Codzienne zwyczaje różnią się w zależności od danej osoby. Istnieją jednak takie, które mogą sprawić, że nie będziemy atrakcyjnym towarzystwem. Niektórzy adoptują pewne zachowania jako codzienne zwyczaje myśląc, że staną się bardziej atrakcyjni dla otoczenia, tymczasem rezultat jest wręcz odwrotny.
Wiele osób podejmuje takie działania wierząc, że na atrakcyjność towarzyską mają wpływ takie kwestie jak na przykład wygląd zewnętrzny. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego jak bardzo skupimy się na pewnych aspektach zewnętrznych, o tym czy będziemy lubiani ostatecznie przesądza to, czy jesteśmy spójni i autentyczni.
Kiedy mówimy o atrakcyjności, przede wszystkim łączymy ją właśnie z tym, co jawi się oczom innych, czyli wygląd fizyczny, styl ubierania się czy inne tego rodzaju czynniki. Zupełnie jakby wręczone perfumy czy ubranie miało decydować o tym, czy dobrze się z nami będzie rozmawiać.
Zapominamy przy tym o ważniejszych kwestiach, takich jak nasze zachowanie i towarzyszące mu codzienne zwyczaje. To one przecież odzwierciedlają kim naprawdę jesteśmy. W tym przypadku nie można się ubrać w inną osobowość, niż tę, która wyraża naszą osobę.
Powinniśmy też pamiętać, że nasza atrakcyjność manifestuje energię osobistą, która ma istotny wpływ na tworzenie relacji międzyludzkich. Ludzie szukają towarzystwa ludzi pozytywnych, optymistycznie nastawionych do życia, a nie takich, którzy swoim negatywnym podejściem dodatkowo ich obciążą.
Choćbyśmy więc włożyli nawet wiele energii w to, by coś w tej dziedzinie ukryć, to nasze prawdziwe oblicze i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw. Tak więc nasz wygląd zewnętrzny nie wpływa na to, czy inni będą uważali nas za atrakcyjne towarzystwo, czy nie.
Najważniejszym czynnikiem, który bierzemy w tym kontekście pod uwagę są nasze codzienne zwyczaje. To one przede wszystkim składają się na to, jakie wyobrażenie na nasz temat będą mieli inni.
Codzienne zwyczaje – najczęściej popełniane błędy
Nie da się ukryć, że lubimy piękno. To zupełnie naturalne. Z tego powodu też lubimy się otaczać ludźmi pięknymi lub takimi, którzy o siebie dbają. Wiele osób bierze to pod uwagę, gdy umawia się na randki. Trzeba jednak pamiętać, że wygląd to jeszcze nie wszytko.
Możesz być najpiękniejszą osobą na całej sali, ale jednocześnie tą, którą inni będą się najmniej interesować, a nawet unikać kontaktu z Tobą.
Jakich postaw należy unikać
Jeżeli pięknie wyglądasz, ale Twoje codzienne zwyczaje obejmują niektóre z tych, które znajdziesz poniżej, możesz potocznie mówiąc wypaść z gry.
- Szukanie we wszystkim co napotkasz możliwości do rywalizacji. Rywalizacja czasem jest wskazana, ale nie można wiecznie się we wszystkim porównywać z innymi szukając możliwości udowodnienia, że jesteś na wyższym poziomie. Takie zachowanie będzie odbierane za męczące. Nikt nie chce być cząstką takiej gry.
- Prześmiewczy sposób bycia. Śmiech to zdrowie, ale niekoniecznie wtedy, gdy powodem do śmiechu jest poniżanie innych, doszukiwanie się w nich wad czy robienie z nich publicznego pośmiewiska.
- Działanie z poczuciem wyższości. Osoba, która patrzy na innych z góry nie stanowi atrakcyjnego towarzystwa. Jednak osoby takie dowartościowują się kosztem innych, by zyskać w oczach najbliższego otoczenia. Nie jest jednak przyjemne przebywanie w towarzystwie takiej osoby.
- Wieczne narzekanie. Wiele osób zachowuje się w taki sposób, ponieważ podświadomie myśli, że pomoże im to zwrócić na siebie uwagę. Prawda jest jednak taka, że skutek narzekania jest zupełnie odwrotny. Większość z nas woli optymistyczne środowisko pozytywnie nastawionych ludzi.
- Przerywanie innym. To nic innego jak oznaka braku szacunku do rozmówcy. Niektórzy stale przerywają innym, by narzucić innym swoje poglądy, kontrolować tok rozmowy bądź uchodzić w ten sposób za inteligentnych. Jednak braku manier nie da się zastąpić dużym zasobem wiedzy. Ludzie zaczną Cię bowiem unikać.
- Nie słuchasz, gdy inni mówią? Dobra komunikacja stanowi podstawę każdej relacji międzyludzkiej. Jeśli nie słuchasz, gdy ktoś do Ciebie mówi, okazujesz brak szacunku. Nie wystarczy też słuchać, ale również poświęcać uwagę. Nie rozglądać się po bokach, ale utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcą.
- Niepotrzebne tworzenie konfliktów. Niektórzy są kłótliwi. Szukają przejęzyczeń, czepiają się i prowadzą konwersację w stronę konfliktu. Oczywiście zwracają na siebie w ten sposób uwagę innych.
Prowadzi to jednak do demonstrowania negatywnych cech, zwłaszcza, gdy ktoś wda się w polemikę. Przyczyną problemu zawsze jest duma.
Jak być atrakcyjnym towarzystwem?
Aby takie codzienne zwyczaje nie oddalały Cię od innych, postaw na autentyczność. Naucz się po prostu być sobą. Nie szukaj okazji, by zabłysnąć, nie twórz z życia dramatu i nie rób z niego przedstawienia nastawionego na wywołanie reakcji w otoczeniu.
Pamiętaj, że nie potrzebujesz czynić siebie ważną postacią wśród innych za pośrednictwem negatywnych zachowań. Wręcz przeciwnie.
Choć może Ci się wydawać, że jest zupełnie na odwrót, to im bardziej rzucasz się w oczy, tym bardziej będą Cię obserwować i tym mniejszą kontrolę będziesz mieć nad sytuacją.
Mów mniej, uważnie słuchaj innych, szczerze interesuj się innymi i bądź szczodry okazując im empatię i zrozumienie. Tak czyniąc, staniesz się dla otoczenia prawdziwie interesującą osobą.