Stoczenie się na samo dno. Fallin’ Floyd: film, który pomoże ci iść dalej

Fallin Floyd.

Stoczenie się na samo dno jest podobne do znalezienia się w ślepej uliczce i uwierzenia, że ​​nic nigdy cię nie uratuje. Dobrze znasz to uczucie głębokiego zniechęcenia i smutku, które sprawia, że nie masz ochoty wstać z łóżka, ponieważ jest ono miejscem, w którym znajdujesz schronienie przed zimną rzeczywistością na zewnątrz.

W chwilach największej słabości emocjonalnej twój niepokój miesza się z frustracją i zaczyna zamazywać ci wzrok: sprawia, że ​​czujesz żal nad sobą z powodu pecha, a w twoim umyśle pojawia się chęć całkowitego poddania temu. A to oznacza stoczenie się na dno.

“Smutek to ciemny pokój, tak mały jak kwadratowe kartonowe pudełko”

-J.V. Martínez Gil-

Dziś pokażemy wam krótki film animowany, który powinien dotrzeć do wszystkich. Dotyczy on emocjonalnych wrogów, którzy podważają zaufanie, jakie żywicie w stosunku do siebie. Nazywa się Fallin ‘Floyd i uczy nas, między innymi, jak podnieść się i iść dalej, gdy sięgniemy dna. Zachęcamy do obejrzenia przed dalszym czytaniem:

https://www.youtube.com/watch?v=QAyBXL9-7ow

 

 

Fallin ‘Floyd: zabawne wideo, które odzwierciedla prawdziwe życie

Stworzony w 2013 roku przez holenderską firmę producencką “Il Lustern”, krótki film animowany opowiada prostą historię, z którą na pewno będziesz mógł się utożsamiać z powodu tego, przez co przechodzisz w tej chwili lub przez co przeszedłeś w przeszłości.

Nasz bohater to młody trębacz, który gra swoją muzykę na ulicy i rozwesela przechodzących w pobliżu ludzi. Wydaje się, że jego życie toczy się dobrym torem, do momentu, gdy pewnego dnia odkrywa coś, co wstrząśnie nim do głębi. Jego partnerka, w której jest szaleńczo zakochany, porzuciła go dla innego mężczyzny.

W następnym ujęciu muzyka, kolory i ekspresja łączą się, by stworzyć smutną i ponurą atmosferę, która odzwierciedla jego obecne uczucia. Dodatkowo wraz z nimi pojawia się czarny chochlik, który ma przedstawiać wewnętrzny kryzys w jego życiu: pogarsza jego widoki na przyszłość i wykoleja go, zapanowując nad nim i towarzysząc mu na każdym kroku niczym ogromny ciężar. Oznacza stoczenie się na dno.

Ale kiedy wszystkie znaki zwiastują stoczenie się na samo dno…Stoczenie się na samo dno - człowiek w depresji.

W połowie animacji zobaczysz, że naszej postaci nie może spotkać już nic gorszego, niż to co przydarzyło się dotychczas. Został pozbawiony całego entuzjazmu i energii, jakiejkolwiek chęci do tego, by mimo to iść dalej. Jednak tak jak w prawdziwym życiu, coś pomoże mu utrzymać głowę nad wodą i żyć dalej: pogodzenie się z nieuchronną bitwą i powolne pokonywanie przeciwności losu.

Tak więc, po przemierzeniu ponurych i niegościnnych miejsc oraz spotkaniach z innymi ludźmi, którzy czują to samo co on, zdaje sobie sprawę, że rezygnacja z samego siebie nigdzie go nie doprowadzi. Chociaż towarzyszący mu chochlik jest już większy od niego, konfrontuje się z przeciwnościami losu i ponownie staje się szczęśliwym trębaczem, którym był na początku.

“Pokonanie trudności

czyni z nas bohaterów “

-Ludwik Pasteur-

Krótka animacja, bez użycia słów, jest w stanie przekazać nam niezwykle ważne przesłanie: każda separacja lub traumatyczny moment potrzebują naturalnego procesu asymilacji, podczas którego pojawi się ból.

Gdy przeminie będziemy mogli zacząć od nowa i kontynuować nasze działania, marzenia, projekty i związki… To prawie tak, jakbyśmy musieli uderzyć w dno, aby móc znów wychynąć na powierzchnię z większą siłą.

Wizualna moc wideo

Mamy przed sobą krótką animację pełną wrażliwości, która konfrontuje nas z życiem i poczuciem beznadziejności jakie z sobą niesie. Ale także z prawdą: bez względu na to, czy wszystko idzie dobrze, czy źle, zawsze możemy mieć coś do powiedzenia, zawsze możemy podjąć decyzję o kontynuowaniu płynięcia pod prąd i pokonywania tego, co staje nam na drodze.

W filmie widzimy także wartość małych życiowych gestów (takich jak uśmiechy przechodniów wypełniających muzyka wewnętrznym spokojem), znaczenie poczucia własnej wartości i odwagi, które wszyscy noszą w sobie. A także tego, że tylko my jesteśmy w stanie odkryć, kiedy zostaliśmy przyparci do muru. To animacja pełna nostalgii, pustki, smutku i wreszcie wielkiej odwagi, która reprezentuje to, z czego wszyscy jesteśmy stworzeni.

“Kiedy w sercu nosimy smutek, słońce w południe jest ciemniejsze, a muzyka świtu milczy “

Edward YoungMężczyzna grający na trąbce.

Jeśli spodobał ci się “Fallin ‘Floyd”, możesz też zerknąć na filmik “Little Quentin”. Został stworzony przez te same osoby – Paco Vinka i Alberta Hoofta, powstał w 2009 roku. To kolejna animacja pełna kontrastów, świateł i cieni równie interesującą jak Fallin ‘Floyd.

Scroll to Top