Nasze ciało komunikuje się z nami poprzez ból i choroby

Nasze ciało komunikuje się z nami poprzez ból i choroby

Ostatnia aktualizacja: 20 lutego, 2018

Łączenie się z samym sobą oznacza rozumienie znaków, które wysyła nam nasze ciało. Mówi do nas poprzez ból i chorobę oraz, oczywiście zdrowie. Przez większość czasu, to jak czujemy się w znaczeniu fizycznym, jest oznaką tego, jaki jest stan naszej psychiki.

Ta więź osłabia się na skutek zabiegania w naszym codziennym życiu. Przestajemy rozumieć, dlaczego coś nam się przytrafia i nie wiemy, jak odzyskać równowagę. Powoli tracimy umiejętność czytania samych siebie.

Tak więc, gdy pojawia się ból i choroba, ważne jest, aby wiedzieć, co nasze ciało chce nam powiedzieć. W ten sposób możemy znaleźć powrotną drogę do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Choroba – droga do zdrowia

Zrozumienie choroby i bólu oznacza możliwość nadania im znaczenia. W ten sposób możemy zrozumieć źródła braku równowagi i ponownie połączyć się z sobą.

Smutna kobieta patrząca przez szybę.

Choroba jest sposobem w jaki komunikuje się z nami ciało. Mówi nam, że coś nie działa w prawidłowy sposób i powinniśmy to zmienić.

W rzeczywistości może zmusić nas do zmiany rytmu naszego życia i powstrzymania nas od podjęcia tych samych kroków, które podejmowaliśmy do tej pory. W ten sposób narzuca zmianę – dobrą zmianę – w kierunku zdrowia.

Kiedy zachorujemy, wszystko, co możemy zrobić, to zacząć dbać o siebie. Ale nie tylko przez zwracanie uwagi na fizyczne oznaki. Powinniśmy także poświęcić uwagę naszym emocjom, stronie psychologicznej i duchowej.

“Utrzymanie ciała w dobrym zdrowiu jest obowiązkiem, w przeciwnym razie nie będziemy w stanie zachować silnego i jasnego umysłu”

-Buddha-

Utrata równowagi

Życie zasadniczo oznacza poczucie równowagi, harmonii i zdrowia. Choroba mówi nam, że ta równowaga została zachwiana a my musimy ją przywrócić.

Robimy to, szukając drogi do zmiany, aby poprawić naszą sytuację. Z całych sił staramy się znaleźć sposób na odzyskanie równowagi.

Jeśli sposób życia, który prowadzimy , doprowadza nas do choroby, zmiana tego rytmu może być jedną z dróg powrotu do równowagi. Ale niestety nie zawsze jest to możliwe.

“Zarówno piękno natury jak i piękno środowiska stworzonego przez ludzi są oczywiście niezbędne do utrzymania ludzkiej duszy i ducha w zdrowiu”.

Konrad Lorenz

Kwiatek tatuaż.

Jedną z rzeczy, która powstrzymuje nas przed poznaniem samych siebie, jest rodzaj życia, które prowadzimy. Największym czynnikiem stresogennym, jakiego możemy doświadczyć, jest odłączenie się od naszej wewnętrznej jaźni.

Kiedy tak się dzieje, przestajemy dbać o nasze ciało i umysł. Narażamy się i ryzykujemy tak bardzo, jak to tylko możliwe… Dopóki coś w nas się nie załamie.

“Twoje ciało słyszy wszystko, co mówi twój umysł”.

-Naomi Judd-

Ignorowanie znaków ostrzegawczych, które wysyła nam nasze ciało

Na długo przed chorobą nasze ciało wysyła nam znaki ostrzegawcze w postaci objawów, bólu, dyskomfortu lub słabości.

Ale z powodu tego rozłączenia z naszymi wewnętrznymi istotami i naszym ciałem, nie wiemy, jak je usłyszeć.

Na te znaki warto zwrócić uwagę, by nie zachorować. A w najgorszym wypadku potrzebujemy ich do złagodzenia i leczenia choroby tak, by nas stan się nie pogorszył. Nie usłyszenie ich może oznaczać, że nasila się jeszcze bardziej a to będzie pierwszy krok w kierunku braku równowagi w naszym zdrowiu.

Mężczyzna cierpiący na ból głowy.

Wszystkie choroby są procesem. I jako takie wiemy, że formują się przez długi czas… czas, który możemy wykorzystać na naszą korzyść. Jeśli tylko będziemy zwracać uwagę na pierwsze symptomy. Możemy zmienić nasze nawyki lub umówić na spotkanie ze specjalistą.

Nasze ciało zawsze do nas mówi. Każde uczucie, podrażnienie, ból lub niezdrowy proces wymaga od nas zmiany lub przynajmniej bycia świadomym wszystkiego, co wyrządza nam krzywdę.

Dbanie o nasze ciało i nasze życie

Ważne jest, aby słuchać objawów, ponieważ mają wiele do powiedzenia. Powinniśmy także wiedzieć, jak je interpretować. Jeśli będzie to mały problem, możesz poradzić sobie z nim sam; w innym przypadku poszukaj pomocy. I zmieńmy rzeczy już u podstaw tego, co szkodzi naszym ciałom.

Istnieje wiele dolegliwości, które wynikają ze złych nawyków, które rozwijamy w trakcie naszego życia. Na przykład złe jedzenie, złe nawyki dotyczące snu lub zła postawa. Nasze ciało również ulega rozpadowi, gdy żyjemy w stresie, jesteśmy uzależnieni od różnych używek lub przesadzamy , tak jak na przykład z naszymi godzinami pracy.

Jeśli staramy się zachować równowagę, zajmijmy się naszym ciałem i naszym życiem. Czasami niektóre sytuacje niestety są poza naszą kontrolą. Ale istnieje także wiele takich na które mamy wpływ, dzięki czemu możemy wieść lepsze życie.

Pracuj nad zdrowymi nawykami i połącz się z samym sobą. Twoje ciało ci za to podziękuje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.