Słowa Buddy, które zmienią Twoje życie

Oto siedem wspaniałych wypowiedzi Buddy, które pomogą Ci poprawić jakość życia. Nie przegap ich!

Budda.

Ludzie, którzy wykorzystują nauki i słowa Buddy jako punkt odniesienia w swoim życiu, postrzegają buddyzm bardziej jako filozofię życia niż jako religię. To dlatego, że niewiele jest duchowych doktryn, które są tak urzekające. Ponadto niewiele praktyk z przeszłości spowodowało tak wiele indywidualnych transformacji i wywołało tak pozytywne zmiany świadomości.

Powodem, dla którego buddyzm ma tak wielu zwolenników, jest jego prostota. Jego mądre przesłania są przekazywane w taki sposób, aby zachęcać do poprawy jakości życia. Z psychologicznego punktu widzenia można powiedzieć, że jego wpływ na Twoje samopoczucie emocjonalne jest ogromny. Nie tylko zachęca do regulowania stanów stresu i niepokoju, ale także sprzyja wewnętrznej podróży do samopoznania i osobistego spełnienia.

„Cisza to pusta przestrzeń, przestrzeń jest domem przebudzonego umysłu”.

-Budda-

Aby skorzystać z zasad buddyzmu, wystarczy otworzyć serce i umysł. Na początek możesz zastanowić się nad następującymi siedmioma powiedzeniami Buddy.

Słowa Buddy, które zmienią Twoje życie

1. Ból i cierpienie to nie to samo

„Ból jest nieunikniony, ale cierpienie jest opcjonalne”.

-Budda-

Zastanówmy się przez chwilę nad istotą tego przesłania. Całkiem możliwe, że pierwszym pytaniem, jakie zadasz, będzie: jaka jest różnica między bólem a cierpieniem? Cóż, najpierw musisz zrozumieć, że ból jest czymś autentycznym i uzasadnionym. Jeśli zostaniesz zraniony, poczujesz ból. Na przykład, jeśli Twój partner Cię opuści, doświadczysz bólu z powodu jego nieobecności.

Cierpienie odnosi się natomiast do negatywnego ładunku emocjonalnego, który nosisz ze sobą przez zbyt długi czas. Na przykład ból, którego doświadczasz z powodu porzucenia przez partnera, powinien trwać tylko przez ograniczony czas. Jeśli przedłużysz go poza ten okres, Twoje życie straci na jakości.

Słowa Buddy

Możesz zostać skrzywdzony tylko przez to, do czego przywiązujesz wagę. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego cierpienia, musisz cofnąć się o krok, oderwać się emocjonalnie i spojrzeć na sprawy z innej perspektywy. Ból jest czymś fizycznym i nieuniknionym, ale cierpienie to wybór. Zależy od Ciebie, Twoich myśli i Twoich emocji.

Osiągnięcie tego wymaga praktyki i czasu, ale warto spróbować. Jako wskazówkę rozważ następujące słowa Buddy: „Wszystko, czym jesteśmy, jest wynikiem tego, co pomyśleliśmy: opiera się na naszych myślach i składa się z naszych myśli”.

2. Naucz się żyć w teraźniejszości

„Raduj się, bo każde miejsce jest tutaj, a każda chwila jest teraz”.

-Budda-

Twój umysł uwielbia karmić się przeszłością. Żyje nostalgią za tymi rzeczami, które już nie wrócą. Kolejną jego wadą jest przewidywanie przyszłości i martwienie się o pewne rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły. Oznacza to, że nie żyjesz chwilą, Twoje życie przemija, a Ty nawet tego nie zauważasz. Buddyzm sugeruje skupienie się na życiu tu i teraz. Musisz nauczyć się być obecnym i cieszyć się każdą chwilą tak, jakby była tą jedyną.

3. Całość jest w jedności

„Dbaj o wygląd zewnętrzny tak samo jak o wnętrze, ponieważ wszystko jest jednością”.

-Budda-

Aby znaleźć prawdziwy stan dobrego samopoczucia, ważne jest, aby Twój umysł i ciało były w równowadze. Jak wiemy, żyjemy w społeczeństwie, które gloryfikuje wygląd fizyczny. Jest to świat, który sprzyja odłączeniu się od wewnętrznego ja, ponieważ liczy się wygląd, a nie istota.

Aby odzyskać jedność, musisz zmienić swoje podejście i codziennie myśleć o tym powiedzeniu Buddy. Połącz swoje ciało i duszę, skórę i emocje, ciało i mózg, serce i istnienie. W ten sposób osiągniesz optymalną równowagę między wszystkimi tymi wymiarami. Co więcej, poczujesz się pełniejszy i bardziej świadomy gdzie jesteś tu i teraz, ułatwiając bogatszą emocjonalną pełnię.

