

Wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu. Możemy działać na wiele różnych sposobów i wpływać na okoliczności, w których się znajdujemy, a sposób, w jaki działamy przez wszystkie te okresy, doprowadzi do pewnego wyniku.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć jaki jest Twój stan umysłu, kiedy masz zamiar zacząć działać. Jeśli działasz z pozycji miłości, współczucia i zrozumienia, Twoje działania będą zawsze magiczne, pełne wdzięku i potężne. Będą także częścią większego dobra. Kiedy działasz z pozycji miłości, nie tylko sam poczujesz się lepiej, ale zainspirujesz także innych ludzi. Miłość zawsze przyciąga więcej miłości, a to wykracza daleko poza konkretne rezultaty jakichkolwiek działań na własną rękę.

Ale jeśli Twoje działania pochodzą z Twojego ego, jeśli mają podstawę w nieufności, strachu, podejrzeniach lub krytyce, przyciągniesz to samo w zamian. Będziesz przyciągał ludzi i sytuacje tego samego rodzaju: takie, które zamykają Cię w tym samym wzorze działania.

Teraz jest czas, aby to zmienić. Nie bój się. Za rogiem czeka Cię magia, a najlepsze jest to, że możesz ją stworzyć. Przedstawiliśmy już większość składników do tworzenia magii, teraz w Twoich rękach leży to, by ją przyciągnąć.

“Cokolwiek chcesz zrobić lub marzyć o zrobieniu czegoś – zrób to; Śmiałość ma w sobie geniusz, siłę i magię.”

-Johann Wolfgang von Goethe-

Dziewczyna z balonami na łące.

Znajdź magię w małych rzeczach

W wielu rzeczach wokół Ciebie jest magia, w małych sprawach, wokół Ciebie – każdego dnia. Może to być zachód słońca, rozgwieżdżone niebo, dziecięcy uśmiech, śpiew ptaków, wiatr na twarzy, deszcz, który odświeża i umożliwia życie…

Magia nie jest kwestią fantazji. Dostrzeganie magii we wszystkim wokół Ciebie oznacza uznanie i wdzięczność za wszystkie cuda w życiu. Aby znaleźć i przyciągnąć magię, musisz zacząć od wdzięczności za cudowny prezent, który już masz, za dar, który oferuje Ci każde uderzenie serca: życie. A to dlatego, że duża część magii, o której mówimy, jest po prostu inspiracją, siłą i energią.

“Ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie znajdą.”

-Ronald Dahl-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.