Co możesz zrobić, gdy wydaje Ci się, że wszystko idzie nie tak?

Co możesz zrobić, gdy wydaje Ci się, że wszystko idzie nie tak? Wszyscy się nad tym zastanawiamy od czasu do czasu. Oto kilka rozwiązań, które pomogą Ci ruszyć przed siebie.
Co możesz zrobić, gdy wydaje Ci się, że wszystko idzie nie tak?

Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia, 2022

Są dni, kiedy wydaje Ci się, że wstałeś z łóżka lewą nogą. Wtedy wszystko idzie nie tak. Może musisz iść na ważne spotkanie lub porozmawiać z przyjacielem, a coś Cię ciągle powstrzymuje. Albo po prostu czujesz się przygnębiony emocjonalnie.

W takich momentach wszystko wygląda na skomplikowane i wydaje się, że nic Ci nie wychodzi.

Co gorsza, nagle okazuje się, że wszyscy i wszystko sprzysięgło się przeciwko Tobie, aby jeszcze bardziej skomplikować Twój dzień. Co możesz zrobić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

„Zawsze możemy inaczej postrzegać rzeczy. Możesz skupić się na tym, co jest w Twoim życiu nie tak, albo na tym, co dobre. “

-Marianne Williamson-

Kobieta płacze

Kiedy trafi Ci się jeden z tych dni, pomyśl o następujących rzeczach:

Życie nie jest łatwe

Zapomnij o czekaniu, aż Twoje życie będzie idealne. Nigdy nie będzie. Jednak to dobrze, ponieważ daje Ci to możliwość ewolucji.

Kiedy wydaje Ci się, że wszystko idzie nie tak, dzieje się tak dlatego, że skupiasz się tylko na swoich niepowodzeniach. Może czas ocenić Twoje oczekiwania?

W razie potrzeby wprowadź poprawki lub zmiany. Ci, którzy idą przez życie, oczekując tylko pozytywnych rzeczy, napotykają po drodze wiele rozczarowań.

„Jeśli szukasz perfekcji, nigdy nie będziesz zadowolony”.

-Lew Tołstoj-

Sukces nie przychodzi z dnia na dzień

Wszyscy chcemy odnosić sukcesy i być rozpoznawani, ale nie zawsze jesteśmy gotowi wystarczająco ciężko pracować, aby to osiągnąć.

W tej chwili czujesz, że wszystko idzie nie tak, ponieważ nie osiągnąłeś takiego sukcesu, jakiego pragniesz. Być może nadszedł czas, aby przeanalizować to, co masz, i zacząć to doceniać. Następnie możesz stworzyć plan, który pozwoli Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz dojść.

Osiągnięcie jakiegokolwiek celu wymaga cierpliwości i wysiłku, więc nie daj się zwieść frustracji. Wyznaczaj małe cele i idź do nich krok po kroku.

„Drzewa, które rosną powoli, przynoszą najlepsze owoce”.

-Moliere-

Wyciągnij z tego lekcję

Dlaczego czujesz, że wszystko idzie nie tak? Co wywołuje w Tobie to uczucie? Czego możesz się z tego nauczyć?

Nie narzekaj na wszystkie okropne rzeczy, które Ci się przytrafiły. Chociaż takie odczucia są zupełnie normalne, tak naprawdę nie mają one sensu. Za każdym razem, gdy o tym pomyślisz, poczujesz się tylko gorzej.

O wiele lepiej jest stawić czoła temu, co masz, jakby to było wyzwanie. Naucz się widzieć w życiu zabawę i przekraczaj swoje granice.

Doceń dobro

Nie daj się opanować smutkowi lub zniechęceniu. Chociaż trudno jest się uśmiechnąć, gdy czujesz, że wszystko idzie nie tak, to jedyny sposób, aby zacząć czuć się lepiej.

Naucz się postrzegać swoje błędy i porażki jako część swojego życia i procesu ewolucyjnego. Doceń wszystkie dobre rzeczy, które masz teraz.

„Siła nie bierze się z wygrywania. Twoje zmagania rozwijają Twoje mocne strony. Kiedy przechodzisz przez trudy i decydujesz się nie poddawać – to jest siła.”

-Arnold Schwarzenegger-

Kobieta patrząca na kwiaty

Przestań się martwić

Nie martw się o wszystko, co dzieje się wokół Ciebie. Jeśli dzisiaj wszystko pójdzie nie tak, skup się na rzeczach, które możesz poprawić . Wszystkiemu innemu musisz po prostu pozwolić płynąć . Wierz lub nie, stopniowo Twoje życie zacznie się układać.

Dlatego zamiast spędzać całą noc na martwieniu się o to, co zrobić, skup się na stworzeniu planu tego, co możesz zmienić.

Płacz, jeśli musisz

Kiedy czujesz, że wszystko idzie nie tak, nie możesz nie płakać. Zrób to! Nie bój się płakać. Nie jest to oznaka słabości. Uwolnienie uczuć i umożliwienie im przepływu jest wręcz konieczne. W ten sposób inne emocje mogą zająć ich miejsce.

To, czego nie powinieneś robić, to ciągłe skupianie się na tych złych uczuciach, ponieważ oznacza to, że unikasz posuwania się do przodu. Dobry płacz od czasu do czasu może pomóc Ci iść dalej.

„Nie przepraszaj za płacz. Bez tej emocji jesteśmy tylko robotami”.

-Elizabeth Gilbert-

Pamiętaj, że niczyje życie nie jest idealne

Czy spędzasz zbyt dużo czasu porównując swoje życie z życiem innych? To sprawia, że czujesz, że Twoje życie jest skomplikowane, pełne wad i bynajmniej nie idealne. Jednak to zupełnie normalne, że czujesz się w ten sposób i na pewno nie jesteś jedyną osobą, która tak ma.

Przestań się porównywać i wierzyć, że inni radzą sobie lepiej od Ciebie. Być może ta przyjaciółka, która wydaje się być zawsze otoczona adoratorami, po prostu nie może znaleźć kogoś, kto by ją uszczęśliwił. Albo Twój kuzyn, który co roku zmienia samochód, jest tak zadłużony, że nie może spać w nocy.

Wreszcie, kiedy wydaje się, że wszystko pójdzie nie tak, zastanów się, gdzie jesteś i dokąd chcesz się udać. To, co robi reszta świata, nigdy nie powinno być Twoją główną troską.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.