Świetnym sposobem na osiągnięcie tego połączenia jest medytacja i joga.

Kobieta ćwicząca jogę i myśląca o słowach Buddy.

4. Życie nie jest płaską drogą, przygotuj się

„Lepiej nosić kapcie niż kłaść dywan na całym świecie”.

-Budda-

Nie wszystkie drogi, którymi będziesz podróżować w życiu, będą wyłożone dywanem. Nie wszystkie opcje będą łatwe i nie znajdziesz wyjścia z każdej trudności. Często w swoim codziennym życiu napotkasz bardzo wyboiste i strome szlaki, które nie będą komfortowe. Dlatego musisz się przygotować, wykorzystując własne zasoby.

To bez wątpienia jedno z najciekawszych powiedzeń Buddy. Zachęca Cię do uświadomienia sobie, że życie wymaga pokonywania trudności i że nie ma nic lepszego niż bycie przygotowanym.

5. Twój ból nie powinien szukać winnego

„Nie krzywdź innych tym, co powoduje ból u Ciebie”.

-Budda-

Co zawiera ta wiadomość? Odpowiedź jest prosta. Oznacza odpowiedzialność, dojrzałość i zaangażowanie w siebie i innych. W pewien sposób to zdanie przypomina inne, którego niewątpliwie użyłeś w pewnym momencie swojego życia: „Nie rób innym tego, czego nie chciałbyś, aby zrobili Tobie”.

Jednak ta piąta refleksja od Buddy idzie nieco dalej, ponieważ obejmuje głęboką wiedzę o sobie. Oznacza empatię wobec innych ludzi, którzy są samoświadomi i odpowiedzialni. Jeśli życie dało Ci w kość, jeśli doznałeś niepowodzeń lub byłeś rozczarowany, nie szukaj kogoś, kogo można za to obwiniać. Wylecz swoje rany i idź dalej.

przytulające się kobiety

6. Co jest dla Ciebie niezbędne?

„Najbogatszym człowiekiem nie jest ten, który ma najwięcej, ale ten, który potrzebuje najmniej”.

-Budda-

Twoje pragnienie posiadania więcej, zarówno materialnie, jak i emocjonalnie, jest głównym źródłem wszystkich Twoich zmartwień. Jednak powyższa maksyma Buddy opiera się na uczeniu się żyć z małą ilością rzeczy czy emocji i akceptować wszystko, co życie Ci w danym momencie oferuje. Doprowadzi to do bardziej zrównoważonego życia, zmniejszenia stresu i napięcia wewnętrznego.

Chęć posiadania większych ilości rzeczy wskazuje na brak bezpieczeństwa. Oznacza to, że czujesz się samotny i musisz wypełnić te luki. Z drugiej strony, poczucie komfortu z samym sobą pozwala zostawić za sobą tę potrzebę udowodnienia sobie czegoś. Posiadanie nie prowadzi do szczęścia. Szczęście jest postawą i jest czymś, co kultywuje się od wewnątrz.

7. Odwaga do zapomnienia

„Aby wszystko zrozumieć, trzeba o wszystkim zapomnieć”.

-Budda-

Kiedy byłeś dzieckiem, ciągle się uczyłeś. Twoja mapa mentalna nie została jeszcze do końca zaprojektowana i byłeś otwarty na wszystko. Co więcej, Twoja zdolność rozumienia była ogromna. Nie umiałeś osądzać, akceptowałeś wszystko i przyjmowałeś to za pewnik.

Jednak wraz z wiekiem Twój umysł stawał się wypełniony uwarunkowaniami i normami społecznymi, które mówiły Ci, jak powinieneś żyć. Zaszczepiono Ci pozorny sens rzeczy, tego, jak powinieneś się zachowywać, a nawet jak powinieneś myśleć. W konsekwencji straciłeś świadomość siebie i zgubiłeś się.

Kobieta z wyciągniętymi ramionami.

Aby zmienić i zobaczyć rzeczy z zdrowszej perspektywy, musisz nauczyć się odcinać się od swoich przekonań i oduczać się tych nawyków i pomysłów, które nie pochodzą z Twojego serca. To ostatnie zdanie Buddy pomoże Ci rozpocząć ten proces: „Na niebie nie ma rozróżnienia między wschodem a zachodem; ludzie tworzą rozróżnienia ze swoich własnych umysłów, a następnie wierzą, że są one prawdziwe”.

Pomyśl o tym.

Scroll to Top