Wszystkie dzieci noszą ze sobą marzenia

Wszystkie dzieci noszą ze sobą marzenia

Ostatnia aktualizacja: 08 marca, 2018

Wszystkie dzieci są wykonane z delikatnego, niewinnego, pełnego marzeń, niesamowitego materiału. Pełnych życia młodych umysłów, które zamieniają ich gry w marzenia, którymi żyją i na których spełnienie mają nadzieję.

Kiedy jesteśmy w pobliżu dzieci, musimy mieć świadomość, że je kształtujemy. Jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi za ich wyobraźnię, głód życia i poczucie własnej wartości.

Jeśli zatrzymamy się i pomyślimy o tym przez chwilę, łatwo jest zobaczyć, jak bardzo jest to ważne. Jeśli chcemy zbudować dom, od razu wiemy, że musimy zacząć od fundamentów. Jeśli zaczniemy od dachu, nic nie będzie w stanie go utrzymać.

Podobnie jest z wychowywaniem dzieci. Jeśli chcemy solidnego fundamentu, musimy zacząć go budować tak szybko, jak to tylko możliwe. Od dołu do góry, od pierwszego dnia. Wszystkie dzieci tego potrzebują.

Chłopcy nad rzeką i balony.

Każde dziecko ma określone potrzeby

Każde dziecko ma określone potrzeby, ponieważ każde jest wyjątkowe. Od tempa, w którym uczy się, do tego, jak wyraża swoje pomysły i uczucia. WSZYSTKO u dzieci jest bardzo osobiste i wyjątkowe.

Musimy oferować naszym maluchom uściski pełne miłości i szacunku. Musimy słuchać ich szalonych pomysłów i wielkich marzeń.

Pierwszym krokiem jest oczywiście poświęcenie im CZASU. Oznacza to zachowanie spokoju, gdy mają napad złości. Lub pomagając zarządzać emocjami, ucząc je sposobów jak to robić, bawiąc się z nimi, wspierając kreatywność, a przede wszystkim, nigdy nie ograniczając marzeń.

Nauczysz się wychowywać dziecko, zajmując się nim. Wydaje się to oczywiste, w związku z czym musimy uważać, aby nie popaść w fałszywe przekonania. Nie wiemy wszystkiego. Zapewne i tak robimy coś źle.

Chłopic całuje dziewczynkę.

Pogląd na to, że “łatwiej coś powiedzieć niż zrobić”, jest tarczą ochronną, którą wznosimy. Jest to bariera, która ogranicza nas, jeśli chodzi o otwieranie naszych umysłów. Uświadamiamy też sobie, że być może nie wkładamy tak dużego wysiłku, jak powinniśmy, jeśli chcemy zmienić coś w sposobie wychowywania naszych dzieci.

Bez odbiegania od głównego tematu, musimy podkreślić istotny filar wychowania. Powinniśmy zapewnić naszym dzieciom skrzydła, aby mogły spełnić swoje marzenia.

Jeśli przeszkadzamy im stwierdzeniami i postawami takimi jak: “to naprawdę dla ciebie trudne”, “jeśli pójdziesz tą drogą, skończysz jako przestępca”, “nie rób tego w ten sposób, rób tak jak ja,” itd. , wtedy wszystko, co dostaniemy w zamian, to dzieci, które dostosowują się do innych. Dzieci pozbawione marzeń.

Szanuj dzieci i pielęgnuj ich marzenia

Jeśli damy im nadzieję, dzieci będą miały nadzieję. Jeśli im zaufamy, a nawet pozwolimy im upaść, nauczą się czegoś. Jeśli będziemy kierować się irracjonalnym strachem, wszystko, co zrobimy, to sprawimy iż staną się niespokojne i nie będą sobie ufać. Sprawimy, że będą kruche i łatwe do ZNISZCZENIA. Zmienimy je w ludzi, którymi nie są, a dokładniej, w osoby, którymi nie chcą być.

Czy naprawdę chcemy je tak wychować? Wszystkie dzieci potrzebują ochrony dla swoich marzeń, własnych przemyśleń, poczucia własnej wartości. Jest to coś, czego mogą się uczepić, gdy sytuacja staje się skomplikowana i napotykają na mur.

Dziecko i spadająca gwiazda.

To one są jedynymi murami, których nie zdołamy usunąć z ich drogi. One będą tam, bez względu na to, jak bardzo nienawidzimy ich obecności. Właśnie dlatego dzieciństwo jest najważniejszą częścią życia. Ponieważ jest to czas, w którym zachęca się do posiadania niemożliwych do spełnienia pomysłów.

To faza, w której całe życie przed tobą. Kiedy jesteś sobą i nikim innym. Kiedy nie patrzysz w lustro i nie porównujesz siebie z osobą obok. Kiedy kogoś podziwiasz, dzieje się tak dlatego, że ta osoba jest bohaterem.

Wszystkie dzieci muszą czuć, że są wyjątkowe

Pomóżmy więc dzieciom zobaczyć, co jest w nich cudowne każdego dnia. Zapytaj, jaka jest ich ulubiona część dnia, ulubiony sport, w czym są dobre.

Niech poczują się ważne. Pokaż im, jak używać nożyczek, rysować, formować glinę, mocno kopać piłkę. Pozwól im się ekscytować, niech zrozumieją, że mają wiele do zaoferowania, nawet jeśli są “małe”. Aby mogły się rozwinąć, pokaż im tysiąc i jeden sposób robienia różnych rzeczy. Sposoby kontrolowania gniewu, dzielenia się niezadowoleniem i szczęściem.

Nie pozwólcie im pójść spać, dopóki nie powiedzą o sobie czegoś wspaniałego, bez podkreślania najlepszych cech, osiągnięć, marzeń i życzeń. Doceń ich sukcesy, komunikuj się z nimi. To mogę wam obiecać – łatwiej jest wychować silne dziecko, niż naprawić załamaną osobę dorosłą.

Główny obrazek dzięki uprzejmości Karin Taylor


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.