Trzy typy mężczyzn z którymi nigdy nie powinnaś umawiać się na randki

Trzy typy mężczyzn z którymi nigdy nie powinnaś umawiać się na randki

Ostatnia aktualizacja: 05 lipca, 2017

Ani mężczyźni, ani kobiety nie są doskonali. Tak naprawdę to bardzo od tej doskonałości odbiegamy. Wszyscy jesteśmy pełni wad i przechodzimy taki okres, kiedy naprawdę trudno z nami wytrzymać, nawet ludziom, którzy kochają nas najbardziej. Istnieją jednak pewne cechy osobowości, trzy typy mężczyzn, które bardzo szkodzą emocjonalnym relacjom.

Mają one swoje źródła w dwóch głównych wyzwaniach: nigdy nie będziemy w stanie do końca poznać całkowicie drugiej osoby ponieważ zmieniamy się przez cały czas. Mężczyzna na początku może wydawać się absolutnie uroczy Ale być może za jakiś czas będziesz musiała zapytać, gdzie podział się twój czarujący książę.

Albo na odwrót: ktoś może wydawać się totalnie nudny i nieciekawy, ale z czasem znajdziesz w nim ukryty urok. Dzięki temu artykułowi poznasz trzy typy mężczyzn, z którymi bezpieczniej będzie się nie umawiać.

Trzy typy mężczyzn? Jakie to ma znaczenie, gdy jesteś zakochana?

” Jesteś zakochany wtedy, gdy zaczynasz rozumieć, że ta druga osoba jest wyjątkowa”

-Jorge Luis Borges-

Prawdą jest, że niektórzy ludzie potrafią bardzo źle lokować swoje uczucia. Może nie potrafią kochać, albo nie mogą znieść bycia kochanymi, lub też czują się uwięzieni w swoim piekle poczucia winy, urazy lub strachu. W tych wypadkach, jeśli tylko nie stanie się cud, związek zakończy się niepowodzeniem.

Poniżej poznasz trzy typy mężczyzn od których lepiej trzymać się z daleka.

Typ 1: Mężczyźni, którzy wpadają z jednej skrajności w drugą

Jest to rodzaj faceta, który przechodzi od prawienia najsłodszych czułości do wybuchu gwałtownej agresji, często bez powodu, który mógłby tę zmianę wytłumaczyć.

Nigdy nie będziesz w stanie zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Jednego dnia obiecują miłość do grobowej deski , prawią komplementy i obsypują pocałunkami, a następnego odpychają cię w niemalże okrutny sposób.

Mają tendencję do bycia impulsywnym. Trudno określić kiedy nadchodzi ten moment, ale zaczynasz odczuwać niepewność w związku z zaistniałą sytuacją.

Miękniesz, kiedy pokazuje swoją kochającą stronę. Trudno ci wyobrazić sobie bardziej kochającego i oddanego człowieka. Czujesz uwielbienie i myślisz, że to właśnie on jest prawdziwą miłością o której zawsze marzyłaś.

Potem, gdy potwór, który drzemie wewnątrz niego budzi się, doświadczasz całkowitego przeciwieństwa: odrzucenia, a nawet nienawiści spowodowanej jego niestabilnością lub też strach, ponieważ wydaje się nieprzewidywalny.

Mężczyzna w lustrzanym odbiciu

Ten rodzaj mężczyzny jest emocjonalnie wyczerpujący. Głęboko w jego wnętrzu dochodzi do konfliktu, którego nie umie przezwyciężyć. Mężczyzna taki jest zazwyczaj bardzo skupiony na sobie. Dlatego też nie bierze pod uwagę skutków, jakie jego postępowanie wywiera na tobie.

Prawdą jest, że nie jest gotowy na związek uczuciowy z tobą ani z kimkolwiek innym.

Typ 2: Mężczyźni, którzy mają w zwyczaju kłamać

Jest wiele rodzajów kłamstw. Najbardziej oczywisty to ten związany z sytuacjami, które nigdy nie miały miejsca. Jednakże życie w kłamstwie, składanie obietnic i niedotrzymywanie ich, życie w okolicznościach, które ci nie odpowiadają – to także sposoby na wplątanie się w sieć kłamstw.

Kłamca zazwyczaj zdradza się sam, nie poprzez oszukiwanie ciebie, ale przez to, że oszukuje innych. Jeśli potrafi coś takiego zrobić innym osobom, możesz spodziewać się, że ciebie też będzie okłamywać.

Bardzo często kłamstwa te nie są łatwe do wykrycia, ponieważ istnieją mężczyźni, którzy są prawdziwymi profesjonalistami, jeśli chodzi o fałsz. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zwracały uwagę na to, jak zachowują się wobec innych.

Mężczyzna, którego twarz jest w połowie niewidoczna

Ktoś, kto wciąż kłamie, sprawia, że zaufanie w związku nie będzie możliwe. Wkrótce przyłapiesz się na tym, że śledzisz każdy jego ruch, byle tylko przyłapać go na oszustwie. Albo będziesz wąchać jego rzeczy, by sprawdzić, czy cię nie zdradza. Nie można budować wartościowego związku z notorycznym kłamcą

Typ 3: Mężczyźni, którzy sprawiają, że czujesz się skrępowana i ograniczana

Ten rodzaj mężczyzny sprawi, że zawsze będziesz się czuła, jakbyś stąpała po cienkim lodzie. Mężczyzna taki ma tendencję do krytykowania tego co robisz i mówisz, a nawet sposobu w jaki się ubierasz.

Cecha ta jest charakterystyczna dla mężczyzn, którzy odnieśli sukces lub też są bardzo bogaci i szukają tylko partnerki, która będzie zachowywać się dokładnie tak, jak tego sobie życzą.

W takim związku zawsze będziesz się czuła osądzana i odstawiona na bok. Zanim cokolwiek powiesz, przemyślisz to co najmniej dwadzieścia razy. Będziesz stale myśleć o tym, jak powinnaś się zachowywać w jego obecności. Przybierać pełną napięcia postawę, która zabije w tobie spontaniczność.

Nagle zamienisz się w jego obecności w milczącą towarzyszkę. A gdy odważysz się odezwać zawsze będziesz obserwować wyraz jego twarzy i zastanawiać, czy aby na pewno powiedziałaś, to, co należało.

Mężczyzna o niebieskiej skórze

W najbardziej skrajnych przypadkach pragnący sprawować nad tobą kontrolę narcystyczny mężczyzna może stać się brutalny. Jest święcie przekonany, że świat i wszyscy w nim, a zwłaszcza jego partnerka, musi zachowywać się tak, jak on tego chce.

Jego celem jest zastraszenie, czy to za pomocą subtelnych psychologicznych gierek lub też bardziej bezpośrednio, stosując fizyczną przemoc. Z takim mężczyzną nigdy nie będziesz szczęśliwa.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.