Odwaga oznacza chwilową utratę równowagi

skacząca kobieta z balonami

Odwaga zawsze posiada trochę optymizmu. Bycie odważnym to stawanie się częścią oporu złożonego z niezwykłych jednostek. Osoby te są w stanie stworzyć i ustąpić miejsca postępowi. Natomiast brak odwagi jest jak bycie w niekończącej się próbie bez jakiegokolwiek debiutu.

Odwaga oznacza utratę równowagi. W tym celu musimy odważyć się i podjąć decyzję o zdobyciu tego czego chcemy, nawet jeśli wiąże się to z dużym ryzykiem, strachem i brakiem bezpieczeństwa. Jednak nie robiąc tego ryzykujemy, że stracimy siebie, jednocześnie nie odnajdując samego siebie. Strach jest zawsze gotowy, aby sprawić żeby rzeczy wyglądały znacznie gorzej, niż są w rzeczywistości. W ten sposób strach modyfikuje nasz punkt widzenia.

Wszystko co chcemy osiągnąć jest możliwe, ponieważ to co jest w nas, już należy do nas. Musimy mieć odwagę wyjść poza naszą strefę komfortu. Tylko dzięki temu zagwarantujemy, że nie ominiemy największych skarbów życia. Każdy może to zrobić ale nie każdy ma odwagę, aby to wypróbować. Wcześniej czy później stajemy się naszymi myślami.

skacząca kobieta - odwaga

Odwaga: W wielu przypadkach jest to tylko kwestia bycia śmiałym

Jeśli pozwolisz aby strach przejął kontrolę, zamieni cię on w niewolnika. Co więcej, robi to w tak potajemny sposób, że kiedy w końcu zdajesz sobie z tego sprawę, jest już za późno. Kluczem do tego zamka w większości przypadków jest uzbrojenie się w odwagę, nawet zuchwałość w niektórych sytuacjach a także wiarę w nas samych i nasze możliwości. Strach każe nam myśleć, że nie możemy wypływać na nowe horyzonty jeśli nie mamy odwagi by stracić brzeg z naszych oczu.

Wszyscy przynajmniej raz w życiu znaleźliśmy się na rozdrożu, gdy musieliśmy zdecydować między byciem śmiałym i ryzykującym wszystko lub siedzeniem sztywno i obserwowaniem, jak inni przechodzą obok nas. Czuliśmy strach i nadzieję, że zabierzemy się do pracy i ją osiągniemy, przezwyciężymy trudności i będziemy cieszyć się z tego procesu.

Cały postęp zawdzięczamy ludziom, którzy byli na tyle odważni, aby być odmiennymi. Pomyśl o pojeździe napędzanym parą w XVIII wieku. Nikt, z wyjątkiem jego twórcy Nicolas-Joseph Cugnot nie wierzył w ideę, którą on na był na tyle odważny aby wymyślić. Pamiętaj ile pomysłów uważaliśmy za szalone, dopóki nie stały się rzeczywistością. Wyobraź sobie, że możesz stworzyć jeden z nich.

Gdybyśmy przebywali w prologu naszego życia, nawet byśmy o tym nie wiedzieli. Robert Lee Frost, amerykański poeta uważany za jednego z twórców współczesnej poezji powiedział kiedyś: “Mogę podsumować wszystko, czego się nauczyłem o życiu w trzech słowach: życie idzie do przodu.”

kobieta zakrywająca twarz rękami

Motywacja jest wtedy, gdy Twoje marzenia zakładają odzież roboczą

Fernandez Abascal, nauczyciel psychologii i ekspert od motywacji mówi nam, że motywacja może dokładnie wyjaśnić jak i dlaczego zachowujemy się w określony sposób a nie inny. Naukowcy zgadzają się, że motywacja jest koncepcją, która aktywuje, kieruje i utrzymuje nasze zachowanie.

Większość geniuszy, którzy są tak postrzegani ze względu na swoją odwagę, niekoniecznie myśli o sobie jako o geniuszach. Nie działają z motywacją bycia uważanym za geniusza przez swoich rówieśników. Zamiast tego robią to, ponieważ są zmotywowani do działania. Motywuje ich właśnie odwaga.

Badania pokazują, że ludzie, którzy nie osiągają swoich celów, ogólnie rzecz biorąc cechują się niską dyscypliną i łatwo rezygnują ze swoich celów. To prawda, że ​​w wielu przypadkach trudności wymagają rozwagi. Jednak prawdą jest również, że w wielu przypadkach brak wiary jest prawdziwą trudnością.

Życie jest odważną przygodą lub niczym. Bezpieczeństwo jest głównie przesądem, nie istnieje w naturze. Motywacja lub jej brak daje nam wgląd w przyczyny, które powodują nasze zachowanie. Próbuje udzielić nam odpowiedzi na pytanie, dlaczego działamy w określony sposób.

Dlatego też, chociaż bycie odważnym oznacza utratę równowagi na chwilę, jest ceną, którą trzeba zapłacić. Nowa równowaga, którą osiągamy jest bardziej solidna i przede wszystkim bardziej ekscytująca. W ten sposób, głęboko w środku wszyscy mamy misję: sprawić, aby to stało się to co czego chcemy.

Bibliografia

Wszystkie cytowane źródła zostały dokładnie sprawdzone przez nasz zespół, aby zapewnić ich jakość, wiarygodność, trafność i ważność. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i posiadającą dokładność naukową lub akademicką.

  • Ruda, F. (2017). Courage. Filozofski Vestnik. https://doi.org/10.1111/1471-0528.13787
  • Putman, D. (2001). The emotions of courage. Journal of Social Philosophy. https://doi.org/10.1111/0047-2786.001
  • Brown, M. (2008). Comfort zone: Model or metaphor? Australian Journal of Outddoor Education.07
Scroll to Top