Jak wzmocnić swój związek podczas przymusowego odosobnienia?

Ograniczenie swojej własnej swobody, którego możesz doświadczać w tych dniach, może znacznie wpłynąć na Twoje relacje z partnerem. W tym artykule zaprezentujemy Ci szereg cennych porad, które mogą pomóc wzmocnić Twoje relacje podczas tej trudnej sytuacji.

Udany związek

Życie razem z partnerem przez 24 godziny na dobę może być czasem trudne, szczególnie w niektórych szczególnych sytuacjach. Jeśli jeden lub obaj partnerzy są w stanie silnego stresu lub nastąpiła u Was istotna zmiana codziennej rutyny, może to negatywnie wpłynąć na Wasz związek.

Dlatego właśnie dziś omówimy sobie kilka kluczowych kwestii, które pomogą Wam wzmocnić Wasz związek podczas tego przymusowego odosobnienia spowodowanego koronawirusem.

Obecnie żyjemy w wyjątkowych okolicznościach z powodu kryzysu spowodowanego koronawirusem. W efekcie większość z nas musi pozostać w domu, nie wiedząc, jak długo potrwa to przymusowe odosobnienie. Wiele osób nie było w ogóle przygotowanych na te nieoczekiwane okoliczności.

Niepewność, jaką wywołuje ta sytuacja, i spędzanie razem czasu w domu może prowadzić do kryzysów związanych ze wspólnym mieszkaniem. Jednak pomimo tego, że warunki te są tak niezwykłe, idealnym celem byłoby wdrożenie strategii wspólnego życia.

Niezależnie od bieżących okoliczności będą one również zalecane w dowolnym innym momencie. A ograniczenie swojej własnej swobody, którego możesz doświadczać w tych dniach, może znacznie wpłynąć na Twoje relacje z partnerem.

W tym artykule zaprezentujemy Ci szereg cennych porad, które mogą pomóc wzmocnić Twoje relacje podczas tej trudnej sytuacji. Zapraszamy do lektury!

Związek w trakcie przymusowego odosobnienia

Istnieją pewne typowe problemy związane ze wspólnym mieszkaniem. Jednak podczas uwięzienia wywołanego koronawirusem jednym z aspektów, który może na Ciebie najbardziej wpłynąć, jest dostępna dla Was wspólna przestrzeń fizyczna.

Najprawdopodobniej pary mieszkające w dużym domu nie będą mieć takich samych problemów, jakie mogą wystąpić między dwoma osobami mieszkającymi w małym mieszkaniu. Przebywanie na mniejszym obszarze może znacząco pogorszyć poczucie bycia uwięzionym, co komplikuje dodatkowo zarządzanie stresem.

Para w trakcie rozmowy

Ponadto wiele par ma i będzie miało problemy finansowe. Biorąc pod uwagę okoliczności, wiele osób traci pracę lub otrzymuje za nią o wiele niższe wynagrodzenie, niż do tej pory. Problemy finansowe są zawsze źródłem dodatkowego stresu, który po dodaniu do ogólnego poczucia cierpienia i uwięzienia może pochłonąć wszystkie zasoby mentalne i emocjonalne.

Kolejnym problemem, który może wpływać na parę podczas przymusowego odosobnienia, jest jej życie seksualne. Wielu specjalistów twierdziło, że taka sytuacja doprowadzi do wyżu demograficznego, podczas gdy inni przypuszczają, że ogólny poziom satysfakcji z życia seksualnego pogorszy się.

Z jednej strony lęk przed zarażeniem może prowadzić do dystansu fizycznego, a także do braku poczucia relaksu niezbędnego do tego, by prowadzić otwarte i aktywne życie seksualne. Z drugiej strony oboje partnerzy mogą nie być w stanie zachować wymaganego stopnia dyskrecji i intymności z racji przebywania w tym samym dzieci lub innych krewnych.

Klucze, które pomogą Ci wzmocnić Twój związek podczas odosobnienia

Przede wszystkim powinieneś starać się nie zmieniać swojej codziennej rutyny bardziej niż musisz. Ważne jest bowiem to, aby w miarę możliwości kontynuować te same czynności, co zwykle. Razem lub osobno.

