Małe gesty w życiu robią największą różnicę

Małe gesty w życiu robią największą różnicę

Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia, 2017

Małe gesty w życiu robią dużą różnicę. Uważam się za osobę zadowoloną z życia jakie prowadzę. Zwłaszcza, że ​​mam w życiu wspaniałą grupę ludzi, która nieustannie troszczy się o mnie okazując codziennie swoją miłość i bezwarunkowe uczucie. To właśnie oni i ich małe gesty każdego dnia są tym, co robi różnicę. Są to rzeczy niewidoczne dla oczu, ale jaśniejące niczym światło.

“Wielkie serca są zadowolone z małych gestów”

-Hernan Wise-

Odkąd zdałam sobie sprawę, że pozornie niezwykłe rzeczy w życiu nie są tak cenne, jak te drobiazgi spotykające mnie ze strony wyjątkowych ludzi wokół mnie, codziennie patrzę na świat z zupełnie innego punktu widzenia. W ten sposób zachowuję bardziej bogate wspomnienia na przyszłość.

Zwykle pamiętamy o tym, w jaki sposób najlepiej pomogły nam inne osoby, małe gesty, które pochodziły z głębi serc naszych przyjaciół. Ci ludzie ze wszystkimi swoimi zaletami zawsze znajdują różne sposoby dostarczania uczuć i emocji, które pozostają w naszych sercach na zawsze.

Małe gesty i ich siła

Małe gesty w życiu mogą nas zabrać na wyżyny sukcesu lub na dno najbardziej niepokojącej porażki, ponieważ są ukryte w milionach intencji. Na przykład pracujesz nad projektem od kilku miesięcy. Następnie jedna drobna komplikacja sprawia, że wszystko się zawala.

Zastanów się też – gdy bierzesz pod uwagę dwie bardzo kompetentne osoby rywalizujące o tę samą pracę, ale jedna z nich otrzymuje ją właśnie z powodu jakiegoś drobnego szczegółu.

Małe gesty - przezroczysta woda w dłoniach.

Te drobne szczegóły są niesłychanie ważne w codziennych planach jakie snujemy. A także w kontakcie, jaki mamy z otaczającymi nas osobami – takie jak prosty akt wdzięczności lub uścisk, który pojawia się we właściwym czasie, ponieważ dzięki nim czujemy się kochani i zyskujemy poczucie bliskości z drugą osobą..

Dlatego małe rzeczy mają w sobie tyle mocy, ponieważ ich niezwykłość pozwala im odwrócić sytuacje, zalewać dusze pozytywną lub negatywną energią, przywoływać uśmiech na najsmutniejszej twarzy lub sprawić, byśmy płakali itd.

Czymś oczywistym jest to, że na dobre lub na złe, te drobne rzeczy robią wielką różnicę. Interesujące jest to, że kiedy się przytrafiają, dzieje się to w sposób całkowicie spontaniczny i naturalny i nie jest niczym więcej niż uczciwą stroną życia samego w sobie.

Magiczne drobiazgi

Kiedy te małe rzeczy się pojawiają, wypełnione po brzegi dobrymi wiadomościami dla naszych emocji, musimy tylko poczekać na nie z szeroko otwartymi ramionami. Tak, aby mogły nas zalać całą swoją radością. Myślę o drobnych czynach, które mogą wydawać się wam bardzo małe i proste.

Mimo to są odbierane przez drugą osobę jako gest tak wielki, że nigdy go nie zapomni. Kto nigdy tego nie doświadczył w pewnym momencie swojego życia? Te małe rzeczy są jak magia. Ponieważ rozprzestrzeniają się w obu kierunkach: wypełniają każdego, kto je ofiaruje, i każdego, kto przyjmuje.

“Nauczyłam się, że ludzie zapomną o tym, co powiedziałeś,

zapomną także o tym, co zrobiłeś,

ale nigdy nie zapomną, jak czuli się w twojej obecności”

Maya Angelou-

Przytulająca się para.

Mówią, że największymi darami, które możemy ofiarować innym są te, które zostały ukształtowane na skutek uczuć, okazywania czułości i miłości.

Zwykle te magiczne gesty pochodzą od ludzi, którzy także są pełni magii. Ludzi, którzy są zdolni do okazywania empatii, troszczą się o innych i okazują solidarność. Oczywiście, nigdy nie należy przegapić szansy na poznanie takich osób i ich małych gestów.

Najlepsze sytuacje, w których powstają małe gesty i drobne detale

Zazwyczaj małe rzeczy pozostają całkowicie niezauważone. Ale w niektórych okolicznościach mogą oznaczać absolutnie wszystko. Oto niektóre z sytuacji sprzyjające takim drobnym gestom:

  • W przyjaźni, w rodzinie lub w związku: jeśli chcemy, aby więź między kilkoma osobami stała się silniejsza, konieczne jest codzienne uczestniczenie w tej więzi, wzmacnianie jej i podtrzymywanie.
    Serce ułożone z lecących gołębi.
  • Ważne wydarzenia w naszym życiu: przygotowanie ślubu, wzięcie udziału w egzaminie na prawo jazdy, udział w rozmowie kwalifikacyjnej itp. Sukces tych wydarzeń będzie proporcjonalny do naszej dbałości o szczegóły po drodze, na której zawsze powinniśmy się skupiać.
  • Praca lub nauka: tak jak wspomnieliśmy powyżej, wiele przygotowań do pracy lub do egzaminów będzie w ostatecznym rozrachunku zależało od wszystkich małych gestów w życiu, które wydarzają się po drodze. Na przykład – nawet jeśli dużo się uczyłeś, otrzymanie złych wiadomości tuż przed rozpoczęciem egzaminu może odebrać ci pewność siebie. W rezultacie nie będziesz w stanie dać z siebie wszystkiego.

“Musisz patrzeć na małe rzeczy.

Rzucają na naszej drodze życiowej drobne klejnoty, które nas prowadzą “

-Katherine Pancol-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.