Mężczyźni i ich 10 najczęstszych kłamstw

Mężczyźni i ich 10 najczęstszych kłamstw

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Wiem, że może to być kontrowersyjne stwierdzenie, ale zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w Anglii, mężczyźni kłamią trzy razy więcej niż kobiety. Szczególnie w stosunku do kobiet. Inne badania na około 2000 osobach, opublikowane w Daily Mail, wykazały, że mężczyźni potwierdzili, iż kłamią około 6 razy dziennie. Podczas gdy kobiety robiły to mniej więcej 3 razy.

Dlaczego mężczyźni kłamią?

Na ten temat istnieje kilka teorii: by zaimponować płci przeciwnej, by uniknąć ranienia uczuć kobiet w danej chwili, ze strachu, z braku poczucia bezpieczeństwa, niedojrzałości. Nawet by zaciągnąć je do łóżka.

Przeczytaj też: Przyjaciele – jak rozpoznać tych fałszywych?

Mężczyzna i kobieta

Jakie kłamstwa najczęściej mówią mężczyźni?

  1. Nie jestem żonaty i nie mam dziewczyny. Wiele kobiet, które wejdą w związek odkrywają, że on miał już żonę, albo dziewczynę.
  2. Jesteś pierwszą kobietą, z którą to robię. To ma ci zaimponować, lub mówi tak dlatego, że nie pamięta…
  3. Zepsuł mi się samochód i nie miałem jak się z tobą skontaktować. No cóż, czasami łatwiej jest mu tak powiedzieć niż szukać innych wytłumaczeń.
  4. Nigdy bym cię nie skrzywdził. To tanie gadanie…i wszyscy jesteśmy ludźmi, ale mimo że mówiłeś że nigdy byś mnie nie skrzywdził, to i tak to zrobiłeś!
  5. Tak, umówiłem się z nią, ale nic nie zaszło… Ta cała bzdura “nic nie zaszło”? Nie to powiedziała mi osoba, która widziała ciebie w barze…
  6. Dla mnie to tylko koleżanki. Może mówisz tak tylko dlatego, że nie chcesz ranić jej uczyć, ale podoba ci się ona, przyznaj to!
  7. To tylko współpracownica. Cóż, tyle związków zakończyło się przez koleżankę z pracy, ponieważ podobała ci się bardziej niż ja!
  8. Zadzwonię jutro. I nigdy nie dzwoni. Jeśli spotkasz go znowu na ulicy, uderzy cię kolejnym kłamstwem: “zgubiłem twój numer telefonu”. Zależnie od tego jak to odbierzesz, może być to grzeczny sposób na oświadczenie, że nie jest tobą zainteresowany. Kiedy facetowi podoba się kobieta, robi co może by się z nią skontaktować. A jeśli zgubił jej numer, odnajdzie go korzystając ze wszystkich dostępnych mu metod.

Oto 10 kłamstw, które jak udało nam się sprawdzić najczęściej mówią mężczyźni, chociaż ty pewnie znasz jeszcze kilka lepszych…

Zajrzyj też do artykułu: Marylin Monroe i jej 10 inspirujących cytatów

Kobiety są lepszymi kłamcami niż mężczyźni

To również potwierdzają badania: kobiety są lepszymi kłamcami niż mężczyźni. Dodatkowo według psychologa Manuela Alarcón Molina, kobiety są lepsze w kontrolowaniu emocji związanych z poczuciem winy i żalem. A kiedy mają bardzo ważny sekret, nikomu o nim nie mówią, nawet najlepszej przyjaciółce.

A jakie jest uniwersalne kłamstwo?

Zdaje się, że jest takie kłamstwo, którego nadużywają zarówno kobiety, jak i mężczyźni: “Nic mi nie jest, wszystko w porządku”. Taki wynik dała ankieta przeprowadzona przez korporację 20th Century Fox w Anglii po premierze serialu “Magia kłamstwa“.

długi-nos

Podsumowując, wszyscy kłamiemy, kobiety na temat wydanych pieniędzy – “Och ta sukienka, przecież mam ją od zawsze”. Mężczyźni z kolei na temat wychodzenia na drinka z kolegami.

Mamy nadzieję, drodzy czytelnicy, że odbierzecie ten tekst z poczuciem humoru. Tak samo jak my, kiedy tworzyliśmy ten artykuł… Ponieważ koniec końców, wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy kłamiemy, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Niektórzy częściej niż inni, ale to bardziej zależy od naszej osobowości niż płci.

I tak by nikogo nie obrazić, na koniec przytoczymy cytat Fabio Fusaro, autora różnych książek dla par: “To prawda, że mężczyźni częściej kłamią, ale bez wątpienia kobiety są w tym lepsze”.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.