Thumb Author Laura Ruiz Mitjana

Laura Ruiz Mitjana

Psycholog


Psycholog specjalizująca się w niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Pracowała jako psycholog dziecięcy, a jej praca koncentruje się na zaburzeniach neurorozwojowych. Jej pracę jako psycholog dopełnia powołanie pisarskie. Jej pierwsza książka została opublikowana w 2018 roku przez Círculo Rojo Editorial.

O autorze

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Barcelonie (2015). Uzyskała tytuł magistra psychopatologii klinicznej dzieci i młodzieży na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie (2017), a obecnie kontynuuje studia magisterskie z ogólnej psychologii zdrowia na Uniwersytecie w Lleida. Specjalizowała się w zaburzeniach neurorozwojowych, takich jak zaburzenia ze spektrum autyzmu i niepełnosprawność intelektualna.

Pracowała jako psycholog dziecięcy i młodzieżowy w Katalońskim Stowarzyszeniu Zespołu Kruchego X oraz w multidyscyplinarnym centrum Món Pediàtric (Barcelona). Pracowała również jako psycholog w Centrum Zawodowym, w Fundacji Asproseat Proa Esplugues, gdzie zajmowała się młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i związanymi z nią zaburzeniami psychicznymi.

Od najmłodszych lat Laura sympatyzowała z pisaniem. W 2018 roku Círculo Rojo Editorial opublikowała swój pierwszy zbiór opowiadań zatytułowany „Vivir de memoria”. Wyspecjalizowała się jako psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, chociaż studiowała również inne modele, aby dostosować je do holistycznego spojrzenia na swoich pacjentów.


Ostatnie artykuły