Jak dorosnąć do miłości i cieszyć się silnym związkiem

Jak dorosnąć do miłości i cieszyć się silnym związkiem
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia, 2019

Dla wielu posiadanie stałego partnera stało się czymś w rodzaju misji niemożliwej. Nie powinno tak być. Kochać i pozwalać na bycie kochanym to proste i spontaniczne działanie, o czym przekonasz się z opisanych poniżej porad, co robić, a czego nie robić w relacji z partnerem, aby dorosnąć do miłości.

To my sami powodujemy wszelkie komplikacje. To prawda, że ​​miłość czyni nas wrażliwymi; nadchodzi chwila, kiedy musimy obnażyć serce i myśleć o tym, jak dorosnąć do miłości. W wyniku tego często dajemy się zranić i postanawiamy, że nigdy więcej się nie otworzymy. Po prostu nie chcemy znowu przechodzić tego cierpienia.

Problem polega na tym, że chowając się w aurze tajemniczości, tracimy niektóre z najpiękniejszych aspektów miłości. Czytaj dalej, aby poznać kilka porad, jak dorosnąć do miłości.

„Kochaj aż do bólu. Gdy boli to jest dobry znak”
-Matka Teresa z Kalkuty-

Obecnie temat miłości wywołuje wiele lęków. Trudno jest zaakceptować fakt, że każdy związek wiąże się z jakimś cierpieniem. Nie zdajemy sobie również sprawy z tego, że jedynie nasze własne wysiłki pozwolą nam dorosnąć do miłości i utrzymać uczucie. Ale jak to osiągnąć? Oto kilka porad, co robić, a czego nie w relacji z partnerem, aby związek stawał się coraz silniejszy.

1. Zielone światło dla wszystkich dróg komunikacji

Podstawową zasadą dobrego związku jest komunikacja – nigdy nie zapominaj o jej znaczeniu. Jeśli w związku istnieje komunikacja i dialog, wszystko jest możliwe. Jeśli staramy się dorosnąć do miłości, możemy wszystko osiągnąć.

Komunikacja kształtuje nasze uczucia. Uczucia, które stanowią fundament naszych związków. Jeśli kogoś kochasz, ale nie mówisz mu o tym, to tak jakby to uczucie nie istniało. Pamiętaj, że komunikacja daje wiele możliwości i jest czymś więcej niż tylko słowami.

Para uczy się, jak dorosnąć do miłości

2. Wrażliwość wobec partnera

Bycie wrażliwym oznacza zwracanie uwagi na osobę, którą kochasz. Na to, co mówi i czego nie mówi. Na jej gesty i ton głosu, gdy próbuje Ci przekazać swoje myśli. Słuchaj, patrz, dotykaj. Naucz się rozpoznawać nastrój ukochanej osoby. Jej potrzeby. W ten sposób, uda Ci się dorosnąć do miłości.

Nie rób tego tylko po to, aby móc powiedzieć „Co się z Tobą dzieje?”, kiedy widzisz, że coś jest nie tak, lub że ukochana osoba wydaje się trochę inna niż zazwyczaj. Naprawdę trudno jest tłumaczyć wszystko drugiej osobie, gdy przeżywa się zły okres. Wówczas na ogół tłumaczeniu uczuć słowami towarzyszy trudny do zniesienia ból emocjonalny. Osoba wrażliwa jest szczęśliwa, że ​​może być obok swojego partnera, po prostu komunikując to i swoją miłość, często bez słów.

3. Spędzanie razem wartościowego czasu

Czasami przestajemy doceniać znaczenie tych romantycznych, intymnych chwil, które spędzamy we dwoje. Dzieje się tak, gdy czujemy, że nasza miłość jest już pewna. Wydaje się nam, że wszystko idzie dobrze. Cieszymy się z rzeczy takimi, jakie są i wierzymy, że zrobiliśmy już wszystko, co trzeba było zrobić.

Chociaż wszystko to może w dużej mierze być prawdą, naraża nas również na złą perspektywę. W rzeczywistości miłości nie da się zbudować w 100%. Relacje są w stanie nieustannej transformacji i aby zachować silną miłość, ważne jest, aby nie zapomnieć o romantyczności towarzyszącej początkowi związku, ani o specjalnych okazjach sprzyjających spędzaniu czasu tylko we dwoje.

Dziewczyna w czerwonej sukience słucha, jak chłopiec gra na gitarze

4. Porzuć publiczność, aby dorosnąć do miłości

Jedną z rzeczy, która jest jednym z największych źródeł niezadowolenia w związku jest sytuacja, gdy Twój partner krytykuje Cię publicznie. Nigdy, pod żadnym pozorem, nie powinniśmy obwiniać naszego ukochanego w towarzystwie innych ludzi. Jest to jedna z najważniejszych zasad, której nigdy nie powinniśmy łamać. W przeciwnym razie nigdy nie uda nam się dorosnąć do miłości.

