Thumb Author Alicia Escaño Hidalgo

Alicia Escaño Hidalgo

Psycholog


Psycholog specjalizująca się w leczeniu pacjentów uzależnionych. Jest związana z Instytutem Alberta Ellisa w Nowym Jorku i jest niezależną psycholog z ponad 8-letnim doświadczeniem. Pracowała dla różnych klinik z konsultacjami grupowymi i indywidualnymi, w programach promocji zdrowia oraz jako facylitator rozmów i warsztatów.

O autorze

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Maladze (2011). Ukończyła studia magisterskie z Terapii Behawioralnej i Zdrowia na National University of Distance Education (2015) oraz studia podyplomowe z Racjonalnej Terapii Emocjonalnej Dr Ellis w Institut Ret w Barcelonie z profesorami takimi jak Walter Riso czy Leonor Lega (2015 -2016). Numer uczelni: AO07644

Uczestniczyła w różnych kursach dotyczących samooceny, umiejętności społecznych i technik kontroli stresu. Posiada kwalifikacje z zakresu psychologii ogólnej, specjalizuje się w uzależnieniach. Pracowała w Centrum Zdrowia La Trinidad w Maladze prowadząc indywidualne i grupowe konsultacje dla pacjentów uzależnionych, a także warsztaty i wykłady na temat promocji zdrowia w szkołach, instytutach i firmach.

W miejscu pracy była dyrektorem medycznym w Centrum Badań Medycznych w Maladze (Clínicas Rincón SL). Pracowała w różnych prywatnych klinikach, a obecnie prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną w Maladze.


Ostatnie artykuły