Średnia długość penisa według kraju: czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

Jaka jest średnia długość penisa według kraju? Ujawniamy wyniki ankiety przeprowadzonej przez University of Ulster (Irlandia Północna) w 116 krajach na całym świecie.
Średnia długość penisa według kraju: czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?
Laura Ruiz Mitjana

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Laura Ruiz Mitjana.

Ostatnia aktualizacja: 12 maja, 2023

Jak myślisz, jaka jest średnia długość penisa w Twoim kraju? Czy rozmiar ma znaczenie? Jak uważasz?

Wiele kobiet twierdzi, że liczy się nie tyle wielkość penisa, ile umiejętność mężczyzny do jego wykorzystania. Ponadto nie wolno nam zapominać, że to, co naprawdę sprawia, że seks jest przyjemny, to nasza relacja z naszymi partnerami i to, jak nas traktują, a także wiele innych czynników.

Jednak niektórzy badacze sugerowali, że rozmiar penisa jest ważny i badali średnią długość tego organu w różnych krajach. Poniżej opowiemy o 15 krajach na świecie o największym średnim rozmiarze penisa, a także o kraju, w którym penisy są najmniejsze.

Ponadto odpowiemy na pytanie: jaki jest rozmiar „normalnego” penisa?

Seksualność odnosi się nie tylko do aktu seksualnego, ale obejmuje również szerszy wymiar, związany z tożsamością, płcią, rolą, jaką odgrywamy w społeczeństwie; ma związek z decyzjami, które podejmujemy w życiu”.

-Karol Cariola-

Średnia długość penisa według kraju

Czy wiesz, jaka jest średnia długość penisa w danym kraju? Ogólnoświatowa ankieta przeprowadzona przez University of Ulster (Irlandia Północna) dotyczyła właśnie tego zagadnienia. Badanie przeprowadzono w 116 różnych krajach. Jego wyniki sugerują, że największe penisy mają Afrykanie i Amerykanie.

Chociaż badanie obejmowało 113 krajów, będziemy mówić o dziesięciu o największej średniej wielkości penisa.

1. Republika Konga

Według badań tubylcy Republiki Konga mają największe penisy, średnio o długości 17,93 centymetra.

2. Ekwador

Na drugim miejscu plasują się Ekwadorczycy ze średnią 17,77 centymetra.

3. Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga (nie mylić z Republiką Ludową) zajmuje trzecie miejsce. Jego mieszkańcy mają przeciętną długość penisa 17,33 centymetra.

4. Ghana

Ghana, kraj położony w Afryce Zachodniej, zajmuje czwarte miejsce ze średnią długością 17,31 centymetra.

5. Kolumbia

Kraj Ameryki Południowej plasuje się na piątej pozycji. Średni rozmiar penisa wynosi tutaj 17,03 centymetra.

6. Wenezuela

Kolejny kraj Ameryki Południowej, choć na szóstej pozycji, tak naprawdę dzieli się swoimi wynikami z Kolumbią. Zgodnie z badaniem, Wenezuelczycy mają 17,03 centymetra, jeśli chodzi o długość tego organu.

7. Liban

Mieszkańcy Libanu, położonego w Azji Zachodniej, mają średnią długość penisa 16,82 centymetra. Dane te plasują ich na siódmej pozycji.

8. Kamerun

Mieszkańcy Kamerunu, znanego również jako Republika Kamerunu (położona w środkowej Afryce), mają penisy, które mierzą średnio 16,67 centymetra.

9. Islandia

Islandia jest jedynym krajem w Europie, który znalazł się w pierwszej dziesiątce. Średni rozmiar wynosi tutaj 16,51 centymetra.

10. Sudan

Na dziesiątej pozycji znajduje się Sudan, kraj w Afryce. Ich penisy mierzą średnio 16,47 centymetra.

Poza pierwszą dziesiątką

Jakie kraje znajdują się poza pierwszą dziesiątką? Na miejscach od jedenastego do piętnastego znajdujemy:

  • Jamajka: 16,30 centymetra.
  • Panama: 16,27 centymetra.
  • Nikaragua: 16,26 centymetra.
  • Benin (Afryka Zachodnia): 16,20 centymetra.
  • Brazylia: 16,10 centymetra.

Średnia długość penisa

Poznałeś 15 krajów o największym średnim rozmiarze penisa. Jaka jest jednak średnia światowa? Grupa brytyjskich naukowców opublikowała badanie opublikowane w British Journal of Urology International. Przeanalizowali długość penisa ponad 15 000 mężczyzn z całego świata.

Średnia długość wynosiła 13,12 cm (w stanie erekcji). Z drugiej strony średnia długość wiotkiego penisa wynosiła 9,16 centymetra. Innym interesującym wynikiem badania było to, że 2,28 procent mężczyzn ma mikropenisa, podczas gdy pięć procent z nich ma penisa dłuższego niż 16 centymetrów.

Kraje z najmniejszymi penisami

Mężczyźni z największymi penisami na świecie, według wskazanych badań, to głównie Afrykanie i Amerykanie. Skąd więc są mężczyźni z najmniejszymi penisami? Według tego samego badania, kraje o najmniejszych penisach to Korea Północna i Korea Południowa, ze średnim rozmiarem penisa wynoszącym 9,66 centymetra.

Przeprowadzono również kilka badań na ten temat w odniesieniu do sfery seksualnej. Chociaż wyniki różnią się nieznacznie, Afrykanie przodują w wielkości przyrodzenia. Średnio wynosi ono 16-20 centymetrów w stanie wzwodu. Azjaci mają natomiast najmniejsze penisy, średnio od 10 do 14 centymetrów w stanie erekcji.

Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

Debata na temat rozmiaru penisa i jego związku z przyjemnością seksualną kobiet wydaje się dotyczyć bardziej mężczyzn niż kobiet. Jest to widoczne w badaniu opublikowanym w czasopiśmie European Urology. Większość ankietowanych kobiet stwierdziła, że rozmiar męskiego członka ich partnera nie ma znaczenia.

Co więcej, inne badanie opublikowane w British Journal of Urology International sugerowało, że 85 procent kobiet było zadowolonych z rozmiaru i proporcji penisa partnera. Jednak prawie połowa mężczyzn biorących udział w badaniu (45 proc.) uważała, że ich penisy są małe, mimo że rzeczywisty rozmiar ich członków był przeciętny.

Tak więc, jeśli jesteś mężczyzną i martwisz się rozmiarem swojego penisa, czas zacząć nad tym pracować. W końcu to tylko zrujnuje życie seksualne Twoje i Twojego partnerki.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.