Miłość oznacza chęć bycia razem

Miłość oznacza chęć bycia razem
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Ci, którzy potrzebują Cię z jakiegoś ukrytego motywu, nie zasługują na Ciebie. Ich prawdziwym obiektem zainteresowania nie jesteś Ty jako osoba, ale to, co mogą od Ciebie otrzymać. W ich umyśle jesteś środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Wymyślą tysiąc i jeden sposób, aby zdobyć to, czego chcą, a kiedy w końcu to dostaną, będziesz tylko kolejną osobą na ich liście kontaktów. Zasługujesz na więcej, zasługujesz na prawdziwą miłość. Miłość oznacza chęć bycia razem.

Ktoś, kto naprawdę Cię kocha, nie potrzebuje Cię, on Ciebie woli. Nie wybiera Cię tylko po to, by wykorzystać Cię dla osiągnięcia osobistych korzyści, ale aby podzielić się swoim czasem i otworzyć swoje serce dla Ciebie. Jego oczy i działania zdradzają jego prawdziwe zamiary, a szczera miłość i emocje są oczywiste i wyczuwalne.

Przeanalizujmy różnicę między kimś, kto kocha Cię dla własnych korzyści, a kimś, kto kocha Cię, ponieważ naprawdę Cię lubi.

Prawdziwa miłość jest wolna od potrzeb i korzyści

Tam, gdzie jest miłość, jest coś więcej niż szukanie korzyści dla siebie: istnieją wspólne korzyści. Zamiast stawiać nam potrzeby, miłość daje nam wolę i pragnienie odmieniania czasowników w liczbie mnogiej. Osoba, która prawdziwie Cię kocha, wybiera Cię za to, kim jesteś i akceptuje wszystko, co dotyczy Ciebie – zarówno Twoje dobre, jak i złe cechy. Osoba, która naprawdę Cię kocha, stara się szczególnie mocno kochać nawet Twoje wady.

Osoba, która naprawdę troszczy się o Ciebie, nie przejmuje się porą dnia, kiedy do niej dzwonisz, ani tym, ile razy się spotykacie, po prostu jest dla Ciebie. Zna Cię i wie, że nawet kiedy się uśmiechasz, wewnątrz możesz się rozpadać. Jej jedyną intencją jest pomóc Ci ponownie złożyć rozsypane fragmenty Twojego wnętrza.

Przyjaciółki z włosami splecionymi w jeden warkocz

Osoba, która czuje prawdziwą miłość do Ciebie, wyraża swoje uczucia poprzez drobne działania, nie oczekując niczego w zamian.

Jej motywacją nie jest chęć czerpania korzyści dla siebie, ale dobre samopoczucie, w które wpada, gdy uda jej się wywołać uśmiech na Twojej twarzy lub gdy Cię obejmuje. Nawet gdy się złościsz, spróbują Cię zrozumieć, pomimo przekonania, że nie zawsze masz rację, ponieważ stawiają Wasz związek ponad drobne kłótnie.

Osoba, która naprawdę Cię kocha, chce mnożyć Twoje szczęście.

Natomiast osoba, którą kierują osobiste korzyści wierzy, że dawanie zawsze oznacza otrzymywanie i odpowiednie działanie. Daje Ci coś, ale jednocześnie oczekuje czegoś w zamian. Jeśli nie spełnisz jej oczekiwań, będzie Ci przypominać i wypominać wszystko, co dla Ciebie zrobiła.

To nie jest miłość, to wykorzystywanie innych do własnych celów i korzyści. Osoba, która jest z Tobą dla swoich korzyści, po prostu ukrywa swój egoizm i nie zawaha się użyć emocjonalnego szantażu, by dostać to, czego chce. Ważne jest, aby być świadomym i mieć otwarte oczy. To jedyny sposób, by nie zostać niewolnikiem woli i pragnień takiej osoby.

Ten, kto daje Ci swój czas, daje Ci życie

Najpiękniejszym prezentem, jaki można ofiarować, jest dzielenie się czasem. Dawanie minut, godzin i sekund jest jednoznaczne  z oddawaniem części życia. Ci, którzy Cię kochają, dobrze o tym wiedzą.

Kawa późno w nocy, krótkie wizyty podczas przerwy w pracy, telefon lub wiadomość „Dzień dobry” na Whatsappie… Wszystkie te działania są wyrazem uczucia i uznania ze strony tych, którzy je wykonują.

Miłość to być razem

Osoba, która oddaje Ci swój czas, daje Ci część swojego życia dlatego, że Cię kocha, nie oczekując niczego w zamian. Robi to, ponieważ chce i dlatego, że jesteś na jej liście priorytetów i ludzi, na którym jej zależy. Jedna minuta wystarczy, żeby dać znać drugiej osobie, że jest ważna. Nawet kilka sekund może wystarczyć, by zostawić niezatarty ślad w sercu, jeśli tylko te sekundy są wypełnione znaczeniem.

„Niektórzy ludzie są magiczni, przysięgam Ci. Widziałem ich.

Ukrywają się w rozmaitych zakątkach na całej ziemi. Żyją w przebraniu normalnych ludzi, a swoją wyjątkowość ukrywają, starając się zachowywać jak wszyscy inni. Dlatego czasami trudno ich znaleźć, ale gdy uda Ci się ich odkryć, nie ma odwrotu.

Nigdy nie będziesz w stanie ich zapomnieć.

Nikomu nie mów, bo mówią, że ich magia jest tak silna, że ​​jeśli Cię raz dotknie, to trzyma Cię na zawsze”.

-Anonim-

Osoba, która naprawdę Cię kocha, chce dzielić z Tobą swój czas. Spędzając z Tobą czas, będzie czuć się spokojnie i komfortowo. Ktoś, kto robi to dla własnych korzyści będzie mieć wrażenie, że marnuje swój czas i dlatego nie zawsze będzie chętny na spotkanie lub rozmowę.

Bądź z tymi, którzy wzbogacają Twoje życie, nie z tymi, którzy je niszczą

Ktoś, kto kocha Cię naprawdę, wzbogaca Twoje życie, a ktoś, kto kocha Cię dla własnych korzyści, odbiera Ci radość z życia. Ci, którzy działają na własną korzyść, ryzykują, że zostaną samotni.

Spróbuj otaczać się tymi, którzy lubią spędzać z Tobą czas, nawet jeśli Wasz kontakt ogranicza się do rozmów na kanapie. Oddal się od tych, którzy dzwonią do Ciebie tylko wtedy, kiedy czegoś od Ciebie potrzebują.

Trzymanie się za ręce

Życie jest pełne wspaniałych ludzi, a także tych, którzy jeszcze nie byli w stanie się obudzić i poczuć, co miłość i uznanie dla innych może im dać. Pamiętaj, że to do Ciebie należy wybór, z kim utrzymujesz relacje. Nie zapominaj, że osoba, która naprawdę Cię docenia, oferuje się, nie wymagając od Ciebie niczego. Daje, nie pyta. Ceni Cię, nie niszczy Cię.

Ktoś, kto naprawdę Cię kocha, nie tylko to mówi, ale także to okazuje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.