Życie seksualne: te produkty żywnościowe je poprawią

Życie seksualne: te produkty żywnościowe je poprawią

Ostatnia aktualizacja: 07 października, 2019

Niektóre produkty żywnościowe mogą poprawić Twoje życie seksualne. Stres, rutyna i współczesny styl życia utrudniają nam osiągnięcie pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Jeśli jednak zastosujemy się do rad, aby zmienić nasze przyzwyczajenia, odczujemy znaczną poprawę.

Życie seksualne danej osoby jest determinowane przez połączenie fizycznych, psychicznych i społecznych czynników. Jest prawdopodobne, że jeśli nie przechodzisz emocjonalnie dobrego momentu, nie będziesz odczuwać silnego pożądania seksualnego.

Aby w pełni uwolnić swoją seksualność, zdrowie jest kluczowym elementem wspieranym przez cztery podstawowe filary: aktywność fizyczną, prawidłowy cykl snu, relaks i zdrowe odżywianie.

Produkty żywnościowe, które mogą potencjalnie poprawić Twoje życie seksualne, mają taką zdolność dzięki swoim wartościom odżywczym lub składowi chemicznemu. Niedobory żywieniowe mają bezpośredni wpływ na zdrowie, a co za tym idzie, obniżają także libido.

Naturalna dieta bogata w witaminy i proteiny, oprócz tego, że jest korzystna dla zdrowia, zwiększa pożądanie seksualne i poprawia relacje intymne.

Sytuacja wygląda przeciwnie, jeśli nie spożywasz zdrowych produktów, a zamiast tego żywisz się dużymi ilościami fast foodów i tłuszczów. Obniża to poziom energii i utrudnia krążenie krwi. Są to dwa fundamentalne czynniki, jeśli chodzi o satysfakcjonujące życie seksualne.

Udane życie seksualne

5 produktów żywnościowych, które mogą poprawić Twoje życie seksualne

Orzechy

Orzechy zawierają doskonałe właściwości poprawiające zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Stanowią one podstawowe źródło energii. Orzechy powinny stanowić stały element zrównoważonej diety.

Orzechy znacznie poprawiają sprawność seksualną dzięki zawartości cynku i magnezu.

Spożywanie garści orzechów dziennie (orzechy, orzeszki ziemne lub migdały) wystarczy, aby Twoje ciało odczuło działanie właściwości tego pożywienia, co może przełożyć się także na poprawę życia seksualnego.

Kakao

Kakao to idealny afrodyzjak. Jest ściśle związane z niektórymi historycznymi mitami dotyczącymi seksualności. Jest bogatym źródłem fenyloetyloaminy, często określanej „suplementem miłości”, który sprzyja wytwarzaniu dopaminy. Pamiętaj, że dopamina jest hormonem odpowiedzialnym za odczuwanie przyjemności i szczęścia.

Spożywanie kakao aktywuje struktury mózgu zaangażowane w pożądanie seksualne, ponieważ działa jako naturalny stymulant i jako aminokwasowy prekursor serotoniny, która jest hormonem zwiększającym pobudzenie i przyjemność podczas orgazmu.

Czekolada

Owoce cytrusowe

Owoce cytrusowe zawierają minerały i witaminę C, które znacznie przyczyniają się do poprawy libido. Witamina C zmniejsza stres i niepokój i uwalnia substancję zwaną prolaktyną. Prolaktyna zwiększa poziom oksytocyny, zwanej także „hormonem szczęścia”. Można ją znaleźć w owocach takich jak pomarańcze, cytryny, grejpfruty i mandarynki.

Miód

Miód był używany od czasów starożytnych jako potężny afrodyzjak i jako środek zaradczy w przypadku niektórych zaburzeń seksualnych. Posiada on wiele właściwości odżywczych, które wypełniają Twoje ciało witalnością.

Jedną z wielu zalet spożywania miodu jest podniesienie poziomu testosteronu we krwi. Testosteron jest hormonem odpowiedzialnym za zwiększenie libido i poprawę intensywności orgazmu, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Popularna fraza „miesiąc miodowy” pochodzi ze starożytnych tradycji babilońskiej, rzymskiej, egipskiej, a nawet wikingów. W Babilonie ojciec panny młodej dawał panu młodemu miodowe piwo do konsumpcji w pierwszym miesiącu małżeństwa. Dla Egipcjan tradycją było, że faraonowie spożywali miód w ciągu pierwszych dni po ślubie, by zadowolić swoje nowe żony.

W Rzymie, w pierwszym miesiącu małżeństwa, każdej nocy słoik czystego miodu był obecny na stole młodego małżeństwa w celu zwiększenia płodności. Natomiast Wikingowie spożywali kieliszek wina z miodem, aby zwiększyć libido i płodność.

Krótko mówiąc, miód jest świetnym produktem żywnościowym, który pomaga zachować zdrowe życie seksualne.

Miód

Truskawki

Truskawki zawierają witaminę B i witaminę C. Obie te witaminy wzmacniają libido. Ponadto poprawiają krążenie krwi, co stymuluje współżycie seksualne obu płci.

Podobnie truskawki mogą służyć jako bodziec dla układu nerwowego. Sprawiają, że jesteśmy bardziej otwarci na wszelkie impulsy seksualne. Nie zapominaj, że niewiele owoców uważa się za tak erotyczne jak truskawki. Filmy, książki i udane seriale telewizyjne wykorzystały ten owoc w niezapomnianych scenach.

Pamiętaj, że żadne produkty żywnościowe nie są magiczne i nie zmienią Twojego życia seksualnego w cudowny sposób. Jednak niektóre z nich mogą poprawić Twoje życie seksualne i ułatwić Twojemu ciału odbiór zewnętrznych bodźców erotycznych.

Zdrowy styl życia, codzienne ćwiczenia, zdrowe odżywianie, unikanie sytuacji stresowych i wywołujących lęk stanowią filary satysfakcjonującego życia seksualnego.

„W każdym spotkaniu erotycznym jest niewidzialny i zawsze aktywny uczestnik: wyobraźnia”.

-Octavio Paz-


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.