Atrakcyjność umysłu jest o wiele bardziej znacząca niż fizyczne walory człowieka. To właśnie atrakcyjność umysłu tworzy tak wielkie wrażenie, od którego nie można się uwolnić nawet wtedy, gdy oczy pozostają zamknięte. Żebyśmy jednak mogli taki mechanizm uruchomić, przede wszystkim musimy się nauczyć zaufania do samych siebie. Nic nie jest bowiem tak atrakcyjne dla innych jak zaufanie do samego siebie.
Gdy przychodzi nam dotknąć tego tematu, nie powinniśmy go analizować wyłącznie w kontekście uwodzenia, szukania partnera. Na kwestię tę należy spojrzeć o wiele głębiej, kompleksowo. Ma ona bowiem bezpośredni wpływ na całe nasze życie. Musimy umieć korzystać z naszej atrakcyjności umysłowej w wielu życiowych sytuacjach.
Umiejętność ta z pewnością okaże się przydatna, gdy ubiegamy się o pracę, zdobywamy nowego klienta, chcemy zrobić wrażenie na naszym najbliższym otoczeniu lub gdy chcemy wpłynąć na określoną grupę osób.
Nie wystarczy być zdobywcą, w życiu trzeba stać się uwodzicielem
-Voltaire-
Atrakcyjność umysłu ma bardzo ważne znaczenie między innymi w kontekście sukcesu społecznego. Istnieje jako kluczowy element tworzący wymiar siły, z jaką oddziałuje atrakcyjność umysłu, a którą często błędnie interpretujemy. Aby tworzyć dobre wrażenie, pociągające, uwodzące i atrakcyjne dla innych, przede wszystkim musimy być lojalni względem samych siebie.
To absolutnie konieczne, ponieważ dwulicowość w tym zakresie, wszelkie formy fałszu, nie utrzymają się zbyt długo. Wyjdzie na jaw wszystko to, co nie jest w pełni spontaniczne, co po prostu zostało zaplanowane.
Znane wszystkim powiedzenie: “po prostu bądź sobą” nie jest tylko pustym frazesem. Znajduje ona swoje wyjaśnienie, ponieważ za autentycznością rozpościerają się korzenie, które ją odżywiają, które nadają jej formę. Są to przede wszystkim zaufanie do samego siebie, odpowiedni wzrost osobisty, poczucie bezpieczeństwa wynikające z wiary w to, że zasługujemy na to do czego dążymy.
Atrakcyjność umysłu – dwa interesujące prawa
Erin Whitchurch jest badaczką nauk związanych z tworzeniem się zachowań na uniwersytecie Virginii w Charlottesville. Z jej prac na temat atrakcyjności ludzkiej można wyciągnąć wnioski na temat dwóch typów praw rządzących tym ciekawym zagadnieniem. Gdy się im bliżej przyjrzeć, wiele wyjaśniają.
- Prawo wzajemności. Polega ono na tym, że atrakcyjność umysłu jest zależna od tego, czy dana osoba bierze nas pod uwagę, czy spontanicznie robi coś ze względu na nas. To osoby otwarte pod względem emocjonalnym, transmitujące zaufanie, a jednocześnie okazujące prawdziwą wzajemność. Są gotowe przyjmować, ale wielką radość sprawia im jednocześnie dawanie z serca.
- Prawo nieprzewidywalności. Ma ono wpływ na coś oczywistego, a jednocześnie bardzo interesującego. Chodzi o ten charakterystyczny magnetyzm, który czuje się w pobliżu niektórych osób. Jest on niewytłumaczalny i wciągający za razem. To osoby, które rządzą się przeczuciami, mają do siebie pełne zaufanie. Przykuwają naszą uwagę, ponieważ nie do końca wiemy czego się po nich spodziewać. Ta nieprzewidywalność staje się dla naszego umysłu prawdziwym wyzwaniem.
Atrakcyjność umysłu – trzy rodzaje tworzonych połączeń emocjonalnych
Siła związana z atrakcyjnością jest ściśle powiązana z naszym emocjonalnym wnętrzem. Ta zaraźliwa energia, otaczająca nas, wręcz hipnotyzująca tworzy trzy rodzaje emocjonalnych połączeń.
