Niepokój i stres to problemy ze zdrowiem psychicznym, które mogą powodować brak równowagi fizjologicznej. Ten brak równowagi może objawiać się na kilka sposobów, takich jak ból brzucha. Tak więc korzystne jest kontrolowanie poziomów dziennego niepokoju. To dlatego, że jest to doskonały sposób na poprawę ogólnego samopoczucia.
Wszystko co dzieje się na poziomie psychologicznym, nieuchronnie wpływa na poziom fizyczny i może powodować problemy, takie jak ból brzucha. Dlatego utrzymanie równowagi psychicznej jest podstawą, aby móc odeprzeć dyskomfort w dowolnej z jego postaci. Chociaż codzienne problemy są nieuniknione, ludzie powinni idealnie utrzymywać pokojowe stany i nie pozwolić, by ich problemy zmieniły ich spokój.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), we wspólnym komunikacie prasowym z grupą Banku Światowego, inwestując w leczenie depresji i lęku, donosi, że powszechne zaburzenia psychiczne rosną na całym świecie.
“Nagłe sytuacje humanitarne i trwające konflikty dodatkowo zwiększają potrzebę zwiększenia skali możliwości leczenia. WHO szacuje, że w nagłych wypadkach aż 1 na 5 osób jest dotkniętych depresją i lękiem.”
-Światowa Organizacja Zdrowia-
W latach 1990-2013 liczba osób z lękiem lub depresją wzrosła o 50% w skali globalnej. Innymi słowy, 615 milionów ludzi może dziś cierpieć z powodu jednej z tych chorób.
Zdrowie psychiczne powinno być priorytetem
Arthur Kleinman jest profesorem antropologii i psychiatrii medycznej na Uniwersytecie Harvard i światowym ekspertem w dziedzinie zdrowia psychicznego. Kleinman przeprowadził różne badania związane z cierpieniem społecznym i zdrowiem psychicznym.
Zdrowie psychiczne jest ogromnym problemem zdrowia publicznego. WHO poinformowało, że “szacunkowe koszty zwiększenia leczenia, głównie poradnictwa psychospołecznego i leków przeciwdepresyjnych, wyniosły 147 miliardów USD”. Jednakże poinformował również, że korzyści znacznie przewyższają koszty.
“Musimy zapewnić leczenie tym, którzy najbardziej tego potrzebują oraz w społecznościach w których żyją. Dopóki to nie nastąpi, choroby psychiczne będą nadal przyćmiewać potencjał ludzi i gospodarek.”
-Arthur Kleinman-
W tym sensie WHO zapewnia, że niezbędne jest rozszerzenie usług w zakresie zdrowia psychicznego na skalę globalną. W rezultacie będziemy w stanie zapewnić dobrobyt całej populacji na różnych poziomach społeczno-ekonomicznych.
WHO wyjaśnia również, że cele zrównoważonego rozwoju, zatwierdzone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, proponują ograniczenie jednej trzeciej przedwczesnych zgonów z powodu chorób niezakaźnych do 2030 r. Planuje to osiągnąć, promując zapobieganie i leczenie chorób psychicznych.
Ból brzucha – leczenie
Ból brzucha może być naprawdę trudny do zniesienia. Tak więc jeśli na to cierpisz, wskazane jest obniżenie poziomu niepokoju, ponieważ może on powodować Twoje objawy. Jeśli masz stałe objawy, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który może zidentyfikować przyczynę a także właściwe leczenie.
Na ogół niepokój powoduje niestrawność i ostry ból brzucha, których często nie jesteśmy w stanie wykryć na czas. Ból brzucha jest oczywistym skutkiem życia w codziennym chaosie, wypełnionym różnymi problemami, które wpływają na ciało.
“Zdrowie psychiczne musi być globalnym priorytetem humanitarnym i rozwojowym – i priorytetem w każdym kraju”.
-Arthur Kleinman-
Kiedy ból brzucha staje się chroniczny, sieje spustoszenie. Nie możemy spać w spokoju, nasz system trawienny zaczyna działać nieprawidłowo, a nasz stan umysłu jest podatny na negatywne emocje.
Kiedy zaczynamy odczuwać dyskomfort, najlepiej udać się do specjalisty. Krótko mówiąc, ból brzucha lub jakikolwiek inny rodzaj dolegliwości jest sygnałem zaburzenia, które należy ocenić w czasie, aby móc wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości.
Ta fizyczna nierównowaga wpłynie na wszystkie systemy naszego ciała. Powoduje dyskomfort, który wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Ból brzucha może oznaczać, że w naszym życiu jest coś, co powinniśmy zmienić. Jeśli nie, możemy cierpieć z powodu złego stanu naszego zdrowia.
Bibliografia
Wszystkie cytowane źródła zostały dokładnie sprawdzone przez nasz zespół, aby zapewnić ich jakość, wiarygodność, trafność i ważność. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i posiadającą dokładność naukową lub akademicką.
- Koh, K. B. (2013). Somatization and psychosomatic symptoms. Somatization and Psychosomatic Symptoms. https://doi.org/10.1007/978-1-4614-7119-6
- Carmody, J., Reed, G., Kristeller, J., & Merriam, P. (2008). Mindfulness, spirituality, and health-related symptoms. Journal of Psychosomatic Research. https://doi.org/10.1016/j.jpsychores.2007.06.015
- Schmidt, M. H., Lay, B., Esser, G., & Ihle, W. (1998). Psychosomatic and depressive symptoms from age eight to age eighteen. In Adolescent psychiatry: Developmental and clinical studies, Vol. 23. https://doi.org/10.1007/s11276-014-0731-0