Gdy publicznie użalamy się na partnera, upokarzamy go. Dlaczego odczuwamy potrzebę publikowania błędów i pomyłek naszej ukochanej osoby? Jest to subtelna forma odwetu i zemsty, a nie szczere pragnienie wyrażenia niezgody czy skargi na błędy drugiej osoby.

5. Pozwól drugiej osobie oddychać

W większym lub mniejszym stopniu każdy staje się zaborczy w stosunku do bliskiej osoby. Jednak nie można pozwolić, aby ta chęć posiadania drugiej osoby na własność stała się najważniejszą rzeczą w związku. Chociaż od czasu do czasu pojawi się zazdrość, nie powinno zdarzać się to zbyt często.

Podobnie, jeśli naprawdę kogoś kochasz, będziesz odczuwać potrzebę pozbycia się tej postawy, ponieważ próba kontrolowania drugiej osoby prowadzi donikąd. Nikt nie jest własnością innej osoby. Taka nachalność prowadzi tylko do powstania dystansu. Każdy musi mieć własną przestrzeń.

Para wzajemnie się kontroluje zamiast dorosnąć do miłości

6. Dobre i złe chwile

Oczywiście w związku liczą się nie tylko romantyczne chwile, ale także pewna dawka realizmu. Niezależnie od tego, jak piękny jest związek, zawsze będziemy przechodzić trudne chwile. To nie znaczy, że coś jest nie tak. Wręcz przeciwnie. Takie wyzwania są zdrowe.

Trudności pozwalają parze wzrastać i dojrzeć do miłości. Są to chwile, w których jakość relacji zostaje poddana próbie. To także świetna okazja, aby odetchnąć świeżym powietrzem w swoim życiu miłosnym i umieścić je z powrotem na właściwym torze.

7. Nie pozwól, aby nieporozumienie przerodziło się w wielką burzę

Małe kłótnie mogą wymknąć się spod kontroli. Drobne nieporozumienia mogą przerodzić się w większe bitwy, jeśli obie strony nie chcą uspokoić sytuacji i rozwiązać problemów.

Nigdy nie należy udawać, że wszystko uporządkuje się samo jak za pomocą magicznej różdżki. Pewne sprawy czasami mogą wydawać się nieistotne, ale nigdy nie ma co do tego pewności. Zwłaszcza jeśli występują regularnie.

8. Pielęgnuj intymność

Kiedy czujemy się kochani, nasza seksualność budzi się spontanicznie. Miłość jest najlepszym afrodyzjakiem. Jednak w seksualności, podobnie jak w wielu innych aspektach, pojawiają się wzloty i upadki. Są chwile wielkiej spontaniczności przeplatane okresami chłodu.

Powinniśmy kultywować intymność. Nie oznacza to wymyślania dziwnych lub egzotycznych sytuacji, aby płomień namiętności nie zgasł. Oznacza to całowanie, śmiech, pieszczoty, przytulanie. Wszystkie te przejawy uczucia rozpalają namiętność.

9. Twój partner nie odpowiada za Ciebie

W związku każda osoba jest do pewnego stopnia odpowiedzialna za drugą. Klucz znajduje się w wyrażeniu „do pewnego stopnia”. Nie oczekuj, że Twój partner stanie się źródłem całego Twojego szczęścia. Żaden człowiek nie powinien być obarczony takim obowiązkiem.

Problem polega na tym, że wielu ludzi idealizuje miłość i związki. Oczekują znacznie więcej niż mogą dać. W końcu czują się zawiedzeni, że ich oczekiwania pozostają niespełnione. W takich przypadkach trzeba zmienić perspektywę.

Para spaceruje – jak dorosnąć do miłości

10. Rozwijaj siebie

Związek jest zdrowy tylko wtedy, gdy obie jego strony są zdrowe. Jeśli chcesz, aby Wasz związek się rozwijał, musisz najpierw rozwinąć siebie. Jeśli chcesz poprawić relację, zacznij od siebie. Bycie w związku nie oznacza, że ​​nie jesteś już niezależną osobą. Najważniejsze jest zaangażowanie w rozwój samego siebie.

Powyższe porady, co robić a czego nie w relacji z partnerem mogą pomóc w zmianie nastawienia. To nie jest przepis ani lista rzeczy, których należy przestrzegać bez mrugnięcia okiem. Jest to raczej zestaw wskazówek, z których możesz skorzystać, aby dorosnąć do miłości i czerpać ze związku jak najwięcej korzyści.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Benjamina Lacombe


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.