Thumb Author Raquel Aldana

Raquel Aldana

Psycholog


Psycholog, przeszkolona na poziomie teoretycznym i praktycznym w zakresie psychologii emocjonalnej, terapii III generacji oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Pracowała jako wykładowca w wielu szanowanych uczelniach. Interesuje się psychologią kliniczną, choć zajmuje się również innymi jej aspektami, takimi jak komunikacja, zasięg i badania. Oferuje poradnictwo psychologiczne dzieciom, młodzieży i rodzinom.

O autorze

Ukończyła psychologię w Universidad de Salamanca (2012). Jest specjalistką Terapii Kontekstowej Trzeciej Generacji, specjalistką Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz specjalistką Edukacji Emocjonalnej. Pracuje jako dyrektor w Raquel Aldana Psicología, psychologicznej przestrzeni poradnictwa i terapii dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin. Numer członkowski: R - 00714.

Była profesorem współpracującym na Otwartym Uniwersytecie Katalonii (UOC), na Międzynarodowym Uniwersytecie La Rioja (UNIR), na Narodowym Uniwersytecie Kształcenia na Odległość (UNED), na Uniwersytecie w Salamance (USAL), na Papieskim Uniwersytet w Salamance (UPSA) oraz na Uniwersytecie La Rioja (UR).

Współpracowała również z różnymi mediami. Niektóre z nich to: El País, Diario La Rioja, OndaCero i Canal Sur, oprócz wydawnictw, takich jak Tea Ediciones czy Pearson Clinical Assessment.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach z zakresu psychologii i nauk pokrewnych. W różnych instytucjach i firmach prowadzi wykłady i warsztaty   na tematy referencyjne i istotne w tych kontekstach. Pracowała jako terapeuta dziecięcy i prowadziła badania nad włączaniem do klas uczniów z uszkodzonym słuchem.


Ostatnie artykuły