Meryl Streep, przemyślenia niesamowitej kobiety

Meryl Streep, przemyślenia niesamowitej kobiety
Raquel Aldana

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Raquel Aldana.

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia, 2021

Meryl Streep jest świetną aktorką, ale przede wszystkim okazała się godną podziwu kobietą, odnoszącą sukcesy i przyciągającą fanów tam, gdziekolwiek się pojawi. Mówimy o enigmatycznej kobiecie z charakterem, która stała się niezastąpiona w Hollywood i sercach jej fanów.

Jest stworzona dla siebie, nie na obraz i podobieństwo tego, czego oczekuje się od kobiety w przemyśle filmowym. Jej autentyczność, wrażliwość i niesamowita zdolność do interpretacji różnych postaci to aspekty, które wyróżniają Meryl Streep.

Meryl Streep otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Otrzymała dwadzieścia jeden nominacji do Oscarów, stając się kobietą z największą liczbą nominacji do tych nagród. Dostała je za rolę w Kramer vs. Kramer, The Decision of Sophie oraz  The Iron Lady.

W Złotych Globach otrzymała trzydzieści nominacji, z których zdobyła osiem statuetek. Ponadto w 2017 roku otrzymała nagrodę Cecila B. DeMille’a za całokształt kariery. Inne ważne nagrody, jakie otrzymała to: trzy nagrody Emmy, dwie nagrody od Gildii Aktorów Ekranowych, dwie nagrody BAFTA i jedna nagroda na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jak widać, jej dorobek jest całkiem imponujący.

Meryl Streep w białej koszuli

Niewiele wiemy o jej życiu prywatnym, odkąd poślubiła swojego obecnego męża. To coś bardzo ważnego, tym bardziej biorąc pod uwagę, że obraca się w środowisku, gdzie prasa brukowa ma bardzo duże wpływy i zawsze szukają sensacji.

Bolesna strata

Wiemy, że Meryl Streep głęboko kochała Johna Cazale’a, który zmarł na raka w 1978 roku. Wiemy, że towarzyszyła mu w każdej chwili i że ten związek był piękny i wzbudzał podziw tych, którzy pilnie go śledzili.

Po długiej i bolesnej żałobie w jej życiu pojawił się Don Gummer, który stał się drugą i ostatnią wielką miłością kobiety. Meryl Streep zawsze mówiła, że ​​jeszcze nie pogodziła się ze stratą Cazale, ale Gummer pokazał jej, że życie toczy się dalej i że ta ścieżka nadal może być cudowna. Na swój sposób, inny sposób.

Jej krytyka Donalda Trumpa lub obrona praw kobiet pokazuje osobę, która jest zaangażowana w to, co dzieje się na świecie. W tych i innych stwierdzeniach znajdujemy wrażliwość, ale także rozsądek. Jej spojrzenie na świat jest przenikliwe i spójne i jej refleksje pozostawiają bogactwo mądrości tym, którzy do nich sięgają.

Przemyślenia Meryl Streep

 • “Niech nikt nie zmywa zmarszczek z mojego czoła, osiągniętych zdumieniem pięknem życia; Albo tych zmarszczek wokół ust, które pokazują, jak bardzo się śmiałam i jak dużo całowałam; ani tych worków pod oczami, w nich jest wspomnienie tego, jak wiele płakałem. Są moje i są piękne”.
 • “Nie mam już cierpliwości do niektórych rzeczy, nie dlatego, że stałam się arogancka, ale po prostu dlatego, że jestem w momencie mojego życia, kiedy nie mam ochoty tracić więcej czasu na to, czego nie lubię i co mi się nie podoba. Nie mam cierpliwości do cynizmu, zazdrości, nadmiernej krytyki i jakichkolwiek żądań. Straciłam ochotę, by zadowalać kogoś, kogo nie lubię, kochać kogoś, kto mnie nie kocha i uśmiechać się do tych, którzy nie chcą się do mnie uśmiechać. Nie poświęcę już nawet minuty mojego czasu dla kogoś, kto kłamie lub chce manipulować mną lub innymi”.
Rysunek Meryl Streep
 • “Postanowiłam przestać żyć z pozorami, obłudą, powierzchownością, nieuczciwością i fałszywymi pochwałami. Nie toleruję selektywnej erudycji i akademickiej arogancji. Nie znoszę konfliktów i porównań. Wierzę w świat przeciwieństw i dlatego unikam ludzi o nieelastycznym charakterze”.
 • “W przyjaźni nie lubię braku lojalności i zdrady. Nie mam dobrego kontaktu z ludźmi, którzy nie potrafią chwalić i mówić dobrze o innych. Nudzi mnie przesadność i mam trudności z zaakceptowaniem tych, którzy nie lubią zwierząt. Przede wszystkim nie mam już cierpliwości dla tych, którzy nie zasługują na moją cierpliwość”.
 • “Moje czyny są tym, co reprezentuje mnie jako istotę ludzką, nie moje słowa”.
 • “Natychmiastowa gratyfikacja nie przychodzi wystarczająco szybko”.
 • “Rodzina stoi na pierwszym miejscu, zawsze tam była i zawsze tam zostanie“.
 • “Nie należy mylić posiadania wykształcenia wyższego z edukacją. Tytuł jest jedynie tytułem, edukacja to odpowiedzieć, gdy kto mówi ci dzień dobry”.
 • “Wielkim darem istoty ludzkiej jest moc empatii”.
Meryl Streep

Siła wewnętrzna i rozwój

 • “Miej swoje przekonania w każdej dziedzinie życia, zabieraj swoje serce do pracy i oczekuj od wszystkich tego, co najlepsze”.
 • “Tak naprawdę liczy się to, co czujesz. Nie to, co powiedziała twoja mama. Nie to, co powiedziała ci inna aktorka. Nie to, co wszyscy ci mówili, ale to, co powiedział ci ten cichy głos w twojej głowie”.
 • “Wolę być buntownikiem niż niewolnikiem. Wzywam kobiety do buntu“.
 • “Niektórzy ludzie są pełni współczucia i chęci czynienia dobra, a inni po prostu wierzą, że nic nie zmieni świata wokół nich”.
 • “Jeśli masz mózg, masz też obowiązek go używać”.
 • “Musisz zaakceptować, że się zestarzejesz. Życie jest cenne i kiedy straciłeś wielu bliskch, zaczynasz zdawać sobie sprawę, że każdy dzień jest darem”.
 • “Kobieto, nie martw się o swój wygląd. To, co sprawia, że jesteś inna to twoja siła”.
 • “Macierzyństwo ma bardzo humanizujący wpływ. Wszystko sprowadza się do podstaw”.
 • “Musisz ciągle robić to, co robisz. To najważniejsza lekcja, jakiej nauczyłam się od mojego męża, zawsze mówi: Zacznij od początku”.

Są to niektóre z ważnych, intymnych przemyśleń, którymi Meryl Streep podzieliła się ze światem. Dzielenie się własnymi myślami jest wielkim aktem hojności. Co więcej, bez wątpienia trudno by te przemyślenia nas nie oczarowały, ponieważ są one pełne szczerości, pewności i prostoty.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.