Uśmiech – użyj go do zmiany świata wokół siebie

Uśmiech – użyj go do zmiany świata wokół siebie

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2018

Anonimowy filozof grecki powiedział kiedyś bardzo mądre słowa: “Uśmiech skierowany w stronę życia spowoduje, że życie uśmiechnie się także i do Ciebie”. Czasami rzeczywiście uśmiech jest najlepszym sposobem na zmianę świata wokół siebie.

Kiedy regularnie używasz swojego uśmiechu, odzwierciedla to sposób, w jaki podchodzisz do różnych rzeczy w życiu. To w efekcie powoduje, że stajesz się bardziej elastyczny i silny. Szczególnie wyraźnie objawia się to w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Osoba, która uśmiecha się na co dzień, która jest optymistyczna i szczęśliwa, jest mniej narażona na choroby. W efekcie może żyć dłużej. Emocjonalnie stabilni ludzie, którzy są pozytywni, pełni nadziei, pełni życia, zrozumienia dla innych, a jednocześnie silni i szczęśliwi w swoim życiu, cieszą się  lepszym zdrowiem od osób potocznie określanych jako marudne i zrzędliwe.

Ktoś o powierzchownym stylu życia nie uśmiecha się do życia ani nie jest też zazwyczaj zbyt inteligentny. Optymiści mogą bowiem lepiej rozwiązywać problemy niż pesymiści, którzy ignorują lub unikają trudnych sytuacji. Uśmiech na twarzy działa jak poduszka powietrzna lub pancerz ochronny.

“Wykorzystaj swój uśmiech, aby zmienić świat wokół siebie. Ale nie pozwól światu zmienić Twojego uśmiechu”.
-Autor anonimowy-

Uśmiech to najlepszy lek na wszystkie bolączki

Uśmiech działa na takiej samej zasadzie, co śmiech (którego natura jest zasadniczo psychologiczna) jest charakterystyczny dla ludzi. Takie zachowanie ma wpływ na ogólną zdolność działania większości ludzi, nawet w aspekcie fizjologicznym. Dlatego też wykorzystanie uśmiechu jest prawdziwą praktyką terapeutyczną, która opiera się na licznych badaniach i wynikach klinicznych.

Uśmiechnięta buźka w filiżance kawy

Humor i wykorzystanie tego naturalnego dobra, jakim jest uśmiech są naprawdę korzystne dla zapewnienia sobie zdrowego ciała. I, co nie mniej ważne, także dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego. Wśród korzyści, które możemy wymienić, a jakie zapewnia uśmiech znajdują się między innymi:

  • Nakłanianie innych ludzi, aby w Twoim towarzystwie zachowywali się łagodniej i spokojniej.
  • Nakłanianie innych do bardziej swobodnego działania przeciwko nadmierne egocentrycznym osobom.
  • Eliminowanie strachu przed kpiną ze strony innych ludzi.
  • Przyjęcie życia jako czegoś względnego, biorąc pod uwagę różne perspektywy, które sprawiają, że codzienna egzystencja staje się o wiele bardziej skomplikowana.
  • Podejmowanie poszukiwań skutecznych rozwiązań dla codziennych problemów.
  • Zachęcanie do adaptacji do zmian.
  • Zmniejszenie poczucia frustracji z powodu postrzegania własnych ograniczeń.
  • Przechodzenie w intensywny tryb obrony przed krytyką lub negatywnymi postawami, które wpływają niekorzystnie na naszą równowagę emocjonalną.
  • Przywiązywanie się do postawy pozwalającej na zapobieganie konfliktom, działającej jako ochrona w sytuacjach negatywnych.

“Po każdej burzy słońce wygląda jak ogromny uśmiech na niebie. Dla każdego problemu istnieje skuteczne rozwiązanie, a niezaprzeczalnym obowiązkiem każdej duszy jest bycie w dobrym nastroju.”
-Autor anonimowy-

Życie jest jak lustro, a my uzyskujemy lepsze rezultaty pozytywnym nastawieniem

Czasami sama prosta tylko radość wywołuje uśmiech na naszej twarzy. Ale innym razem uśmiech poprawia także samopoczucie wtedy, gdy czujemy się źle. Często nie doceniamy siły małych gestów, takich jak pieszczoty, uśmiech, dobre słowa, ucho, które bez śladu zniecierpliwienia nas wysłucha lub uczciwy, szczery komplement, który może potencjalnie zmienić całe nasze życie.

Zastanów się, o ile lepszy będzie ten świat, jeśli częściej będziesz używać swojego uśmiechu. Nie trzeba rozmawiać; nie musisz się na nic zgadzać. Wszystko, co należy zrobić, to się uśmiechnąć! Uśmiech przełamuje bariery, łagodzi napięcia i jest pierwszym krokiem do uzyskania nowego przyjaciela w swoim życiu.

Uradowana kobieta

Uśmiech sprawia, że ​​czujemy się lepiej sami ze sobą, nawet jeśli nie mamy na to ochoty. Jeśli Słońce jest dla kwiatów, to uśmiech jest jego odpowiednikiem dla ludzkości. Za to wszystko i wiele więcej należy się tylko po prostu sam uśmiech. To bezpłatna terapia, która może jednak zdziałać cuda.

“Humor nie boi się myśleć. Pokazuje tylko, że rzeczy można zobaczyć na różne sposoby, jak zwykle.”
-Autor anonimowy-

Śmiech jest jednym z najpotężniejszych, jeśli nie wręcz jedynym lekarstwem na wszelkiego rodzaju negatywne nastroje. Dlatego też, gdy następnym razem poczujesz, że jesteś “w dołku” i że wszystko idzie źle, dlaczego nie spróbujesz użyć swojego uśmiechu tak, aby stawić czoła całemu światu? W końcu najgorszym, co może się stać, jest to, że pozostajesz dokładnie w tym samym miejscu. Ale potencjalne możliwe korzyści z tego, co może Ci zapewnić sam tylko uśmiech są prawie niewyobrażalne.

Dlatego więc, kiedy tylko zacznie Ci się wydawać, że go potrzebujesz, używaj swojego uśmiechu tak często, jak tylko chcesz. Może Ci się wydawać, że sprawia on wrażenie jakby był najlepszą bronią przeciwko wszystkiemu, jaką dysponujesz. I będzie to prawda. Ponieważ on właśnie taki właśnie jest.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.