Ludzie o nieodpartym uroku i ich 11 nawyków

Ludzie o nieodpartym uroku i ich 11 nawyków

Ostatnia aktualizacja: 02 lipca, 2017

Ludzie o nieodpartym uroku, to ci, którzy niezależnie od urody czy stylu potrafią zachwycić innych. Są zdolni do osiągnięcia wielkich rzeczy ze względu na swoją postawę, charyzmę, a nawet coś tak prostego jak życzliwość. Ludzie o nieodpartym uroku mają uśmiech wyrażający pewność siebie, oraz zdolność do współczucia i radość.

Doktor Travis Bradberry, autor Inteligencji Emocjonalnej 2.0, zbadał i przeanalizował powiązania emocjonalne u ludzi i doszedł do wniosku, że istnieją pewne podstawowe cechy, które czynią niektórych ludzi bardziej przyjaznymi i charyzmatycznymi od pozostałych.

Bradberry wyjaśnia, że ​​gdy wpływowi ludzie mówią, ich rozmowy rozchodzą się jak fale w stawie.  Te fale są wielokierunkowe. Ludzie wpływowi inspirują wszystkich zgromadzonych  wokół nich do  odkrywania nowych  pomysłów i zmiany sposobu myślenia..

Co ludzie o nieodpartym uroku robią inaczej

Ludzie, którzy mają wielką siłę oddziaływania na innych, są świadomi tego, jak traktują innych. Uważają, że niewiele rzeczy może zniszczyć sympatię tak szybko, jak arogancja.

Ludzie o nieodpartym uroku nie postępują tak, jakby byli lepsi od innych. Tak naprawdę po prostu wierzą w to, że są w stanie odnieść sukces oraz w to, że mają wszelkie cechy potrzebne do tego, by stworzyć sobie takie życie, jakiego zapragną.

Gdzie tkwi sekret do stania się osobą, której nie można się oprzeć? Istnieją rzeczy, które ludzie o nieodpartym uroku robią inaczej niż inni.  Oto kilkanaście przykładów:

 1. Traktują innych z godnością i szacunkiem. Osoby o dużym uroku osobistym nie onieśmielają innych; potrafią traktować wszystkich z takim samym szacunkiem. Dla tych osób nie istnieje coś takiego jak podział na klasy społeczne lub kategorie.
  Uśmiechnięte przyjaciółki
 2. Nie krytykują ani nie plotkują. Charyzmatyczna osoba nie musi rozprzestrzeniać plotek i krytykować w celu zmotywowania innych, wystarczy, że wydobędzie z siebie co najlepsze i pozwoli innym błyszczeć. Oznacza to, że osoby takie wspaniałomyślnie pozwalają innym na pokazanie własnej wartości.
 3. Traktują innych, jak tamci chcą być traktowani. Wiele osób wierzy, że wpływowi ludzie postępują zgodnie z zasadą traktowania innych w taki sposób, w jaki sami chcą być traktowani. Ale jak wyjaśnił dr Bradberry, zasada ta jest fałszywa, ponieważ zakłada, że ​​każdy chce być traktowany w ten sam sposób.

  W rzeczywistości ludzie mają różne pragnienia i cele. Ludzie wpływowi w pewnym stopniu przyswajają sobie cechy ludzi, z którymi mają do czynienia.

