Thumb Author Leonardo Biolatto

Leonardo Biolatto

Lekarz


Lekarz z rozległym wykształceniem i doświadczeniem w zakresie medycyny rodzinnej, wykorzystywania seksualnego dzieci, zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, promocji zdrowia i rozwoju społecznego. Opracował projekty ukierunkowane na opiekę nad wrażliwymi populacjami, pełnił również funkcję nauczyciela, dyrektora medycznego, asystenta pedagogicznego i zewnętrznego recenzenta artykułów naukowych.

O autorze

Ukończył medycynę na Narodowym Uniwersytecie w Kordobie (2008). Ukończył studia magisterskie w zakresie promocji zdrowia i rozwoju społecznego na Uniwersytecie Publicznym w Navarra i Uniwersytecie w Bordeaux (2017).

Jest również specjalistą medycyny rodzinnej i ambulatoryjnej włoskiego szpitala w Buenos Aires (2012) oraz specjalistą audytu medycznego certyfikowanym przez Narodowy Uniwersytet Technologiczny  (2019). Posiada również dyplom z Edukacji dla Zdrowia i Integralnego Rozwoju od Grupo Congreso de Educación  oraz tytuł magistra zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego (2019).

Pracował jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i kierował projektami zdrowia publicznego w celu poprawy jakości życia we wrażliwych populacjach. Ponadto służy jako zewnętrzny recenzent indeksowanych publikacji naukowych, omawiających tematy związane ze zdrowiem młodzieży, problemowym używaniem alkoholu, promocją zdrowia i oceną medyczną.

Opublikował artykuły naukowe na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz radzenia sobie z młodzieńczym alkoholizmem. Współpracował również w pracach naukowych Dyrekcji Zdrowia Psychicznego i Uzależnień Ministerstwa Zdrowia Argentyny.

Jego ulubionym zajęciem jest fotografowanie przyrody.


Ostatnie artykuły