Kluczowymi czynnikami, które pomogą Ci jak najmniej zmieniać codzienne procedury w tej nietypowej sytuacji, są starania mające na celu być wciąż dobrze zorganizowanym, cierpliwym i elastycznym. Jeśli dodasz do tego dobre usposobienie, nie będziesz się musiał martwić o przyszłość.

Bądź pragmatyczny

Jeśli pojawi się jakiś problem, musisz zachować spokój i poszukać sposobów na jego rozwiązanie. Czas stać się pragmatycznym i praktycznym. Atakowanie drugiej osoby zamiast rozwiązywania problemu w niczym Wam nie pomoże. Jeśli coś Ci przeszkadza, powiedz to drugiej osobie w spokojny sposób, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu na niepotrzebne scysje.

Tolerancja pozwala zachować związek w dobrej kondycji

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musisz zaakceptować to, że Twój partner nie jest idealny. Wszyscy popełniają jakieś błędy. Jeśli dojdzie do konfliktu, strona winna powinna przyjąć na siebie odpowiedzialność i, co najważniejsze, przeprosić drugą osobę i spróbować uniknąć powtórzenia tego samego błędu.

Utrzymuj komunikację

Niezwykle ważną kwestią (a ponadto taką, która zawsze przynosi dodatkowe korzyści) jest spędzanie czasu na rozmowie. Zapytaj swojego partnera lub partnerkę, jak się czuje i jak sobie radzi z sytuacją.

Para na kanapie

W ten sposób możesz sobie pomóc w tych trudnych czasach. Możesz również skorzystać z tej sytuacji, aby porozmawiać o rzeczach, o których zwykle nie rozmawiacie lub spróbować odkryć coś nowego na swój temat.

Spędzaj czas na własną rękę

Fundamentalną kwestią, na której opiera się każdy udany związek, jest to, by każda osoba miała przestrzeń dla siebie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że oprócz robienia czegoś, co Ci się podoba i cieszenia się Waszą obecnością, kiedy ponownie spędzasz czas ze swoim partnerem lub partnerką jest to, że oboje będziecie bardziej zrelaksowani.

Podczas okresu przymusowego odosobnienia jedną z opcji może być spędzanie każdego dnia określonego czasu w osobnych pokojach lub w samotności w jednym określonym miejscu domu. To idealny czas na odłączenie się od rzeczywistości poprzez czytanie, rozmawianie z innymi ludźmi lub po prostu relaks.

Zachowaj pewną rutynę

W czasie spędzanym razem w zamknięciu z racji epidemii koronawirusa bardzo korzystne jest posiadanie pewnych wspólnych nawyków. Pozwoli to zachować poczucie wspólnoty. A może nawet prowadzić do rozpoczęcia intymnych rozmów lub tych ulotnych momentów, które mogą nie wystąpić przy innej okazji.

Dlatego w takich okolicznościach para może po prostu położyć się razem na kanapie by pograć razem w coś. Albo po prostu ustalić sobie określoną porę dnia na oglądanie telewizji lub inne rodzaje wspólnej rozrywki.

Nieustannie podtrzymuj tę iskrę przy życiu

Będziesz musiał ciężko pracować, aby utrzymać przyjemną atmosferę. Uśmiechnij się, okazuj troskę i uwagę wobec osób z Twojego otoczenia i dbaj o siebie. Ten wysiłek może mieć naprawdę ogromne znaczenie.

Oprócz tego powinieneś pokazać drugiej osobie, że doceniasz ją na co dzień. Powiedz mu lub jej, jak jest atrakcyjna i okaż sympatię. Aby to zrobić, konieczne może być na przykład zaskoczenie partnera przytuleniem lub pocałunkiem.

A gdy to wszystko się już skończy…

Gdy zaraza zacznie powoli zanikać, wrócimy do normy i nastąpi kolejna zmiana w codziennej rutynie. Dlatego też Wasze życie jako para podczas okresu odosobnienia, oprócz testowania łączącej Was relacji, może być również okazją do zastosowania strategii wzmacniających Twój związek na przyszłość.

Niewątpliwie takie ekstremalne sytuacje nigdy nie pozostawiają nikogo obojętnym lub niezmienionym. Właśnie dlatego ten kryzys może być doskonałą okazją do zacieśnienia więzi podczas odosobnienia. A także ponownego odkrycia wielu rzeczy, które mogłeś brać za pewnik podczas codziennej rutyny.

Scroll to Top