  Uśmiechaj się i kochaj ludzi

 4. Wyznaczają granice. Ludzie o nieodpartym uroku nie starają się zadowolić wszystkich przez cały czas. Są świadomi, że jest czas i miejsce na wszystko. Stosują zdroworozsądkowe sposoby pomagania i obdarowywania innych, nie zapominając przy tym o dbaniu o siebie. Ta zdolność do wyznaczania granic to świetny przykład miłości do siebie i wobec innych.
 5. Są szczerzy i uczciwi. Osoby o nieodpartym uroku nie udają kogoś kim nie są i w pełni zdają sobie sprawę z własnych zalet. Znają swoją  wartość i nigdy nie pozwalają innym mówić sobie, jak powinny się widzieć. Wiedzą, co jest ważne i przekazują to innym. Uczciwość jest jedną z najlepszych cech, której uczą innych.
 6. Zawsze się uśmiechają, i to do wszystkich. Ta zdolność do ciągłego uśmiechania się i obdarowywania uśmiechem innych jest tym, co czyni ich  bardziej atrakcyjnymi i potężnymi. Przy pomocy swojej energii wyzwalają uśmiech i śmiech u pozostałych. Ci ludzie wiedzą, że uśmiech jest bardziej atrakcyjny od czegokolwiek innego i że ma zdolność wyzwolenia od sceptycyzmu.
  kobieta ze słonecznikiem
 7. Potrafią współczuć i okazywać empatię. Ludzie o nieodpartym uroku są empatyczni wobec innych i wyrażają współczucie dla zwierząt, natury i ludzi. Jednak w ich przypadku nie chodzi tylko o okazywanie dobroci tym, których  kochają, ale także o wychodzenie poza strefę własnego komfortu dla dobra związku.
 8. Kochają życie i jednoczą ludzi. Ten typ osób również odczuwa cierpienie, stawia czoła wyzwaniom i ma gorsze chwile ale wie, że życie nie ma ceny i że jest to jedyna rzecz, która jest prawdziwa, że ​​musimy ryzykować i pomagać innym. Co więcej, kocha  ludzi i naprawdę lubi z nimi przebywać.

Dlatego też doceniają oni każdą chwilę, a gdy na swojej drodze napotkają kogoś nieznajomego, potrafią sprawić, że osoba ta czuje się tak, jakby była najbardziej niesamowitą rzeczą jaka ich w tym dniu spotkała.

Ponadto potrafią świetnie odgrywać  rolę “łączników ludzi”, największy talent wykazują w kierunku łączenia osób podobnych do siebie.

Ciężka praca i pozytywne nastawienie

 1. Wiedzą, że muszą ciężko pracować, aby osiągnąć coś w życiu. Osoba o nieodpartym uroku zawsze może mieć na ustach uśmiech, ale wie też, że nic w życiu nie przyjdzie bez ciężkiej pracy, walki i wysiłku. Ciężko pracują, aby odnieść sukces i noszą w sobie pragnienie, by zobaczyć jak ich marzenia się spełniają. Odnoszą sukces, ponieważ nigdy się nie poddają.
 2. Potrafią słuchać. Doktor Bradberry mówi, że ludzie lubią wiedzieć, że są słuchani a coś tak prostego, jak zadanie pytania proszącego o wyjaśniające nie tylko pokazuje, że ktoś słucha, ale także, że interesuje się tym, co ta osoba mówi.

  To zaskakujące, jak wiele szacunku i uznania można zdobyć zadając po prostu dobre pytania. Osoba o nieodpartym uroku posiada taką zdolność, która sprawia, że druga osoba czuje się wysłuchana, godna uznania  i kochana.

 3. Są nastawione pozytywnie. Pomimo wszystkich wyzwań stojących przed nimi, osoby te zachowują pozytywną postawę. Nie dają się zarazić negatywnym myśleniem ani nie odgrywają ofiary; zamiast tego, unikają konfrontacji i zawsze szukają optymistycznego rozwiązania, które pomoże stawić czoła przeciwnościom.
Uśmiechniete słoneczko

Zamień się w osobę o nieodpartym uroku

Osoby o nieodpartym uroku to jednostki,  które odbyły przejażdżkę na każdym rodzaju emocjonalnego rollercoastera i które zmierzyły się ze wszelkiego rodzaju przeszkodami. W czasie podróży nauczyły się pokory i zyskały świadomość że nie są same na tym świecie.

Czy chcesz roztaczać wokół siebie taki urok? Spoglądaj z pokorą na tych, którzy znajdują się wokół ciebie bez poczucia, że jesteś lepszy, ponieważ pokonałeś wyzwania i przeciwności, albo dlatego, że jesteś bardziej inteligentny lub bardziej “oczytany”.

Tylko w ten sposób uda ci się nawiązać kontakt z innymi i odkryć w ich wnętrzu skarb. Czyż to nie jest wspaniałe uczucie?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.