- Zaufanie i uczucie komfortu. Kiedy ktoś sprawia, że czujemy się dobrze, potrafi w praktyczny sposób sprawić, że odczuwamy oparte na głębokich emocjach zaufanie i bliskość, może nas zdobyć w pozytywny sposób.
- Inteligencja emocjonalna. Inteligencja emocjonalna to wymiar, którego nie powinno brakować w nikim z nas. Powinien on być widoczny w każdej dziedzinie naszego życia. Atrakcyjność umysłu rośnie zasilana empatią, asertywnością, odpowiednio wypracowanym poczuciem własnej wartości, a także dobrą umiejętnością komunikowania się z innymi. Tak prowadzona komunikacja jest kluczem do sukcesu w relacjach z innymi.
- Wyjątkowość. Tutaj znów mamy do czynienia z niepewnością. Jest czymś w rodzaju marki. Każdy z nas nosi w swoim wnętrzu coś wyjątkowego, coś co czyni nas zupełnie wyjątkowymi. Ta sama cecha sprawia, że jesteśmy zupełnie nieprzewidywalni dla zewnętrznego obserwatora. Odnalezienie tego szczególnego znaku działa niezwykle pozytywnie na tworzone z innymi relacje.
Atrakcyjność umysłu wymaga zaufania do samego siebie
Takie zaufanie do samego siebie możemy opisać jako tryb działania zupełnie autentyczny, zupełny, pełen szacunku, który wynika z uznawania naszej wartości i pozycji. Tworzenie go we właściwy sposób tworzy miejsce dla pozytywnego uczucia względem naszej własnej osoby. Dzięki temu odnajdujemy wewnętrzny impuls, który rozpala w nas to, co czyni nas atrakcyjnymi.
Poddaj się krótkiej wizualizacji. Wyobraź sobie suchą, spieczoną i popękaną ziemię, bez drzew i krzewów. Nie ma tu życia, piękna, istnieje tylko samotność. Aby osiągnąć dobre poczucie własnej wartości, trzeba tu zasiać naprawdę wiele nasion. Każde z nich wzrastając krok po kroku uczyni z Ciebie osobę coraz piękniejszą i atrakcyjną. Ale tylko wtedy, gdy będziesz emanować łagodnością, bezpieczeństwem, urokiem…
“Poczucie własnej wartości nie jest tak pospolitym grzechem, jak brak szacunku do samego siebie”
-William Shakespeare-
Jednakże to, co naprawdę czyni nas silnymi, to korzenie, które ukryte są pod ziemią, niewidoczne gołym okiem. To one zapewniają Ci prawdziwą siłę i przypominają każdego dnia, że zasługujesz na to, do czego dążysz, że z całą pewnością możesz osiągnąć to, czego pragniesz. Musisz na to jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu.
Aby rzeczywiście to osiągnąć pomyśl nad następującymi kwestiami:
- Naucz się zależeć od samego siebie. Stań się swoim własnym wyznacznikiem poczucia własnej wartości. Nikt inny nie ma prawa decydować o Twojej wartości, ani o tym na co zasługujesz.
- Bądź tolerancyjny na własne błędy i nigdy nie pomniejszaj wagi swoich dokonań.
- Zdobywaj się każdego dnia na przesuwanie granic Twojej strefy komfortu. Swoje lęki zamień w prawdziwe i ekscytujące wyzwania.
- Patrz na innych tak jak patrzysz na samego siebie: z szacunkiem, z ciekawością, z uczuciem…
- Nigdy nie chciej być kimś, kim w rzeczywistości nie jesteś. Fałsz nigdy nie pasuje do atrakcyjności.
Ostatecznie każdego dnia staraj się odkrywać to, co czyni Cię innym niż wszyscy, co sprawia, że jesteś wyjątkowy i niepowtarzalny. Tak znajdziesz w sobie ostatni szczegół nieprzewidywalności, który sprawi, że staniesz się osobą do głębi atrakcyjną dla innych.