Thumb Author María Alejandra Castro Arbeláez

María Alejandra Castro Arbeláez

Psycholog


Psycholog specjalizująca się w psychoanalizie klinicznej i neuronauce. Jej kierunki badań obracają się wokół relacji między psychoanalizą a sztuką, więc jej obszarem zainteresowań jest psychologia kulturowa. Jest profesorem na Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra i doktorantką neurologii na Uniwersytecie w Salamance.

O autorze

Ukończyła psychologię na Universidad del Rosario w Bogocie, Kolumbia (2015). Posiada tytuł magistra psychoanalizy klinicznej (2016) na Uniwersytecie Bolońskim oraz tytuł magistra neurologii na Uniwersytecie w Salamance (2018). Obecnie studiuje doktorat z neuronauki na tej ostatniej uczelni.

Opublikowała kilka artykułów naukowych: Wpływ znanej stymulacji węchowej na samoświadomość oraz Związek sztuki z szaleństwem. Jest także współautorką książki Psychologia kultury: sztuka, edukacja, praca (2020). Uczestniczyła w konferencjach neuronaukowych. Ponadto pracowała jako psycholog kliniczny i nauczycielka zarówno w Kolumbii, jak i w Hiszpanii.

Od kilku lat zajmuje się badaniami nad związkiem sztuki i psychologii. Obecnie jest profesorem psychologii i neurologii na Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra. Jest również psychoterapeutką i redaktorką treści. Pracuje też dla kilku firm jako trenerka w zakresie doboru kadr. Numer uczelni: 172758.


Ostatnie artykuły