Czy wiesz na czym polega bud-Sex? Poznaj bliżej to zjawisko społeczne

Czy wiesz na czym polega bud-Sex? Poznaj bliżej to zjawisko społeczne

Ostatnia aktualizacja: 22 lipca, 2019

Bud-sex to termin odnoszący się do seksu między heteroseksualnymi mężczyznami dla samej przyjemności. Jednak wielu uważa, że ​​niemożliwe jest uprawianie aktywności określanej jako bud-sex bez bycia homoseksualistą.

Kontrowersja dotyczy tego, że ci którzy to praktykują, bronią swojej heteroseksualności. W niektórych przypadkach mają nawet partnerki i dzieci. Wyjaśniają, że robią to po prostu w celu zaspokojenia swoich pragnień.

Czym jest bud-sex?

Zjawisko bud-sex wyszło na jaw w wyniku badania socjologa Tony’ego Silvy z Northwestern University. Przeanalizował tę praktykę wśród białych mężczyzn z populacji wiejskich. Dzięki ich świadectwom, Silva był w stanie ustalić pewne cechy charakteryzujące bud-sex. Ponadto był w stanie odkryć co ta praktyka znaczyła dla uczestników.

Tony Silva wyjaśnił, że jego celem było badanie bud-sexu i powiązanie go z wieloma czynnikami, które wpływają na tożsamości seksualne, takie jak kultura, kontekst społeczny, miejsce, moment historyczny i interpretacje osobiste.

Nogi mężczyzn uprawiających bud-sex

Zgodnie z uzyskanymi danymi, uczestnicy badania wybierali swoich partnerów na podstawie męskości, rasy i tożsamości seksualnej. Oznacza to, że wielu mężczyzn wybiera innych „męskich” mężczyzn ze swojej rasy, którzy są heteroseksualni lub potajemnie biseksualni. W związku z tym uważają, że ich seksualne spotkania są heteroseksualne i męskie, mimo że uprawiają seks z innymi mężczyznami.

Charakterystyka bud-sexu

W bud-sex nie ma romantyzmu. Prawdą jest jednak, że mężczyźni, którzy się w to angażują, ustanawiają pewien rodzaj więzi emocjonalnej, ponieważ ich relacja opiera się na przyjaźni. W rzeczywistości dzielą oni hobby, poglądy polityczne, kobiety i inne. Dlatego, dla nich seks jest tylko dodatkowym elementem w ich relacji.

Dwóch całujących się mężczyzn

„Akt seksualny bez miłości nigdy nie wypełnia przepaści między dwiema istotami ludzkimi, z wyjątkiem tej krótkiej chwili”.

-Erich Fromm-

Inną cechą bud-sexu jest tajemnica. Większość uczestników badania przyznała, że ​​muszą zachować to co zrobili w tajemnicy.

Większość mężczyzn uprawiających bud-sex to heteroseksualni, biali, powyżej 50 lat i żonaci z dziećmi. Co więcej, ci mężczyźni przez długi czas uwewnętrzniali heteronormatywność i męskie reguły. Większość z nich żyła w czasach, gdzie trudno było wyrazić jakiekolwiek inne pożądanie seksualne. Co więcej, dla nich męskość oznacza brak cech kobiecych opartych na stereotypach płci.

Homofobiczna postawa

Mimo że uprawiają seks z mężczyznami, większość praktykujących bud-sex jest homofobiczna. Odrzucają nawet mężczyzn posiadających kobiece cechy.

Pod tym względem, ta homofobiczna postawa może wynikać z wcześniejszego stereotypowego myślenia opartego na rolach płci. Ci mężczyźni wierzą, że kobiece cechy są gorsze i zamiast tego cenią te męskie.

Podsumowując, niektórzy mężczyźni uciekają się do bud-sexu, aby wyrazić swoje pożądanie seksualne, którego nie byli w stanie zaspokoić. Jednak ich moralność i normy, które przyjęli kierują ich działaniami. Tym samym, sposób w jaki to praktykują i cechy ich partnera seksualnego pozwalają im potwierdzić swoje przekonania.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Figari, C. (2008). Heterosexualidades masculinas flexibles. Todo sexo es político.
  • Silva, T. (2017) Bud Sex: Constructing normative masculinity among rural straight men that have sex with men. Gender and Society. 31 (1), 51 – 73
  • Valcuende del Río, J. M. (2010). Sexo entre hombres: los límites de la masculinidad. Revista Internacional de Ciencias Sociales y Humanidades, SOCIOTAM20(1).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.